0 oy
238 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

Arkadaşlar, burda o kadar çok görüyorum ki oğlum şu ayda şu kiloda olmalı kızım az kilo aldı vzs vs. benim kızım 5 aylık 5 kilo. Kızım 2900 doğdu 2 hafta erken doğdu ve ağır bir sarılık geçirdi 2300e kadar düştü. Ama sağlığı gelişimi her şeyi yerinde hatta kendi döneminden daha önce agu gugu demeye başladı daha erken dönmeye başladı. Her şey kilo değil. Önemli olan sağlığı ve gelişimi. Burda belki benim gibi bir çok anne vardır emin olun o postları okuyunca insan kendini kötü hissediyor, sıkıntı kiloyla ilgili sorulması değil. O soru sorulırken kullanılan ifade yanlış 6 aylık oğlum 8 kilo olması gerek ama 7 kilo demek 6 aylık çocuğu olan diğer anneleri üzer. Bence buna dikkat edilmeli. Kime göre neye göre öyle olmalı. Her bebek ve her bebeğin gelişimi farklıdır. Ben mi yanlış biliyorum yoksa? 

9 Cevaplar

+2 oy
(826 puan) tarafından
4 aylıkken 7 kilo diyolar bide soruyolar. Zayıfmı bebeğim??
(1,320 puan) tarafından
Asıl amaç takdir toplamak , ego tatmin etmek. Gururlanmak sismek
Bal gibi biliyor işte
Ama karşıyi düşünmüyor uzulurler anneler diye
(826 puan) tarafından
Benim oğlumda zayıf kaburgaları bile sayılır halde napalım sağlıklı olsunlarda kilosu tabiiki isteriz bizde ama kötü oluyorum benmi bakamıyorum diye herşey pişiririm oğluma herşeyden yedirmeğe çalışırım ama olmuyo
(1,320 puan) tarafından
Hic üzülme saglikli olsunlar kilo problem değil her çocuk bir olmuyor kendini kötü hissetme sen de mükemmel bir annesin ♥️♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Elbette sağlıklı bir gelişim herşeyden önemli ama benim için kilo da önemli bişey herkesin düşüncesi farklı 
0 oy
tarafından
Degisik dusunce kime gore neye gore derken doktora gore tabiki o kiloda olmali 
(1 puan) tarafından
Bana bir doktor zayıf diğeri normal diyor. Hangi doktora göre? Bebek şu kiloda olmalı diye bir şey yok bebek sağlıklı ise kaç kiloda olursa olsun.
tarafından
Ozman goturme doktora hasta oluncada goturme hatta biri bisey derse neye gore kime gore hasta benim cocugum de gec aman benim icin kilo onemli suan oglum olmasi gereken kiloda boyda ben takilmiyorum
(1 puan) tarafından
Olması gereken kiloda olup ya gelişimi normal değilse? Anlatmak istediğimi anlayamadınız sanırım. Konunun özü gelişimi ve sağlıpı yerinde olsun kilo sadece bir sayı.
tarafından
Kilo ve boyu yerinde olunca gelisimi nasil yerinde olmuyo zeka olarak mi kasdediyosun
0 oy
(74 puan) tarafından
Kesinlikle öyle benim de kızım zayıftı ve Dr dedi ki anne babam minyonsa çocuk ona çeker. Değilse bile önemli olan çocuğun sağlıklı kilo olarak gelişiminin gerisinde ama boy olarak gelişim geriliği yok çocuğun sağlıklı zamanla alır dedi. Çok Şükür yine yaşıtların göre zayıf ama sağlığında Bi problem yok 
(1 puan) tarafından
Ben 2 kilo doğmuşum. Kızım 2870 doğdu. İnsanlar benden 3,5 kilo falan doğurmadı bekliyor ;-)
(74 puan) tarafından
Aman onlar herşeyi biliyor. Annelerden daha çok düşünüyorlar sanki çocuklarımızı
0 oy
tarafından
Kız bazıları çevresinin baskısı ile soruyor benim kaynanam geldi zayıf bu çocuk ek gıdaya başla doymuyor diyip durdu bende hemen kilo araştırdım burdan falan Dr da gayet iyi demesine rağmen 

Rabbim tüm çocuklarımıza şifa versin ❤️
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Bebeği zayıf olanlar zaten bu soruları sormuyor canım bebeği olması gerekenden fazla olan soru sorup sen bu çocuğu nasıl güzel besledin denmesini bekliyorlar ego tatmin ediyorlar kendileri biliyor zaten çocuğunun kilolu olduğunu ben hiç egosunu yuceltemem böyle insanların aksine ters tepki veriyorum.birde bazıları var cevap yazan kadın soru soruyor kilo konusunda dertli sorusunda nasıl kilo aldirabikirm ne yapabilirim diye soruyor cevap veren benimki o ayda şu kilodaydi resmen hava atıyor çocuğunun kilosuyla sanki ona senin çocuğun kaç kilo diye sordular.sonra da çocuğun bir yaşına geldi hala dönemedi emeklemedi diye dert yanıyorlar kilosunu överken akılları beş karış havada ama tabi dönmez çocuk 
(1 puan) tarafından
Aynen işte zaten bizleri anneleri üzen noktada tam olarak bu
(7,441 puan) tarafından
Benim kızımda geriden geldi kilosu sonradan normale döndü ama kilosu azken hiç kiloya takmadım benim için sağlık önemli dediğin gibi de diğer herşeyi önden gidiyordu ama üzülen anne bu durumu sorun eden anne çok fazla onların üzüldüğünü biliyorum ve bu şekilde yapanlara sinir oluyorum.daha anne karnında başlıyor çocuk kıyaslamak doğuyor senin ki kaç benimki kaç seninki onu yiyor benimki yemiyor vs boyle uzar gider çocukları resmen kıyas üzerine robotlastirip büyüten yine biz anneleriz
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın  canım  benim kızım  zamanın da doğdu  ama  2660 doğdu sonra 2500 düştü  şimdi  7 aylık  7300 7500  falan  ama artık  takmıyorum  Allaha şükür  sağlığı e gelişimi gayet yerinde 
0 oy
tarafından
Hiçbir zaman kilo alsın diye bebeğime biskğviymiş mamaymış tıkamadım yettiği kadar emzirdim hep etrafımda hep akıl veriyolsrdı şunu yedir kilo yspsr böyle yedir falan hiç kimseyi dinlemedim iyi kş de dinlemedim :)
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Doktorlar bile su ayda su kilo olacak demiyor mesela en az ortalama en çok diye kategorilendiryolar Allah sağlık versin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,353 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 1,174 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...