0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Beni biliyorsunuz belki iki bebe var biri 3 biri 1 yaşında çok zorlanıyorum. Akşam gece sabah durmak yok resmen bana. Eşimin de işi zor hep hizmet bekliyor çay kahve yemek meyve. Küçük bebe gece kalkar durmaz uykusuz kalırım . Büyük bebe enerjisini atamaz gece geç uyur. 

İşte biz bikac kez anaokuluna gönderdik gelir gelmez uyudu bir de çok hevesliydi okula gitmeye.

Tabii 3 yaş olunca grubu yok dediler aldık ordan

Şimdi burda kreş var aylık 2 bin istiyor bir de ekstra masrafları olacak. Bizim durumumuz iyi iki tane kira gelirimiz var calistiklarimizin dışında

Sizce gereksiz mi israf mi

16 Cevaplar

+1 oy
(6,346 puan) tarafından
Tabi ki de gerekli. Hem enerjisini atar hem gelisimini için çok iyi canım kesinlikle kreşe gitmeli. Çok şey öğrenecek 
(4,040 puan) tarafından
Öyle oluyor gonderince
-Reklam-
0 oy
(974 puan) tarafından
Maddi açıdan değil manevi olarak göndermek istemem ben benimde üç çocuğum var büyük LGS sınavına hazırlanıyor küçük 3 yaşında en küçügimde 8 aylık dediğiniz gibi inanılmaz yoğun ve yorucu geçiyor zaman ama benim çocuğum benim yanımda kalsın her anına ben şahitlik etmek istiyorum bir daha bugünler geri gelmeyecek zaten çocukların ömrü okulda geçiyor 
(442 puan) tarafından
Ya beni tanimadan ne güzelde yorum yapıyorsunuz sizin gibi kac çocuk büyütüp nasıl kariyer yaptığımı mi anlatayım buna ihtiyaç duymuyorum siz anlatmaya devam edin...
(974 puan) tarafından
Siz beni yakinen tanıyorsunuz sanırım yapmış olduğunuz yorumlar bunu gösteriyor da sizi ilgilendiren bir durum olmadığı siz yorum yaptıniz bende size karşılık vermek durumunda kaldım hanımefendi kıymetli vaktimi yeteri kadar size ayırdım bu kadar yeter
(4,040 puan) tarafından
Birinin yaptıklarını ozguvenle anlatması ne kibirdir ne de övgü. Önemli olan burda yalan söylememesi bu sitede çok denk geldik. Dedikleriniz doğruysa tebrik ederim öyle bir annelik hayal ettim ama olmadı. Malesef eşim tarafından temizlik ve bakım konusunda eleştiri aldım şimdi yönümü bunlara çevirdim çocukları bosladim oğlumla iletişimin koptu. Hedefim bu değilken bu oldu ben temizliği kadın güzelliğini amaç yapmayan bunları oteleyen hep sevgiye yogunlasan bir insandım. Malesef en savundugum yerden vuruldum sizi de tebrik ederim çabalarınız dan dolayi
(974 puan) tarafından
Enes neden yalan söyleyeyim ki hiç tanımadığım insanlara bakın yazmışım zaten çok şükür çocuklarımın uyku ve beslenmeleri düzenli kocam ilgili ve bana zahmetli değil çok şükür çocuklarımla iletişimimiz gayet güzel fakat kocamda bende kendimizden feragat ediyoruz ama bu sorun olmuyor bizim için ki daha yakın zamanda oğlumun öğretmeni ev ziyaretine geldi ve bizi ayrı tebrik edip teşekkür etti sağolsun elbetteki bende bu durumdan gurur duydum
(4,040 puan) tarafından
Daim olsun inşallah biz de böyle bir uyum için çabalıyoruz karı koca sakin sakin işleri halledince evde uyum ve düzen yakalanıyor çocuklar mutlu ve huzurlu oluyor
0 oy
(4,390 puan) tarafından
giderse iyi olur aslinda
0 oy
(442 puan) tarafından
Gelişimi için şuan tam yaşı bence göndermelisin hem sizin için hemde onun için iyi olur evde sıkılıyorlar birde sürekli etkinlikte yapamıyoruz 
(4,040 puan) tarafından
Evet TV ye sardı acayip rahatsizim
0 oy
(747 puan) tarafından
Bence gereksiz degil. Durumun iyiyse hic dusunme derim. Cunku sen yioraniyorsun bu sefer. Verimli olamazsin ki bu şekilde. Her zaman derim mutlu anne mutlu cocuk. Bence gönder. Cocugun icinde daha iyi olur biseyler ogrenir sosyallesir
