+1 oy
1,174 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bakıyorum da üzerine evi arabası olan herkese yatıyor ama hiçbir şeyi olmayana gerçekten ihtiyacı olana yatmıyor nasıl değişik bir sistem

28 Cevaplar

+6 oy
tarafından

En İyi Cevap
Zengin iyice zengin, fakir iyice fakir olsun diye verilen yardım bu canm....
tarafından
Aysu bu işler böyle işte malesef ☹️
tarafından
3.300 e odun komue aldık bu ay borcunu oduycez.  Ben hakkımı helal etmiyorum . Şuan ülkenin durumu iyi diyenler inşallah yokluk sefalet görürler
(7,235 puan) tarafından
Aynen canım bizde 4800 e Allah'tan annemde odun vardı oduna para vermedim
tarafından
Bende hakkımı helal etmiyorum gerçekten çok kötü gidişatimiz
(2,829 puan) tarafından
Kesinlikle doğru Şeymaya katılıyorum bende. ++
-Reklam-
+1 oy
tarafından
İşlerine gelene yatıyor asla hak edenin aldığını düşünmüyorum başvuru vs yapmadım Rabb'im muhtaç etmesin ona ama etrafımda görüyorum o kadar ihtiyaç sahibi varken hiç hakkı olmayana yatıyor bu paralar 

Geçen bir ayakkabı postu vardı herkes 1000 liradan az para verilmez hep öyle paralara alıyoruz yazmıştı şimdi onu yazanlar çıkti diye post açıyorlar e zaten ayakkabı paranizdi ya 
tarafından
Elhamdülillah benimde durumum iyi ama almam o paraya bir ayakkabı ha sağlık sorunu olur o ayrı orayada yazmıştım zaten sayfada herkes zenginmis diye
tarafından
Klasik akp yalanı yardim yapılıyormuş yalancılar.
(2,468 puan) tarafından
Akp deme öyle deme engel yersin bak
tarafından
Hiçbir yerden söz sahibi değiliz ki susturuluyoruz
(3,333 puan) tarafından
Hak edende alıyor ama sayısı az hak etmeyenlerin sayısı daha fazla maalesef
+1 oy
(12,595 puan) tarafından
Konuşacam ama 

Devlet kurumları tamamen çalişanların keyfine kalmiş iyice bakmadan araştırmadan onay/red veriyorlar ben nikahtan önce oturma izni için her seferinde yıldım valla 

Dilekçe için gittiğimde o kadar sıradan geçip içerı girdiğimde ıkı dk bekleyin şahmat oynuyorum diyen Devlet memuru oldu
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Hiç anlamıyorum bu olaylari
0 oy
tarafından
Bende merak ediyorum bekliyim
0 oy
(636 puan) tarafından
Dünden beri destek yattı diye post görüyoruz cidden nedir bu dün kadının biri altınlarını atmış o bile alıyor neye göre kime göre veriliyor bu 
(636 puan) tarafından
Cantanesi hak edene helal hoş olsun o para ama hak etmeyen bile alıyor ya bizim sözümüz onlara canım
(799 puan) tarafından
20 yaşında kafaya bak ben 20 yaşında derslere koşmaktan amaaaaan
Benim kuzenim de öyle bir görseniz yanında 2 saat oturun insanın ahlâkı bozulur altında altın altında altın Tevbe sonra bir katakulleye gelib biri kalmıyor ya işde sen okadar göze sokarsan nazarda olur herşey olur
(4,151 puan) tarafından
Haklısın canim durumu iyi olup devletin malı  deniz yemeyen keriz hesabi yapıyorlar oysa devletin her kurusunda yetim hakki var Allah cikarir vallahi
tarafından
Ahaha barış Manço mu.
Ben buraya altın atan insanları gerçekten çözemiyorum.
Ekmek almaya para yi zor bulan insanlar var , daha bir sürü derdi olanlar var nispet yapar gibi demiyom baş bayağı nispet için atılıyor ki buna hiç gerek yok
tarafından
Cantanesi, valla canım bizde her zaman derler devlet malında, beytul malda tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır.
İnsan ordan para alırken kırk kere düşünmeli
0 oy
tarafından
Inan bende dunden berı oturmusum koltuga o postlara bakıyorum Allahım sen sabır ver dıyorum seçim gelıyor ya yagdırıyolar secımden sonra cıkarakcaklar bıyerımızden
(7,673 puan) tarafından
Ben de hiç alıp harcamam belki önceden cahillikle yapmışımdır hatırlamıyorum onu da Allah affetsin ama şimdi 5 kuruş görsem almam korkarım. Millet onlarca kişinin hakkını yemeye utanmıyor da
tarafından
Öyle tabi Allah çıkartır geri.  Birde kendilerini savunuyorlar devlet verdi diye.  Devlet bu parayı nerden aldı da verdi
(7,673 puan) tarafından
Bizden alıyor onlara veriyor işte herkesin hakkı var orada
tarafından
Bide bunu onlara anlat, sanane diyorlar
(7,673 puan) tarafından
Bu dünyanın öteki dünyası da var desinler bakalım :)
0 oy
tarafından
düzenlendi

Ay evet biraz önce debiri ev almış param kesilir mi diye soruyordu :D oh ne ala memleket valla, 

