0 oy
293 göst.
Diğer kategorisinde (1,037 puan) tarafından
Ben kımya muhendısıyım Bı fabrikada bıay oldu ise basladım. Basladıgımdan beri ıs olmadı beni ara ara cagırdılar bazı gunler gelme dediler. Bı basta maas bıde sigorta anlastık. Is durumundan bana bahsetmedıler. Haftaya isler baslar tam olarak gelirsin dediler. Ama gecen ay ne sigorta yaptılar ne maas verdiler. Benim tam maas mı istemem lazım gundelık anlasmadık ama. Cekınıyorum bıse demeye. Nasıl solıcem bılmıom. Birde bazı gunler otobusle gttım yol ucretı bize ait dedı onu bile vermediler. Sımdı desenm ıs olmadı dıcek. Bazı gunler gelmedin dıcek ama bne hergun hazırlanıyorum gidecek gbı sonra bugün gelme dıolar

10 Cevaplar

+1 oy
(4,650 puan) tarafından
Tabikide iste kendi hakını istiyorsun 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çalıştığının karşılığını işte canım stajyer bile gösteriyor olsalar seni yevmiye vermek sorundalar sigorta yi üç aydan sonra yapıyor bazı yerler o prosedürü bilmiyorum pek ama çalıştığının karşılığını istemek senin hakkın 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Cekinme canim, kendi hakkin bu, maasi tam istemesende bilgi almak istiyorum maasim ve sigortam hakkinda de
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Çekinme canım o senin hakkın otobüsle gittiğin günleri de iste 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bunun çekinmesi mi olur yaa sacmalama sadaka mı istiyorsun benim hakkım nedir ne alacağım diye soracaksın sigortanı da soracaksın tabiki kimya mühendisiysen bunları zaten çatır çatır sorman gerekiyor buraya da yazıp bu sorulur mu
(1,037 puan) tarafından
Ya canim mezun oldugumdan beri zorla ıs bulamıom. Ozel sektırde ıkı kelime konus ıssızsın. Konusurum aslında ama dayımun arkadası
(1,037 puan) tarafından
Ben kızımı anneme bırakıp calısıom 1 ay oldu baslayali 15 gun falan gıtmısızdır ise ama ben aylık anlastım ve hergun hazırlandım ise gitmek  ııcn bugun gelme dediler benim sucum yok tam aylık vermesi gerekiyor ama hıc konusunu bile getırmıolar solesem gelmedik ıs yok falan dıcek ler. Adamda dayımın arkadası
0 oy
tarafından
Kopek gibi posmanim bekarken calistigimda boyle ezilip bulduğum için paraya muhtaçtır odum kopardı issiz kalicam diye sonra dank etti keyfi para istemiyorsun canim hakkin isticen tabi son isterimde fena gibi davrandım oda kisa surdu evlendim:)
(1,037 puan) tarafından
Ben kızımı anneme bırakıp calısıom 1 ay oldu baslayali 15 gun falan gıtmısızdır ise ama ben aylık anlastım ve hergun hazırlandım ise gitmek  ııcn bugun gelme dediler benim sucum yok tam aylık vermesi gerekiyor ama hıc konusunu bile getırmıolar solesem gelmedik ıs yok falan dıcek ler. Adamda dayımın arkadası
tarafından
Valla akrabası olsun yabancisi olsun hepsi ayni maaşı unutsan isine gelicek ama 1 kere soyle bizede haber ver
0 oy
tarafından
Canım senin ailen baban için başka yere gidecekti kızı göndermek istemiyorum işi mi biraksam demiştin ne yaptin
(1,037 puan) tarafından
Evet dogru hatırladın canım. Gittiler Bı hafta geldiler bırakmadım. Benden ıyı bakmıs lar tabi cok uzuldum o Bı hafta.
tarafından
Sen işi bırakma parayı değil ama sigortani şöyle anlarlar maaşı da
(1,037 puan) tarafından
Bende oyle dusundum ya hcbıseyden yana sansım yok sanırım nereye girsem Bı sorun cıkıo
tarafından
Bende odyometristim kendi isimi bulamıyorum inan basvurmadigim iş yok ama alan da yok buldun mu bırakmamak lazım her gün eşimi tembihliyorum bak ılımlı ol iş bulmak çok zor diye
0 oy
(4 puan) tarafından

Eğer yol parası içinde dendiyse maaşınızla beraber verilecektir.

Maaşınızı da istemekten ziyade bence sigortanızı sorun gittiğiniz zaman. Ne zaman yapılacağını ya da yapılıp yapılmadığını. Aksi halde maaş istemek etik olmayabilir :) 

(1,037 puan) tarafından
Ya sorma zaten en büyük problem o ben sigortam olsun diye ise girdim yapmadılar yapcaz yapcaz dıolar
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ben gelirken cebimden para veriyorum sıkıştı durumum maaşımı alabilirmiyim diyin canım hakkınız
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Karşısına geçip biz böyle böyle anlasmistik ama böyle böyle oldu diye konuşman lazım kendini kullandirma bu olayı bi çözelim de çözerse ise devam et cozmezse ordan bi cacık olmaz bence devam etme yoksa hep hakkını yerler günah verdiğin emeğe utanacak çekinecek bir şey yok seni mağdur ettiği için onların utanmasi lazım 
(1,037 puan) tarafından
15 gun gittik ama ben her gun hazırlanıom gitmek icin bugun ıs yok gelme dıolar ama ben gunluk anlasmadım aylık anlastım ıs olup olmaması bneım sorunum mu. Sence tam aylık mi hakkım yoksa yarım mı evden calıstıgım gunlerde oldu

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 432 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 539 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Gülnurknd (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 266 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 521 göst.