(4,040 puan) tarafından
Öyle zaten bittim resmen
0 oy
tarafından
cocuk icin sknti olur mu die soracaksin sandim.. yanii evladina harcadigin para neden israf olsun ki.. cocuk seviyorsa gonder.. gun icinde disari vs cikamiyorsa surekli dibindeyse gonder o da acilsin biraz
(4,040 puan) tarafından
Etraftakiler tepeme biniyor ben de kendim anormalim sanıyorum o yüzden buraya sordum acaba fikriniz ne diye çocuğum çok seviyor ona iyi de geliyor
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Niye israf olsun benim evim yok kendi evimiz yani gelirimiz sizin kadar değil eşim tek çalışıyor memur, bebeğimde tek çocuk  üç yaşına gelsin direk kreşe vereceğim orda dil gelişimi sosyal etkileşim birçok yararı var çocuğun için yaptığın birşey neden israf olsun ki 
(4,040 puan) tarafından
Ahhh ah gel de anlat tüm düşüncelerimin önünde set var hepsini yikmam gerek.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vallaha bu kadar kazanmaya kreş neden israf olsun canım ayakakabı mı bu :) gönder ne güzel sende 1 yaşındakiyle ilgilenirsin
(4,040 puan) tarafından
Evet oburuyle güzel oynuyoruz zaman kalinca
(6,441 puan) tarafından
Gönder durumun varmış hem o gelişir hemde küçüğe vakit kalır hemde sen dinlenirsin
0 oy
tarafından
28 aylık ve 14 aylık benimkiler de . Çok zorlanıyorum birde gece onlar yatınca çalışıyorum hep uykusuzum artık işi bırakicam az kaldı. Kızımı verecektim çok kararliydim ama hem kıyamadim hemde uzmanlar 4 yaşına kadar tavsiye etmiyor vaz geçtim.  Oyun grubu yada jimlastige goturucem artık 
(4,040 puan) tarafından
Kız Allah seni hem çalışıp hem nasıl baş ediyorsun
0 oy
(563 puan) tarafından
Yoo hiç israf degil zaten anne bağlılık yaşını geçmiş 3 yaştan sonra artık akran etkileşimi başlıyo hem gelişimi için de daha iyi olur senin için de  cocuk içinde daha verimli olur 
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Daha önce gidip sevmişse eğer gönderebilirsin zaten yaşında gekmis eglenmek acidinsan 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bence çok gerekli. Ben göndermeden önce ne gerek var diyodum ama gönderince anladım ki. İkinizinde hayatı düzene girdi. 
0 oy
tarafından
Çalisan bi anneyim 3 yasindaki oglumu gönderiyorumm ve inanilmaz fark var cpcugumda kendine guveni olan acik sozlu bi cocuk ve cok seyler ögreniyor emin ol bi cocugunu evde biz ogretemeyiz ha calismasam bende göndermem cocugumu..
0 oy
tarafından
Gönder cnm 2000 çok uygun. Burda 3500 den aşağı yok
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bence çok faydalı olur. Evde çok fazla verimli vakit geçiremiyosunuz anladığım kadarıyla kreşte hem enerjisini atar hemde gelişimine fayda sağlar.
0 oy
(796 puan) tarafından
Valla cnm esinde izin veriyosa gonder eger guvenilir bi yerse cnm iyi arstir tvde neler goruyoruz durumun iymis   zaten zorlanmassin heralde ALLAH yardimcin olsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 200 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 330 göst.
26 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bilmemne (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 247 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,738 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 562 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu

379,959 soru

11,374,275 cevap

34,857 kullanıcı

...