0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde (2,353 puan) tarafından
Kizceler bugün kızımı okula biraktim , neyse girdim içeri bı baktım sevmediğim kadın var genelde o kadın süslenip kapıda kiritmayi seviyor bende hoşlanmıyorum bu tavrından kaç kez kibar dille pandifi nerde sen getirirmisn dedim kadın benle sohbet ediyor çocuğa hoşgeldin ayakkabını çıkart hadi diyor gerisi yok çocuk çıkartmış şekilde betona ayakları basıyor halıdan taraftada ayakkabı giyilecek pandif yani .Neyse bugünde çocuk ayakkabıyı çıkarttı bende pandifi getrrmsn dedm o çıkartan da dedi bende çıkarttı getirrnisin dedm kendileri alıyor ama yerlerini biliyorlar diyor yo benim çocuğum blmiyor dedim onkere yer değişti bide mizaç olarak utangaç yapıya sahip kendini ifade etmiyor sessizce kenarda bekliyor ne dersen onu yapan bı çocuk çocuk ayakkabısız bekliyor bizim tartismmaizo bekliyor bende getirmiyor San ben alırım dedim halinin yanına giderek aldım pandifi giydirdim çocuğuma çocuk hala ortalıkta geziyor bende benle sonra tartış sınıfa verrmisin çocuğu önünde tartışıyoruz dedm tmm dedi verdi geldi ..sende ayak basilmasin dediğimiz yere basıyorsun dedi o kadın , bende mecbur bıraktın bastırmaya neyi bekliyorsun acaba madem pandifleri getirmek zorunda değilsin dedm ozmn gel pandfin nerde diye tut elinden yönlendir dedim .. bu neyin beklemesi dedim kızlar sürekli 3 4 seferdir bunu yapıyor sınıfa da götürmüyor bekliyoruz sohbet ediyor yani böyle iş yapmamak için bekliyor ben başta kendileri giydirsin ayakkabıları istiyordum çekingen diye iyi bişey yapmıyormusum ,kızım giysin istiyorum ama daha gideli 2 ay bile ancak oldu , özgüveni olsun kendileri bu beceriyi kazansin her çocuk giyiyor kendi dedi müdür aradı personeli de uyardım daha ılımlı ve yönlendir diye dedi tmm dedim artık kapıda beklicem onların **** hareketini beklicem bir saat giydirmeleri bı çocuk ayakkabısını cikartcak gidip dolapta ayakkbi koyacak gidip pandif alack sınıfa kapıdaki personelle girecek kural böyle fln ben haksıMym sizce senle kişisel problemim yok diyor kadın bana beni tanımıyorsun ne problemin olabilir ama pandifleri vermiyorsun iş yapmak istemiyorsun dedim aylar yıllar geçer kendisi alır giyer ama gozlemlicem 

11 Cevaplar

+1 oy
(25,225 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O kadın kim ne işle görevli orda bilemem ama eğer işini düzgün yapmıyorsa güzel bir dille yönetime iletirim, oğlumun gittiği kreşte konuşmasından hoşlanmadıgım bir öğretmeni de ilettim yönetime mesela, kapıda ortalık yerde girilen münakaşa çok yanlış, diğer mevzuya gelirsek evet çocugun ayakkabıyı dolabından alıp giymesi ve yerine koyması gerekli belli bir zamandan sonra.Benim oğlumda kreşe gidiyor ayakkabıları yüksekte oldugu için kapıda karşılayan kişi alıp veriyor ve dışarı ayakkabısını kendi çıkarması için teşvik ediyor giymesi içinde teşvik edip gerekirse yardım ediyor. Böyle de olması gerekli. Sırf özel okul diye şıp diye herşeylerini yapıp hazıra konmalarını beklemeyin çocukların. 11 senelik kreş öğretmeniyim çocukların ayakkabılarını kendileri giymeleri için teşvik ettik hep. Bir süre yere basmasından çocuk yatak döşek hasta olmaz canım 
(13,787 puan) tarafından
Aradığım yorum bazı şeyler bana çok abartı geliyor ilk yazdiklarina da katılıyorum işini düzgün yapmayan varsa bunu iletirsin o ayrı bir konu tabi
