0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (7,744 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar kızım 3 Eylül 2018 doğumlu okullar açıldığında yani Eylül'de kızım tam 6 yaşına basmış olacak geçen sene 4 6 yaş grubu kuran kursuna gidiyordu bu sene de okulun anaokuluna gidiyor sizce seneye vereyim mi yoksa rapor mu çıkarayım tuvalet eğitimini tamamlamış diye çünkü bazen altına kaçırabiliyor birde doğduğundan beri sürekli ağlayan mız mız bir çocuk çok şükür birkaç aydır daha iyi eskisi gibi ağlamıyor çokta zeki bir kız kararsızım ya rapor çıkarmak da bütün hayatını etkiliyormuş 

Bundan iki sene önce aynı postu büyük kızım için açmışım ama o şuan 2. Sınıfa gidiyor daha yeni okumasi düzeldi çok şükür ☺️

Fikirlerinize ihtiyacım var teşekkürler şimdiden❤️☺️

9 Cevaplar

0 oy
(1,623 puan) tarafından
72 aylıkken her türlü gitmesi gerekmiyor mu? Benim kızım da Eylül dogumlu ben de keşke az daha sene ortasında dogsaydi diyorum ama ben muhtemelen 72 aylıkken vereceğim. Çünkü boyu uzun kızımın yaşıtlarına göre ve bir sene geç giderse cok goze batar..kız çocukları için de arkadaşlarından iri olmak iyi bir şey değil. Okula geç gönderilen bir arkadasim da benzer tecrübesini söyledi. Diğerlerinin ablası gibi olduğum için kendimi kötü hissediyordum diyordu. Yani bilişsel açıdan sorunu yoksa gidebilir sanırım. Babam sınıf öğretmeni ve o da 72 ay ideal demişti 
(7,744 puan) tarafından
Evet zorunlu çok doğru söylüyorsun benimde boyum uzun olduğu için arkadaşlarım beni çok dışlardı bana leylek diyorlardı benim kızım da uzun öyle veya böyle alışmak zorundalar bende diyorum keşke ocakta filan dogsaydi çok iyi olurdu
(1,623 puan) tarafından
Erkek çocuklar için erken ergenlik, büyük olmak avantajken kizlarda tersi oluyor ne yazık ki. Ocak olmasa da şöyle mayıs hazirana bile razıydım. Bizim bir de planlı oldu ama bu detaylar hiç akla gelmiyor tabii.
(7,744 puan) tarafından
Evet ya okul çağı gelince insanin aklı başına geliyor ☺️
-Reklam-
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Benimkide ekim 2019 doğumlu 5 yaşına girecek bu sene anaokuluna gidecek. O zaman seneye ilkokul olsa sınıfta küçük mü olur ay olarak
(7,744 puan) tarafından
Eylül ayı zorunlu sonrası isteğe bağlı mesela kızım Ekim 2018li olsaydı gönderip gondermemek bana kalırdı ama Eylül ayına kadar zorunlu
0 oy
(129 puan) tarafından
Ben geç verdim koronan çıktığı sene gitmesi gerekiyordu korktum bende göndermedim ve şimdi fark ediyor yani boyu da uzun yapılı bir çocuk benim ki , keşke zamanın da gönderseydim 
(7,744 puan) tarafından
Bende keşke dememek için hem istiyorum hem istemiyorum
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benm kizim 25 eylul dogumlu insAllah yollamayi dusunuyorm bu senede anasinifina gidiyor ileride bir seninin cok kıymeti oluyor onlara
(7,744 puan) tarafından
Evet ya o yüzden kararsızım çok
(2,011 puan) tarafından
yolla bence 7 yasina girerse akranlarina gore buyuk durabilir sonra cok alay ediyorlar
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Göndermezdim
(7,744 puan) tarafından
Çok kararsızim
0 oy
(10,529 puan) tarafından
7 yaşında gonderirdim ya herhalde 

Bide cnm Kur'an kursunda Kur'an'ı Kerim e geçti mi 
(7,744 puan) tarafından
Yok canım ben gönderdiğim de 4 yaşındaydı birde okulda altına yapıyordu diye öğretmen ramazan ayında çıkardı bizi okuldan geçen sene küçük diye fazla üstüne düşmedim sözde bu sene de oraya verecektik ama öğretmen gıcıklık yapınca vermedim ama çoğu çocuk Kur'an'a geçti o sene
(10,529 puan) tarafından
Yaa çok üzüldüm çişini bilmiyor muydu cnm
(7,744 puan) tarafından
Sıkıntılı hep ama o zamanlar galiba ya arkadaşlari yada öğretmeninden dolayı yapıyordu ne ettiysem de söylemedi
0 oy
(77 puan) tarafından
Rapor cikartmana gerek yok dilekce  verip bi sene erteletebilirsin ama bi senesini bosa gecirmis olacak yasitlari bir ust siniftayken bir alt sinifta olmasi akran zorbaligina neden olabilir
(7,744 puan) tarafından
Bende çok kararsızım
(77 puan) tarafından
Anaokulu ogretmeniyle konusursan daha detayli bilgi verir
(7,744 puan) tarafından
Konuşurum teşekkür ederim canım
0 oy
(48,701 puan) tarafından
anaokulu öğretmenine sorarsan daha iyi olur canim 
(7,744 puan) tarafından
Evet o zaman soracam bakalım o ne diyor
0 oy
(799 puan) tarafından
Benim kızımda Aralık 2018 doğumlu bu sene ana sınıfına vericem seneye artık başlar 1 e pedagoklar hep diyor 72 ayin altında vermeyin diyor bu kaç ay bile çok etki ediyormuş çocuğun beyinsel gelişiminde istersen biraz aç dinle canım  o Zaman kesin karar verirsin 
(7,744 puan) tarafından
Evet canım keşke Ekim Kasım olsaydı Ekim Kasım Aralık zorunlu değil
(799 puan) tarafından
Evet aynen canım komşum kızı benim kizdan bir yaş büyüktü o göndermedi dilekçe ile kizi biraz Ufak duruyor diye hatta bir yaştan daha çok tu

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 439 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esmosum (7,744 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 562 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 200 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 293 göst.