0 oy
297 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bugün sağlık ocağına götürdüm. 8 aylık boyu 67 kilosu 7700 civarıydı. Parmağından kan aldılar. Çok kansız bi çocuk doktoruna götür dediler. Gelişim olarakta boyu sınırda dedi kilosuda ortalamanım altındaymış. Bebeğim doğduğundan beri kusan bi çocuk emziriyorum. Ek besinede başladım ama biraz fazla verince kusuyor. Randevu alıp bi çocuk doktoruna gidicem. Sizce bebeğime kansızlığı için ek besin ne verebilirim sizler neler veriyosunuz. Kilosu zayıf ama kansızlığı üzdü en çok beni. Ne yapabilirim tavsiyeleriniz neler anneler? Bu arada kan seviyesi 7.1 çıktı

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kusması için hiç doktora götürmediniz mi?
tarafından
Götürdüm ama normal dedi. Bebekken daha çok kusuyodu. Şimdi gittikçe azaltıyo ama var daha. Ek besin biraz fazla verince kusuyo
-Reklam-
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Senin bebeğin kilosu alt sinirsa benimki nerelerde 10 aylik 7.200 kilo ama doktorum sağlıklı hiç birşey olmaz dedi kansızlık içinde keçi boynuzu pekmezi felan verebilirsin 
tarafından
Ya sağlıklı olsunda. Kilo zayıf olsada olur. İki üç aydır 7 kiloda takılı kaldık. Kansızlığı çokmuş.
(1,334 puan) tarafından
Yani pekmez felan ver kuru üzümle ilgili karışımlar var internetten ayına göre tarif bakabilirsin
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Benimkisi de kansız Demir ilacını arttırdık 5 6 Damla verirken 9 10 Damla oldu. Kilosu 8 di boyu 69 çok aman aman bir fark yok aralarında. Bana gayet normal dediler.cocuk doktoruna götürün yinede 
(9,010 puan) tarafından
Neden kullanmadiniz bu zamana kadar
tarafından
Diğer çocuğumda diş çürümesi yaptı dişleri sürekli ağrıyor. Bunuda ek besin düzenli bi şekilde verirsem gerek kalmaz dedim ama işte.
(4,961 puan) tarafından
Ocean kan damlası al 1 yaşına kadar kullanması lazm ztn
(6,382 puan) tarafından
Selimin annesi kaç aylık bebeğiniz kan damlası ben 4 damla veriyorum 5 aylık az mı acaba
(9,010 puan) tarafından
Canım 8 aylık olunca kan sayımı hemogram bakıldı düşük olduğu için yükselttik. Suan 8.5 aylık. Bestiron kullanıyorum. Daha oncede sidefer kullandım.buyuk oğluma da kullandım dişlerine Zarar vermedi.
0 oy
(7,432 puan) tarafından
10 aylık bıraz varmış kansızlık meyve yıdır dedı bana ebe bide fıtamın yazdı 
tarafından
Teşşekkür ederim.
0 oy
(10,533 puan) tarafından
Benim de kansızlıktan hastaneye yatacakti çok düşüktu pekmez verdin geçen götürdüm çok güzel yükselmiş dedi geçmiş olsun cnm 
tarafından
Günlük ne kadar verilir
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Ciğer lan yapıyor. Kuzu ciğeri alıp haşlayıp parçalayıp verebilirsiniz. Demir damlası kullanıyor muydunuz?
tarafından
Hayır kullanmıyodum. Doktorumdan yazdırıp alıcam.
(4,961 puan) tarafından
Yazdirmadsn ocean marka da alabilirsin en iyisi o
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Ben her sabah aç karnına bı kaşık pekmez veriyorum 
tarafından
Teşekkür ederim bende vericem artık düzenli olarak
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Kilosu boyu normal gibi geldi bana ama evet kanınepey düşük. Doktora götür ilaç yazar hallolmayacak bişey değil korkma pekmezde verebilirsin 
tarafından
Aynen yarın gidip yazdırıcam
0 oy
tarafından
Benim kızımda da kansızlık çıktı o zamanlar doktora götürdüm ilaç verdi ve her sabah aç karınla bir kaşık pekmez veririm düzeldi çok şükür 
tarafından
İnşaAllah. Bende pekmezi denicem düzelir inşaAllah. Teşekkür ederim
tarafından
Çok geçmiş olsun canım ver faydasını görürsün inşallah
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Kan ilanına 4 aylıkken başlamanız gerekiyordu. Bilgi vermediler mi? Devlet ferrumu karsiliyor ama bazı bebeklerde kabızlık olabiliyor. Hemen yairm eczaneden bile alabilirsiniz 
tarafından
Hemşire demişti. Ama bnm diğer çocuğumda dişleri çürüttü. Hala ağrır sürekli. O yüzden dedim belki bitkisel şeylerle ek gıdalarla gerek kalmaz ama işte :(
0 oy
(563 puan) tarafından
Kan ilacını düzenli kullanmak gerekiyo sağlık ocagının veridigi de çok mide bulandırıcı ben başka marka alıyorum bide doktor kan için pekmez iyi demişti 
tarafından
Düzenli kullanıcam teşekkür ederim
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Kan ilaci kullanmadin mi hic demir ilaci saglik ocaginin verdigini almadim özel almıştım kabizlik yapmasin diye kilosuna gelirsek 10 aylik 8 kiloydu 
tarafından
Hiç kullanmadım. Düzenli olamasada pekmez veriyodum dedim belki kanını düzenler. Düzenli vermediğim için sanırım kansız kaldı. Yarın kan ilacı yazdırıcam.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Suyuna sütüne hep pekmez kat sadee yemezse düzelir inşallah belki ilaç verir doktorun
tarafından
Teşekkür ederim. Pekmezi uygulayacağım
0 oy
(5,953 puan) tarafından
7 ci aydan beri hergun ac karnina pekmez veriyorum  siyah üzüm kaynattiyorum kahvaltida veriyorum  küçükkende verdim az az ek gida da ne olsa verdim zaten 14.5 aylik 6 aylikken 14 aylikken verdim kan dr istedi genel kontrolu vardi  b 12 de kan da ikisinde cok iyi cikdi mahsallah 

