0 oy
1,521 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi

4 yıllık sevgilim var.Ciddi düşünüyoruz.1 yıl sonra nişan olucak sanırım. Sevgilim tek erkek çocuk. Bir ablası var evli. Ben ayrı evde yaşamak istiyorum ona maddi durumum yetmez diyor, kiraya çıkarız diyorum kendi evim varken ne kira diyor, sizce ne yapmalıyım. Onu da belirteyim ki üniversite ilk okul öğretmenliyi okuyorum 19 yaşım var sevgilimse 22. Çalışıp sonra evlenicem.

30 Cevaplar

0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
ailesinin sözündende çıkmayan biri anladığım kadarıyla evlenme canım hemen uzaklaş o ilişkiden bence ilerde çok çekersin yaşın çok genç okuyorsun en azından işe girip çalışmaya başlayınca evlen de zaten sende çalışınca neden başkasının himayesinde gölgesinde yaşayacaksınız ya o erkek kendi ailesi onun için hava hoş olacak ama sen aşırı yipranacaksın  bence bu ilişkiyi bitir aklın varsa
(9 puan) tarafından
Beni istemiyorlardı, sevgilim kavga etdi asla vazgeçmem diye onlar da mecbur kabul etdiler
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım boşversene sen birde aile seni istemiyor ya evlenince sana bakamayacak ailesine muhtaç edecek birinle evlenme birde aile istemiyor yani sen okuyorsun daha yaşın çok genc bende üniversite mezunuyum yani 27 yaşında evlendim eşim memurdu ailelere muhtaç olmadığımız halde evimiz ayrı olduğu halde  bir çok şeye karışmaya çalışıp sorunlar çıkarmaya çalıştılar ki kendi ekonamik özgürlüğümüz olduğu için kimsenin sözünü dinlemek zorunda değiliz ama sen evlenip aile evine girersen hep ezilen sen olursun sevgilin rahatinin peşinde anladığım kadarıyla eşine bakamayacaksa zaten evlenmesin ya sen git okulunu tamamla atan sonrada kendin gibi atanmış işi gücü oturmuş birini bul bu yaşta ne yapacaksın evlilik falan kolay değil
(9 puan) tarafından
Biraz önce annesiyle konuşmuş annesi geniş ev alıcaz ne ayrı falan demiş. Ben de dedim ki şimdi senden ayrılmıyıcam daha erken evlenmemiz için. Eğer gelecekte maddi durumum iyi olsa bile ayrı eve çıkmazsan ayrılırım asla evlenmem dedim. Kendini yorma ayrı evde kalmam dedi beni engelledi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay canım bölümün çok güzelmiş okukunu bitir atanmaya bak. Hemen atanırsin  o bölümün ataması çok oluyor. Ben tarih ogretmeniyim  80 aldim atanamadım.
(9 puan) tarafından
İnşAllah atanırsınız. Üniversite 2ci sınıfım, 2 yıl var bitirmeme. Bitirip hemen sınava giricem
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Aynı evde olmaz
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım ev üstüne ev olmuyor gerçekten ne kadar iyide olsa bir sıkıntı çıkıyor bu yüzden aynı evi asla kabul etme 
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederim fikriniz için. Onunla çok iyi anlaşıyoruz, evlenmemize de çok var. Bunun için de ayrılmak istemiyorum, belki bu zamana kadar kabul eder
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Aklın varsa evlenme sal gitsin ev evüstüne olmaz 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bence yaşınız küçük. Şimdi size laf kalabalığı gibi geliyor ama gerekirse evlenmeyi erteleyin ama maddi durumunuz yetmiyor diye birlikte oturmayı kabul etmeyin. Eğer ederseniz 2 seneye kalmadan görürüz burda cildirdigin postları 
0 oy
tarafından
Aklın varsa evlenme. Ben o b.oku yedim. Bı evin bı ogluyla evlenme. Zihniyet değişmez hayatını zindan edecek. Her zaman ailesi problem olacak. Diz de birbirinizden nefret edeceksiniz zamanla.  Evlenme sakın. Aynı evde yaşamak ta zor. Ah zamanı geri alabilsem kocamla asla evlenmezdim. Asla. Askdan ölsem de evlenmezdim. 
(9 puan) tarafından
Bana diyor ki sen bize gelmemiş bana şart koşuyorsun‍♀️ Sanki evi adıma yaptır diyorum
0 oy
(997 puan) tarafından
Kız ayrı evi kabul etse de evlenme daha çok erken inan ilerde pişman olursun annen baban ne diyor şahsen benim kızlarından biri 19 da evlencem dese ben çok üzülürdüm evlilik sorumluluğu çok zor (küçük yaşta evlenmiş +4 yıl kaynanası ile yaşamış biri olarak söylüyorum) zorluklarını yaşama diye söylüyorum 25-26 yaş ideal bence
(9 puan) tarafından
Çalışıp sonra evlenmek istiyorum. Bence de 24-25 iyi
0 oy
tarafından
Kendine güvenmiyorsa evlenmesin 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 2,093 göst.
5 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Bn bir anneyim (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 697 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,545 puan) tarafından soruldu