0 oy
537 göst.
Diğer kategorisinde (113 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar benim karşı komşum var yaklaşık 6 7 ay olmuştu taşınalı aramız da iyidi ablam gibi sevmiştim. Bı oğlu var 4 yaşında kendisi de ise başlayacaktı iki ay öncesine kadar. Benimle konuştu işe başlaması gerekiyordu oğlu zaten kreşe gidiyordu akşam 4 den 7 ye kadar bakabilir misin ben sana hakkını da veririm dedi. Benimde ihtiyacım vardı kabul ettim sonra bana 500 TL verebileceğini söyledi bende tamam abla olsun dedim. Benim de iki tane küçük bebeğim var 2 buçuk yaşındaki kızımla oynuyirlardi falan sonra anlasamadilar çocuk bize gelmek istemedi Zümra bana kızıyor falan diye. Abla da bana biz başkasını bulalım böyle olmayacak dedi bende peki tamam abla dedim. İki hafta falan geçti bana herhangi bir para vermedi ama ben yine de bir ay baktım. Eşim de sorup duruyor verecek mi falan diye bende istemeye çekiniyorum sizce istemeli miyim ya da nasıl isteyebilirim ben ayıp olacak diye çekiniyorum açıkçası. Zaten sonradan bana hep zumra neden bağırıyor ki neden böyle huyu var ki falan diye de sormuştu ama çocuk ben ne yapabilirim ki yanımdayken zaten emanet diye müsade etmiyordum. Fikirlerinizi söyler misiniz 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben olsam isterim kendiliğinden  verecek olsaydı şimdiye verirdi asla koyma hakkını iste bence sen değil o utansın 
(113 puan) tarafından
Haklısınız vallahi
-Reklam-
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Şimdiye vermesi gerekiyordu geçmiş olsun üstüne bir bardak su ic
0 oy
tarafından
Sana ayıp da ona değil mi iste tabi 
(113 puan) tarafından
İstedim valla napayım
tarafından
İyi yapmışsın valla, ne dedi
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Tabikide istemelisiniz 1 ay mı baktıniz sadece abla bizim hesap ne olacak mutfagimda az eksiğim var ihtiyacım var de senden alacağım para ile tamamlarim diye çocuklarıma alisveris yaptım de bunda ne varki 
(113 puan) tarafından
Ya zaten bana biraz mesafe koydu abla neden anlamadım o yuzden biraz da çekindim
(1,771 puan) tarafından
Ama siz babanızın hayrına bakmamış siniz ki para isticek siniz diye mesafe koymuş dur. Sonuçta çalışan ayrıca çocuk bakımı fiyatlarından haberi yok herhalde etüt lerinKreş lerin felan  500 TL coo değil ki. O 3 bine 4 bine zor bulur. Bakan
0 oy
(3,283 puan) tarafından
Biraz yüzsüzlük yap iste bence 1 ay bakmışsın hakkın sonuçta sana babanın hayrına bak dememiş ki
(113 puan) tarafından
Evet haklısınız
(3,283 puan) tarafından
Hakkının arkasında durmazsan vermez çünkü kadın
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Ayıp olacak bir şey yok söylemeye de çekinme hakkın o senin yani. Arayıp söyle sen verirsin diye bekledim ama unuttun mu aceba de iste yani.
(113 puan) tarafından
İstedim sizin sayenizde teşekkür ederim hepinize
0 oy
tarafından
Bir gün çaya yada kahveye çagir yada sen git deki niye bakmami istemedin zumranin oldugunu bile bile getirdi konusmadan sonra dersin zaten 1 ay baktim hakimi ver die
(113 puan) tarafından
İstedim teşekkür ederim
0 oy
(48,448 puan) tarafından
seninki hayra dönmüş vermez o parayı ki iyiki de devam etmemişssin degil bir ay bir hafta bir saat bile verilmeli madem öyle anlastiniz kul hakkki 
(113 puan) tarafından
Evet keşke başta tamam demiş olmasaydım
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Baktiysan o senin hakkın iste tabiki 
(113 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Hicte yüzsüzlük degil bal gibide o senin hakkin alın terin sinir oluyorum böylelerine sanki karşısındaki enayi oturup kendi baksındı o zaman 
(113 puan) tarafından
Evet bende kendimi kötü hissettim maalesef
0 oy
(648 puan) tarafından
Ayda mi 500 verecem demişti. 
(113 puan) tarafından
Evet ayda 500 demişti eşimde ilk başta az o kadar paraya çocuk kim bakiyormus falan demişti ama ben onemsememistim
0 oy
(14,923 puan) tarafından
Üstüne yatmış paranın. Memnun kalmamış olabilir ama o zamana kadar sen bir emek verdin. Hakkını vermrsi gerekir. Üstelik 500 TL de az bı para bunun için 
(113 puan) tarafından
Haklısınız evet
0 oy
(800 puan) tarafından

Zümraya üzüldüm yavrum benım 

Kadına bak sen yea..kim bilir benım çocuğum ne yapıyor duda normal evindeki çocuk azmış demiyor da +aaa Zümra neden böyle..tipe bak çay demle

Tabi Zümra bağırıcak onun evi ortamı normali bağırır tabi istemiceği çok şey olur...ay bırak başkası baksın düşüncesiz insanlar.500 TL nedir ayrıca da boşver 4 .7 kadarda az deyıl 
(113 puan) tarafından
Ya o böyle soyleyince bende kendimi suçlu hissettim Zümra kardeşine de bağırıyor normal bişey değil ama konuşup da anlayacak yaşta da değil henüz zaten anlasa hep konuşurum
(800 puan) tarafından
Anlamıyorlar ve zaten annenin okadar dahil olması da doğru deyıl hep taraf tutmak bir dierine bağırmak çocuğu kardeşine karşı bilenmesine sebeb oluyor
Sabrın varsa öp bazen ben de olmuyor basıyorum çığlığı özellikle ev işleri çoğalınca
En doğrusu sevgiyi arttırmak öpmek sonra şimdi sende git kardeşinş öp
Konuşunda anlıcak yaşlar da deyıkler
0 oy
tarafından
Senden utanmayandan sen hiç utanma 
(113 puan) tarafından
Haklısınız eşimde öyle söyledi
0 oy
tarafından
Iste cnm 500 cok uygun zaten. Baskasi bakmaz 500  e. 
(113 puan) tarafından
Evet herkes öyle söyledi
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Benim ev sahibi çocuk bakıyor aylık 10.000 alıyormuş valla ben şuan İstanbul da 2000 e bulsam hemen veririm açıkçası:)
(113 puan) tarafından
Evet aylık 500 TL çok az ama eşim işten falan çıktığı için o kadar da olsa ihtiyacım vardı tamam demiştim ama olmadı
0 oy
(1,282 puan) tarafından
Telefonu vardır sende. Msj at kadına. 

Merhaba abla, çocuğuna1 ay baktığım için ücretini ne zmaan alabilirim senden? Bende ona güvenerek bir kaç ihtiyacımı aldım, şimdi ödeme yapmam gerekiyor.

Kopyala yapıştır yarın yolla. Bak ben de yüz yüze isteyemem ama kesinlikle msj atardım. Hakkımı alırdım
(113 puan) tarafından
Attım sonunda sizinde desteğiniz sayesinde hepinize teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 265 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 432 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 293 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gozdekumsal (1,037 puan) tarafından soruldu