0 oy
84 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar 25 haftalık gebeyim bu gün kontrolüm vardı yapışıklık var plasenta ön duvarda dedi doktor geç gittiğim için tahlilleri verip çıktım yapışıklık olunca her hafta geleceksin dedi bu muayenede ilk defa böyle bir şey söyledi onun şokundaydım haftaya gittiğimde tahlilleri gösteririm dedim tansiyonum da yüksek çıkmıştı zaten. Şimdi tahlil sonuçlarına baktım netten 30 çıkmış idrarda protein. 

image

bu yüksek bir değer mi hastaneye gitmeli miyim tekrar. Eşim de görevde bana dua eder misiniz çok tedirgin ve üzgünüm şu an.

3 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım benimde plesenta yapisikti ama doğumda fark edildi baya uğraştılar inşallah sağlıkla sağ salim kucağına alırsın 
tarafından
Canım idrarda protein yüksek mi baya onun hakkında bir bilgin var mı peki. Allah razı olsun çok teşekkür ederim
tarafından
Hiç anlamıyorum balım yaa Rabbım korktuğuna ugratmasin inşallah
tarafından
İnşallah canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
(119,131 puan) tarafından
ben yasadim hep gozetim altindaydim ama burda boyle sonuclari vermediler bana hic uzulme stres olma sakin kal
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim şimdi ne yapmalıyım tekrar gidiyim mi acile önceki gebeliğimde böyle bir şey yaşamadığım için bilmiyorum ne yapacağımı
gittigin dr kendi dr degilmiydi gebelik zehirlenmesi ciddi bisi icinin rahat etmesi icin tabiki dr git surekli kontrol altinda olman yemene icmene dikkat etmen gerekli tansiyonun surekli belli saatlerde olculmeli
tarafından
Devlet hastanesinde randevu bulduğum bir doktora gittim sonuçları görmedi zaten üçte tahlilleri verdim haftaya gösteririm diye çıkıp gelmiştin sonuçları yeni gördüm
kiz zehirlenmeyi dr demedimi korkma yaa
tarafından
Canım sonuçları görmediği için bir şey demedi işte.  Tansiyonum yüksek olduğu için uzun süre yüksek kalırsa acile gel dedi ama protein kaçağı olduğunu görmedi. Eşim görevde işte bu süre zarfında tansiyonumu ölçücem yükselirse giderim acile yok eğer yükselmezse gelmesini bekliycem özelde iyi bir doktora gidicez. Olduğumuz şehirde hava çok soğuk bir yaşında kızım  var biliyorsundur belki o yüzden kendim gidip gelmem problem oluyor
0 oy
(100 puan) tarafından
Protein tahlilinizde gözükmuyo tansiyonuz kaç çıkıyo ikisi beraber yükselirse zehirlenme yaşarsıniz ben böyle 2 evlat dünya ya getirdim tansiyon ve protein kacagi hastasıydım zor oldu ama cok şükür evlatlarim sapa saglam dogdular tuz kullanmayın bol su için ödem olmasin vucudunuzda  dikkat ederseniz gözetim altında olursaniz bisey olmaz protein anlasilmasi icin 24 saatlik tahlil vermeniz lazim
tarafından
Canım tahlilde görünüyor 30 çıkmış hatta. Ama uzun süre devam eden tansiyon ve kentin değeri 0,3 ün üzerine çıkmadığı sürece problem yok Allahın izniyle dedi bir doktoru arayıp sorduk. Şimdilik rahatım ama tansiyon yükselirse problem işte. Yine de cevabın için çok teşekkür ederim
(100 puan) tarafından
Protein 30sa cok düşük seviyede benimki 3000binlerdeydi ve düşmüodu 16dan asagiya inmiodu tansiyonum bazi haftalarda yükselme düşme görülebiliyo siz yinede cok dikkatli olun tuzsuz yjyin  ben zehirlenme gecirdigimi gözümün ònünde simsekler çakar gibi oldu aniden karnıma agrı girdi tamsiyonum 16ydî ilaclarla düşmedi dr hemn ciger gelistirici vurup dogumu durdurdu 1hafta bekledik öyle dogum yaptım cok sükür saglıklıydu bebegim  siz de riskiniz  varsa dr ciger gelistirici vurmasında ısrar edin erken dogum olsa bile bebeginiz küveze girmez

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 41 göst.
0 oy
3 cevap 120 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gulcincim (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde birerkekannesii41 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
16 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Küboşşşş (128 puan) tarafından soruldu

378,283 soru

11,322,566 cevap

34,770 kullanıcı

...