Bide lafa gelince kul hakkı bilmem ne derler ama paraları cukka ederken ses seda çıkmaz 
tarafından
Kız az önce başka biriyle tartıştım.  Kadın utanmadan tam gelirinizi yazmayın diye akıl veriyor
tarafından
Ay evet onu ben de gördüm 5500 yazın diyodu, yazık valla
tarafından
Ne günlere kaldık
tarafından
Gönül rahatlığıyla nasıl alıp harcıyorlar acaba o paraları
tarafından
Sorsan ihtiyacım var diye bir ton şey yazar,  hangi birimizin ihracı yok ki bi insanın ihtiyacı biter mi önemli olan muhtaçlık
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kafalarına göre veriliyo saçma sapan
0 oy
(770 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum bilerek başvuru yapmadım gerçek ihtiyacı olana gitsin diye. Ama görüyorum ki gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmiyor. Boşuna naiflik yapıyormuşum. Çatır çatır alıyor haketmeyenler. 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Şu an seçim var diye öyle rastgele veriyorlar büyükşehir belediyesi bizim bu mahalledeki evi olan arabası olan herkese kartı vermiş büyük ihtimalle seçimden dolayı ki aynı şekilde Tayyip erdoğan'da artık inceleme işini fazla yapmıyor ve çoğunlukla yardım ediyor yani bizi düşündükleri için değil şu an seçim yaklaşıyor diye yoksa daha önce niye böyle yardımlaşma yoktu
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Asla gerçek ihtiyaç sahibine gittiğini düşünmüyorum canm benimde evim kira çocuğum var borçlarım var hicbisekilde olmuyor başvuru yapıyorum olmuyor pandemide de evi araması olan arsası olan herkes almıştı bana gene çıkmamıştı neye göre belirleniyor anlamadım durumu benim on katim iyi olan herkes aliyo anlamadim
(1,279 puan) tarafından
Canm 4 kere başvurdum yok olmuyo olmazsa öyle deniyecem bakalım ama ümidim yok açıkçası
(1,279 puan) tarafından
Yok canm evim arabam olsa niye basvuruyum
(7,376 puan) tarafından
Kuruma git canım mutlaka onaylanır o zmana git de zor durumdayım illaki onaylatirlar
(173 puan) tarafından
Bencede hicbirsy yok kiradasin niye onaylamiyolarsa ben olsam hemen giderdim basvurmaya inşallah çıkar canm
(1,279 puan) tarafından
İnşallah canm ya kurum da biraz uzak firsar bulursam gidicem inşallah ama genede çıkacağını düşünmüyorum
0 oy
(2,141 puan) tarafından
Şimdi yorumlarda ihtiyaç olmayanın zenginlere çıkılıyor diyor ama benim çevremde Ben almıyorum başvurmadım ama annem gelirleri az durumları zayıf diye nlara çıktı Bir de ablam eniştem çalışmıyor onlara da ihtiyacı var onlara da çıktım diğer ablam başvurdu onlar galeri sahibi onlar ki reddedildi nedeniyse muhtaç olmamak yazıyordu yani bizim çevremizde gerçekten ihtiyacı olanlara veriyorlar ihtiyacı olmayanlara ise çıkmıyor 
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Vala benim iki çocugum var eşim 6 bin 500 aliyo evim kira 2 yıldır ayrı eve çıktım ufak tefek borçlar hala var banada 450 geliyordu ama gerçekten ihtiyacım vardi bende sinir oluyorum kadın kolunda bir sürü bilezik son model arabayla geliyo pttye havalı bir sekikde çekip parayı gidiyo yollmak istiyorum yemeyin fakirin hakkını fiye
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Evet ben buna cok uzuluyorum benim kocamin duzgun bi işi yok emprenyede calisiyor bana kac kere red geldi bi bebegim.var allaha sukur gene gecimimiz oluyor bi bakiyorum milyonluk evi olan altinda son model arabasi gelmis diyoki şu şu yardimlari aliyorum bunun oglu damadi falan hepside yuklu maaşli insanlar gercekten bende akil sir erdiremiyorum bu işe 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
İhtiyacım yok diye başvuru yapmadım. Çok ihtiyacı olanlar faydalansn diye .. ne gerek var ki o paraya... o yüzden insalah çok ihtiyacı olan alır ınslalah 
0 oy
(4,651 puan) tarafından

İhtiyacı olmayana da çıkıyor neye göre kime göre yapılır seçilir bilemem. Ben kirada oturuyorum eşim asgari ücretle çalışan insan ne ev ne araba ne altın ne birikim hiç bişe yok. Çok şükür geçinip gidiyorum. Bi eksiğimde yok.oplumun niyetine Başvurdum çıktı.en düşük ücretinden. Olsun onu da bebeğimin ıslak mendil süt meyve falan alıyorum.

Vicdan önemli.herkes kendi vicdan muhasebesini yapsın :).
0 oy
tarafından
Red geldi bize birseymz yok asgari ücret le gecnn kirasi olan iki garibnz 
0 oy
tarafından
Ztn bizim ülkede adalet yok ki zenginler daha çok zengin olsun diye onlara yatiyor
0 oy
(393 puan) tarafından
Galiba öyle.  Bende yeni evliyim hamileyim esim asgari ücretle çalışıyor. Ayri eve ciktik mecbur esya aldik taksitlerimiz var ama bize hic cikmiyor kac kere basvurdum.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 239 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nevram1 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

379,370 soru

11,356,102 cevap

34,832 kullanıcı

...