-Reklam-
0 oy
(800 puan) tarafından
Bu okul işleri çok korkunç geliyor bana da
(2,353 puan) tarafından
Neden
(800 puan) tarafından
Çok küçük ler kim ne derse onu yaparlar biri vurur mu diyorum
Öğretmeni şöyle yapsa ya anlaşılmaz insan çıkarsa üzücü insanlar ile uğraşmak bazen burda okuyorum
Öğretmen mesaj atıyor Muş falanca yavrunuz falancaya vurmuş uyarın falan çok zor gibi geliyor
(2,353 puan) tarafından
Öyle aynen wlla amannnn
(800 puan) tarafından
İnsanla uğraşmak çok zor
0 oy
(4,428 puan) tarafından
Şu iş yerinde kaytaran insanlara acayip atarım kaçıyor neresi olursa olsun arkadaş niye maaş alıyorsun babasının hayrına mi bı çok iş yerinde de bu yüzden hep ters dustum amirlerle iki yer dışında vardiyaya hazır bişi bırakmamak için bir saat yarım saat makina yatırmaya çalışıyorlardı Allah öyleleri ıslah etsin 
(4,428 puan) tarafından
Kendisi bulup alabilecek olsa onu oraya dikmezlerdi heralde saçma saçma işler valla bnde olsam kizardm
(2,353 puan) tarafından
Herkes kendisi bululyormus pandifleri sabit olmuş e sabit oldud a benim çocuğum sessiz sakin çekingen gel pandifleri burda bak alalim diye bı kaç kez neden göstermiyor yerini yerini göstersin ondan sonra da 5 6 kez gösterip kendi giidp bulsun benim çocuğum yönlendirmeye gelen çocuk ama nasl tartışıyoruz kadın alttan almıyor götür sınıfa çocuğumu dedim senin yüzünden betona bastı dedim
(4,428 puan) tarafından
Yinede çok yüklenme de hakliyken haksız duruma düşme hani götür kelimeside hoş olmamış azcikin sakinleş geçmiş kızdırma kendini daha fazla :)
(2,353 puan) tarafından
Sen getirekal dedm oda gurur yaptı iki kez dedim getirrmisin diye ama kendi buluyor bende bir hisimla gttim aldım aynen sakin olup laf sokmak çok isterdim olamıyorum
(4,428 puan) tarafından
Valla bazen çok istiyor insanda sabır çek boşver arsızla baş olmaz kendini kizdirdiginla kalirsin
0 oy
(118,484 puan) tarafından
bende tiki bi grubun icine dustum 
(2,353 puan) tarafından
Nerde cnm
wp okul grubunda
(2,353 puan) tarafından
Anladım sorunlu tipler mi var sizde mi tartistiniz bazı veliler yalaka olur bazıları da havalı takılır çok konuşmaz
bana denk gelenler biraz kibirli
(2,353 puan) tarafından
Yaaa altta kalma
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Yani haklısın onun muhabbetini bekleyecek çocuk soğukta betonda daha bizim 3 yaşında kreşe vereceğim iki yıl var bakalım bizim okul işleri nasıl olacak sanada kolaylık versin canım 
(2,353 puan) tarafından
İki dk herkes basiyormus buraya , kendileri biliyormuş cocuklar gelişimleri için kendileri bulup giymeleri lazımmış amin cnm amin çok zor wlla çocuğum orda bekledi onun yüzünden bunu unutmucam kara listemde direk onla muhattap olmadan bı ters hareketini goreyim direk müdüre .. ben şimdi kapının ağzında bekliyorum  kızım kapının girişteki yere oturuyor ayağını yere basıyor az ilerliyor ordan pandif alıyor geliyor oturup tekrar giriyor
(2,194 puan) tarafından
Valla çocuğum benimde kırmızı çizgimdir normalde sakın biriyim çok kimseyi kırmam durduk yere hatta diğer insanlara göre çok kibar bile davranırım ama çocuğum olursa konu bende dayanamam hattini bildiririm
(2,353 puan) tarafından
Kız aynı ben , bende sakindir ılımlıyimdir ama artık ılımlı olamıyorum çıldırıyorum tahammülüm yok ..bildirdim iyi oldu bende
0 oy
(2,353 puan) tarafından
....................