Sende pekmez ver sabahlari özellikle 
tarafından
Vericem düzenli olarak teşekkür ederim yorumunuz için
0 oy
tarafından
Kansızlık için doktor ek kan ilacı veriyor 
0 oy
tarafından
Bnce kusması için doktora götürün canm
tarafından
Götürmüştüm. 3 4 ay önce normal demişti.
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kan damlası kullanabilirsin tatlım. Doktor verir zaten. Boşuna pekmez verme bi fayda etmiyor 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Sabah akşam tatlı kaşığı ile doğal pekmez ver inşallah şifa olur. Kansızlık için çok iyi.
tarafından
Vericem inşaAllah. Teşekkür ederim yorumunuz için
0 oy
tarafından
Demir damlası Sidefer kullandık, hiç kabızlık veya diş çürümesi yapmadı. Onu kullanabilirsiniz, devlet karşılamıyor ama. Sağlık ocağının verdiği damla, pek çok bebekte kabızlık yapıyormuş. Bir de dut pekmezi verin, öğle ve akşam yemeklerinden sonra 1 çay kaşığı veriyordum. Demir içeren besinleri peynir süt yogurt gibi kalsiyum içeren şeylerle vermeyin, etkisini azaltır. C vitanimi Demir emilimini artırır, örneğin pekmeze 1 damla limon sıkarak verirseniz daha faydalı olur. Migroslarda kemaliye dut pekmezi satiliyor, tamamen doğal, onu tavsiye ederim, uzun süre gider bebeğinize. Endişe etmeyin zamanla yükselir.
tarafından
Teşekkür ederim dediklerinizi deniyeceğim
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çocuk doktoru görsün o karar versjn canım bana normal geldi ama değerleri önemli olan
tarafından
Teşekkür ederim. Götüreyim inşAAllah doktora

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 138 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Semagktrkl (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 239 göst.
0 oy
2 cevap 78 göst.
1 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ss93 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
30 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu

380,398 soru

11,389,743 cevap

34,896 kullanıcı

...