0 oy
307 göst.
Diğer kategorisinde (9,295 puan) tarafından
2870kg doğdu kzım. Sonra 2800e duştu ve 1 aylıkken 3600dü.

Bgun 2 aylık aşımz vardı, 4400 kilosu. Ayda 800gr alıo ebe mama başlattı. Kilosu duşuk kilo alımı az sütun yetersiz ddi.

Tecrubeli anneler bişey der misinz cnm çok skıldı :( zayf mı yavrum..

7 Cevaplar

0 oy
(10,046 puan) tarafından
Bence gayet iyi kilosu boşuna mamaya başlama sütün yetiyor demekki 800 gram almış ayda çok güzel maşallah:)
(9,295 puan) tarafından
Allah razı olsun hepinzden. Iyiki yazmşm m9ralim yerine geldi valla.❤
(10,046 puan) tarafından
Allah sendende razı olsun canım. İçini ferah tut sen bez sayısı iyiyse doyuyordur zaten kilosu maşallah iyi:)
(9,295 puan) tarafından
Amin ☺
Gunde 5 bez kesin oluo dolu dolu. Bazen diorm sağlklı olsinda kilo onemli deil die ama insanlar boyle konuşunca ister istemez moralimz bozuluo :)
(10,046 puan) tarafından
Oooo bezide iyi hiç başlama mama felan böyle devam kuzum :))
(9,295 puan) tarafından
Mama aldk sma ama onuda içmedi svmedi sanırm :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence iyi başlama 
(9,295 puan) tarafından
O oyle dyince korktuk aldk mamayı ama olmzsa bir kutu verip devam etmem başka :/
0 oy
(6,725 puan) tarafından
Gayet iyi bence canım en az 500 gr almalı diye biliyorum. Diğer aylarda daha çok alır bol bol emzir❣❤
(9,295 puan) tarafından
Surekli emio ztn sutum de var hani yok deil ama uetersiz gelio ddi moralimi bozdu :(
(6,725 puan) tarafından
Yetiyor kuzum sen ebeye bakma yetmese 800 gr alır mi hiç almaz. Bez sayısına göre de anlarsın doyup duymadığını moralin bozma boşver sen o ebeyi
(9,295 puan) tarafından
Allah razı olsun çokk saolun. Iyik8 yazmışm moralm yerine geldi valla. Bez sayımzda gunde 5 kesin oluo dolu bez yani.
(6,725 puan) tarafından
Bez sayisi cok iyi canım hiç canını sıkma sen
0 oy
(352 puan) tarafından
Nasıl ebe o yaa benimki ayda 500 Gr aldığında bile mama veriyorum dediğimde neden diye kızıyor 800 çok iyi boşver takılma kilosu baya iyi masallaah canım ama sen yinede ver mama hemde bol bol emzir dengelesin :)❤️
(9,295 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkur ederm ❤
0 oy
tarafından
Aylik 600 gram almasi gerekir en az. Aslinda saglik ocagi daha cok anne sütünü destekler
(9,295 puan) tarafından
Bnde o yuzden şaşırdm ztn. Bana uygun bi mamaya başlamalısn sutun yetersiz kilo alımı az ddi. Oyle dyince bilemedm korktm aldm artk mama
tarafından
Tahin helva ye bol bol su iç bol bol da emzir. Hatta emzirdikten snra sağ sütünü.
1 hafta snra baktir tekrar kilosuna. 200 gram alsn haftalik yeterli
(9,295 puan) tarafından
Tamam çok teşekkur ederm Allah razı olsn
0 oy
tarafından
Anne sütü aliyosa hiç mama verme sutunun kalitesini arttie bnce 
(9,295 puan) tarafından
Mama aldk oyle diyince korktuk. Nasl arttırmalıym neler yemeliym hiç blmiorm. Bebeğm surekli huysuz ağlak bi bebek olduğu için bazen suyu zor içiorm malesf
tarafından
Yağlı yemek yemek sütü yağlı eder canım bn hep yağlı yemek yerdim zeytinyagki tarzında vs emsirdigim dönem ayda 2 kg alırdı
Mama verme bnce
Mama da kötü bsy deil korkmana gerek yok sütün olmazsa zaten vercen yani
Bnde 2 aydan sonra mama ile besledim
(9,295 puan) tarafından
Maşallah çok iyiymş sizinkinn de kilo alımı. Dediğunz gbi sutun kalitesni arttırmam lazm çok tşekkut ederm
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Hepsi aynı diyemem ama ebeler tam bir felaket tellalı. Lütfen doktorunu dinle ebeyi önemseme. Benim de bebeğime kilo almadığı için bir konuşma yaptı sandım dünyadaki kilo almayan tek çocuk. 3700 doğdu 3500 düştü şuan 1 aylık 4300. Çok almadı senin gibi 800 gr aldı. Ebe diyorki Allah Allah almadı lazım neden almadı ki neyi varki. Yahu ben lohusayım zaten ilk bebeğim korkuyorum insan biraz olumlu konuşur sen ebesin.. Doktorumuza gittik sıkıntı yok dedi iyi kilo alımı dedi. Lütfen dert etme ve ebeyi değil doktorunu dinle.. 
(9,295 puan) tarafından
Ay gerçekten çoğu felaket tellalı ya. Doktorumz fena değil kilo alımı ddi duşuk değil en azndan dmşti. Oyle olsa mamaya başlayn derdi.
Aynı konuşmayı bnmki de yapti ve bnde kilo almayan tek çocuk bnmki sanırm die duşundm cdden :)
Mama aldk sma onu verdm şmdi içmio sevmedi sanırm :/
(1,390 puan) tarafından
Bende aptamil aldım hiç sevmedi içmiyor
(9,295 puan) tarafından
Bzmki de aptamili seviodu başlarda biraz verdk sonra vrmemştk sutum yeterli die 1 aydr fln. Şmdi de sma dneyelm dedik içmedi napcm blmiorm :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 359 göst.
0 oy
10 cevap 381 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 471 göst.
16 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde 3prenses anası (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu