0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar merak ettim de

18 Cevaplar

0 oy
(10,038 puan) tarafından
Hayir tabiki :) sen dersenki bunlar mehirim oyle kabul ediyorum oyle kabul olur. Yoksa degil
-Reklam-
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Tabiki de hayır mehir eşinin sana vereceği maddi manevi hediyedir
(119,319 puan) tarafından
evet fato ben dugun takilarimi mehir kabul ettim gelin evet derse oluyo
0 oy
(803 puan) tarafından

Degilmis hocaya bende mahir icin onu dedim o zaten senin dedi 20 grama anlastik:D ucuza gittim taktıkları daha iyidi aslında 

0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canim eşin sana kaç Gr verdiyse o senin mehrindir mesela benim eşim bana 300 Gr kiydirdi mehir hepsi eşimin olsun dedi bende k anda dedimki benim altınım senin altının dedim hocada kiydi ben Gr olarak belirlemedim şimdi örnek diyeyyimki esime bana yap ver eşimin alacak gücü var eşim onları bana vermek zorunda o benim hakkım çünkü ahahaha işin espirisine gelince 300 ve dan 1gr bile kalmıyor hepsini verdim esime sevmem zaten
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Hayır tabiki mehir nikah kıyılırken istediğiniz gr eşiniz alıyor düğünden önce nisanliyken 
(2,705 puan) tarafından
Düğünden önce demişsinz ama herkes düğünden once ımam nıkahı kıymaz canm o farklı olmş mesrla bız:)düğünden sonra nıkahlanmıştık o zaman mehir belırlendı
(1,210 puan) tarafından
Düğünden sonra mi imam nikahı ilk defa duyuyorum :) bizde önce yani bildiğim herkes önce kıyar nişanda ne kadar altın istemişse ondan istediği kadarı mehir yapıyor
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Mehır bambaska bısey sen ne ıstedıysen mehır odur ama rn basta denıldıyse takılan takılar senın mehrın olcak diye sende kabul ettiysen anca öyle olr diger türlü takı baska mehır bambaska
0 oy
(357 puan) tarafından
Biz onları mehir olarak anlaşmıştık az da anlaştığımız için az takıldı 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
hayir degil imam nikahinda.hoca sordugunda onlari dersen mehir olur
0 oy
(295 puan) tarafından
Genel olarak hayır mehir hoca dini nikah kiyarken senin istediğin gram ve istediğin şeydir ama kanunlara göre sorsan sanırım takılar geline ait tabi yöre ve kültürler adetler vs ne der herkesin ki ayrı nsjsns
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bana takılan tüm altınları eşim mehir olsun hiç dokunamm ben dedi tüm altınlari mehir olarak verdi eşimin taktiği annesi babası ailesi kim varsa hepsinin taktigi mihir saydık 
0 oy
(8,925 puan) tarafından
Maalesef hayir ben mehir olarak düğün takılarini istemistim hoca kabul etmedi onlar mehir olmaz düğünde takilan para ve takilar kari kocanin ortak sayildigi icin mehir olmaz mehir senin isteyeceğin mal yada altın gümüş olarak esinin sadece sana vermek zorunda olacağı para mal olarak anca olur dedi sonra bana bile ne istediğimi sormadan babamla anlaşmaya girdiler 50 gr gümüşten anlaştılar ben daha sonra mehirimi esime bagisladim yani almama hakkımı kullandım 
(8,925 puan) tarafından
Zaten bu nikahimizi kiyan sacma sapan hocaya güvenmediğim için eşimle karı koca bile olmamıştık zina oluruz diye daha sonra 5 6 tane başka hocalara gittik hepside takılar asla mehir olamaz o konuda doğru söylemiş ama nikah öyle kırılmaz diye nikahı düzeltmek için bin dereden su getirmistik tam cehalet :)))
(9,218 puan) tarafından
Ahaha niye nasıl kıydı ki adam :) ya valla ben bilmiyordum takıların mehir olmayacağnı ama işte o zamanlar cahillik aklima bile gelmedi mehir nedir bilmiyordum bile doğru duzgun :D 8sene olacak
(8,925 puan) tarafından
Benim eşim ve ailesi Uygur yani doğu Türkistanli getirdikleri hoca Türkçe bilmiyor adamın ne dediğini eşimin 2 dayısı tercüme ediyordu bize :))) hanefi mezhebinde mehir kadının hakkıdır yani meyi ne kadar isteyeceğine sadece kadın karar verir şahitler yada kız babası değil o zamanlar cehaletimden eşim mehiri vermezse karı koca olamayiz zina oluruz diye bildiğim için düğün takilarini istemiştim olmayacagini öğrenince babamla pazarlığa giristiler ben sinir krizi geciriyirdum mehiri ben belirlerim eşim o parayı veremez diye sonra nikah kiyilirken bana koca olarak kabul ettin mi diye sordu ama 1 kere eşime hiç sormadı direk artık nikahlandiniz dedi böyle nikah ilk defa gördüğüm için nikaha güvenmedim iyikide guvenmemisim mehiri seçim hakkım elimden alındığı icin mehiri bağışlayacagimi öğrendim daha sonra nikah öyle kırılmaz rızanız alınmadı diyip nikahı tazelemistik:)))) cehalet işte hepimiz sonra öğreniyoruz biseyleri çünkü birinin dediğini diğeri kabul etmiyor kime guvenecegini şaşırıyor insan
(9,218 puan) tarafından
:D aynen öyle ya neyse ki düzeltmişsiniz durumu :)
(8,925 puan) tarafından
Aynen yırttık:))
0 oy
(119,319 puan) tarafından
eger imam dugun takilsrin mehir olsunmu derse sende evet dersen olur ama asil mehir erkek ailesinin aldigi olmaz esin almali
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hayir değil ama ben o altınları mehir olarak kabul ettim 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Nikah sırasında istediklerin mehirdir 
0 oy
tarafından
İmam nikahı kıyılırken mihri olarak istersen olur istemezsen olmaz 
0 oy
tarafından
İstemede 100 gram altın istedik imam nikahında da bunı belirttik mehir olarak dügün de de kaynanamlar bana 100 gram altın taktı mehrim olan artı birşey takmadılar :) 
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Ah be bacım mehir sallayana var.ha kul hakkı o ayrı.eski kocam bana mehir olarak sana 2 sene içinde gönlünden geçen arabayı alcam demişti.ohoo 9sene geçti. Boşandık aha 2. Senesine donecekte ses yok.kulnhakkidir Allah evlatlarimdan cikarnasin ama yanina da birakmasin
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Hayır sanmıyorum mehir ayrı isteniyor

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 214 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 1,106 göst.