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Haksizmiyom ama kızlar 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Ben 3 yaşından beri gönderiyorum size yapılan çok yanlış. Çocuk alışana kadar hep motive edilir sınıfa çıkarılır montu getirilir. Zamanla çocuklar açılıyor ve kendileri yapıyor ama bu tavır çok yanlis
(2,353 puan) tarafından
Bence de yanlış haddini bilmedi kim o ya benle tartışacak müdür aradı uyardım onu da dedi takmışlar cocuklarin boş betonda ayakkabı giydiği yerde girmeyin diye ee çocukta benim gectgimyollardan girip ayakkabıyla basıyor bu yeni aklıma geldi bana oraya kadar girmeyin diyolar ya kapının ağzında bekleyin entmm çocuk ilerliyor orda da halı yok çocuk ayakkabılarını cikartyor sonra halıya basıyor wlla tavır yanlıştı teşvik etmek yok her seferinde ayakkabı çıkmış bekliyor yonlendrmiyor o bekliyor biz bekliyoruz benle tartismamak için münakaşaya girmemek icin ***** pandifi al diyemiyor bekliyorz
(1,165 puan) tarafından
Özel kreş mi peki. Biz bırakırken oğlum ayakkabısını çıkarıp halıya basiyo sonra hemen ayakkabısını alıp içeri ayakkabiliga bırakıp sınıfına cikiyo. Ama başta hep yardımcı oldular kimsenin ayakkabısı da kapıda falan kalmaz yani bence onlar bu işi severek yapmiyo
(2,353 puan) tarafından
Bencede yapmiyo çocuğa fırsat verilse gösterilse utangacligida gider xoxuk napmasi gerejtgini bilir özel değil yarı devlet meb bağlı ama yarın gunr 400 veriyoruz .. yok bu kadın sürekli ayakkabıyı cikart diyor , ama bekliyoruz yani
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani çocuğun 2 aydır gidiyor kendi bulup giymiyor mu bence bunu yapmıyorsa kreş değiştir bunu bile alıştırmamışlar
(2,353 puan) tarafından
Yonlendirmiyolar aynen hepimiz bekliyor çocukta ayakkabıyı çıkartmış bı şekilde bekliyor bana pandifi getirememde demiyor ayakkabini çıkart cnm diyor benle tartismamak için de ,pandifi git al demiyor çocuk çıkmış bir şekilde ayakkabı bekliyor ee gerisi nerde 3 4 seferdir aynı şeyi yaşadım bugün cinlerim geliverdi ha çocuğu yönlendirdiği halde ben hayır olmaz sen getir pandifi desem suçlu benim ama yonlendrmiyor bende pandifini getrrmisiniz Şenay hanım dedim oda kem kum etti çocuk bekliyor öylece ben pes edip hadi kızım pandifi al dicem benle de münakaşaya girmek istemiyor
(6,441 puan) tarafından
Vallaha işini sevmeyen yapmasın bu ne yani
(2,353 puan) tarafından
Geçici personel mis bilmem ne bu ne özgüven dedim ya ben velym suyuna gitmesi gereken yerde benle tartışıyoruz alttan da almıyorsun dedim niye alym aoiajci ne var diyor yarın sabırla onların u.y.z şekilde ayakkabi yonlendrme yapmasını bklicen uf
0 oy
tarafından
O kadın sınıf ablası değil orda görevli ve çocuklar kendileri alır kendileri geri yerine koyar bu bı kuraldır birileri onlara giydirmez yedi sene çalıştım 
(2,353 puan) tarafından
Hm sizde mi o kadını yaptığı gibi yaoiyordunuz Cocuk betona basıyor 2 dk veya 5 dk ayakkabı getirmiyor yonlendirmiyorda hadi gel ayakkabı i alalım die ben müdahale edince de ben suçlu oluyorum çocuğa öğretecek ozmn ayakkabı çıkar köy pandif al nekadr yorucu
(6,441 puan) tarafından
Tamm o bir kural herkes farkında ama yeni çocuk değil ki 2 aydır gidiyor neden öğretmemiş o zaman annesi kapıdan bırakınca çocuğun gidip hemen alıp giymesi ayakkabısını yerine koyması gerekir utangaç olsa dahi böyle basit bişeyi yapması lazım veliyede bu şekilde açıklayacak tartışma yerine
tarafından
Ben kapı girişinde çalışmadım ayrıca çocuğun bastugi hiçbir yerde beton yoktu çalıştığım okulda
tarafından
Tabi kapidami çocuğu yonlendirmlei ayakkabı ni çıkar dolabina köy pandufunu giy sınıfına çık yada tam tersi pandufuncikar ayakkabını giy annene git demesi lazim
(2,353 puan) tarafından
Melekeleri var aynen kapıda yonelndrme yok çocuk ben alışmasını izin vermedim tamma kabul ama yonelndrme yok çocuk bekliyor kadın da bekliyor e tutsana elinden bak pandifin burda diye , bekliyor sadece
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Müdür diyor ki bana sende çocuğa biraz izin ver kendi aldın koysun 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 120 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde DemetEce (2,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
23 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.