0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından
Merhaba anneler, oğlum 39 aylik şuan 13 kilo ve boyu da 95 cm gecen seneden beri ayni kilodayiz boy bu sene sadece 5 6 cm anca uzadı. Kac doktora goturdum persntil de dusuk gorunmedigi icin ciddiye almiyorlar ama bana gelisim acisindan cok yavas ilerliyor gibi geliyor sinifindaki cogu arkadasindan kisa. Gayet saglikli beslemeye özen gosteriyorum istahlida bi cocuk emmeyide mart ayinda biraktik daha ne yapabilirim bilmiyorum. Önerebileceginiz bir sey var mi ?

14 Cevaplar

0 oy
(2,328 puan) tarafından
İştahı iyiymiş demek ki yapısı öyle 
-Reklam-
0 oy
(120,123 puan) tarafından
kilosu cok iyi ama 3 ay snr kuzeyde 3 yas olcak 13 kilo olsa keske
(2,562 puan) tarafından
Kaç kilo ki
(120,123 puan) tarafından
12 civari
(13,857 puan) tarafından
Üç yaşına Ekim'de girdi oğlum en son kilosu 14 boyu 98 di ama görsen her gören zayıf diyor öyle duruyor çünkü ama doktorumuz boyu uzun diyor kilosu iyi gayet diyor her şeyi yer ama güzel tuvalet yapar yapısı bu saglikliysa eğer ani bir kilo kaybı gibi bir durum yoksa takılma
0 oy
tarafından
Canım çok takma kafana. Kimi insan yapı gereği öyle oluyor. Biri çok yer hiç kilo almaz. Biri de doğru dürüst birşey yemez yemişten beterdir. Anne ya da baba minyonsa çocuk onlara çekebiliyor. Benim eşim uzun kilosu da iyi 93 felan. Ben 158 boy 54 kiloyum. Çocuk bana çekmiş sanırım. Yiyor yiyor aynı. İlerleme yok. Ben böyle kabullendim sende kabullen. Sağlıklı ya benim için o önemli :) 
(604 puan) tarafından
Esim 185boyi 86 kilosu bende 160 boy 48 kilodayim. Bana cekmemis olsun ozellikle de boyu :(
tarafından
Ahahahhaha bende öyle dua ettim ama sonra düşündüm nice hastane kapısında bekleyen bir sürü anne var özellikle sma hastalığından feryat figan dua edenler. Elhamdülillah canım her hallerine. Gün gelir boşuna dert etmişim dersin
O zaman beni hatırla :)
(604 puan) tarafından
Haklisin onlarin yaninda benim endisem ne ki allah once yavrucaklara sifa ailelerine de sabir versin. İnsallah sadece anneligin tatli telaslaridir :)
tarafından
Amin canım inşaAllah
0 oy
(650 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle hem iştahsız hemde yaşıtlarından boy kilo olarak geri ne yaptıysak yemiyor olmuyor bir türlü 
0 oy
tarafından
Sağlığında bir problem yoksa üzülmeyin, bir de anne babanın boyu da onemli, siz çok kısaysanız mesela, çok uzun boylu olamaz zaten. Sizin boyunuzun ortalaması olur. Kilo olarak da hiç belli olmaz, daha çok küçük. Benim erkek kardeşim ortaokuldayken sınıfın en kısa çocuğuydu, çok üzülüyordu. Orta son sınıfın yaz mevsiminde bir anda öyle bir boy attı ki, liseye geçtiğinde kimse tanıyamadı. 3 ay içinde 1.85in üzerine çıktı boyu. O yüzden şimdiden bu kadar kafanıza takmayın. Allah sağlık versin :)
(604 puan) tarafından
Esim uzun ben kisayim birazda kauinvalidem yuzunden takiyorum surekli cocuga bu babasi gibi uzun olmayacak minicik deyip duruyor bende kafama takiyorum haliyle :(
tarafından
Genelde boy babadan geçer, endişelenmeyin uzar da büyür de :)
tarafından
Ayyyyy benim kayınvalide de öyle. Babası gibi kel olmasında diyorum :D azcık kellik var eşim de ve onun tarafında. Bizde de yok öyle kel olan. Lafı yiyor susuyor :D
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bizimkiyle aynı ayda Ağustos doğumluysa yeminle bu aya kadar da 13.5 üzerine çıkamıyodu bu ay nolduyda 14 u bulduk buna bile sevindim vallahi :) çünkü oğlum 6 aylıkken 10 kilo olan bir çocuktu resmen 2 senede 3 kiloyu zor aldı benimki de yemesine yer herşeyi de yer ama kilo almaz boyu da en son 98 santimdi şimdi bilmiyorum ama boy atmamış gibi görünüyor 
(604 puan) tarafından
Benim oglumda bebekken hem boyu hem kilosu cok onden gidiyordu dedesi 193 herkes ona benzeyecek falan diyorlardi ama cocuk nolduysa 8 9 aylikten sonra bi kilo alimi sonradan da boy alimi yavasladi resmen cocuk hem kilo almiyor hem uzamiyo
0 oy
tarafından
Ben argivit focus kullanıyorum arada 

Bir de entrogeemina probiyotik aldım iki aydir onu kullanıyorum ondan önceki ay nbl drop probiyotik kullandım bir şişe 

Ama çocuğa az süt vermek lazım süt gelişimi olumsuz etkiliyor çeşitli beslemek gerekiyor benimki de 14kilo ama aşırı seçer  boyu da yüzlü bir şeyler
(604 puan) tarafından
Sut nerdeyse hic tuketmiyoruz kendim kefir ve yogurt yapiyorum bir de peynir kasar yer her gun tavuk et balik bunlardan birini tabaginda bulundurmaya ozen gosteriyorum haftada bi kac kere yulaf lapasi yaparim sebze yemeyi cok sever hatta hic bir seyi secmez ne versem ne pisirsem yer abur cubur cok nadir yer genellikle zuberin urunlerini veriyorum kuruyemis kuru meyve surekli tuketir ayriyetten balik yagi ve karamurver veriyorum takviye niyetine bu kadar dikkat ediyor olmama ragmen bu kadar yavas gitmesi ve cevremde ozellikle kayinvalidem minicik dedikce beni endise kapliyor
0 oy
tarafından
Kilosu iyi benim oğlum 11 kılo bile değil tam
0 oy
(3,435 puan) tarafından
Valla benim kızda aynı marta 4 yaşına bascak:(
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Uyku saatleri nasıl? Büyüme gelişmeyi en az beslenme kadar etkiliyor çünkü. Bir de genetikle alakalı da olabilir. Gerçi bana zaten normal geldi çocuğunuz ama gelişimde yavaşlama var diyorsanız belki de genetik bir durumdur.
0 oy
(530 puan) tarafından
Yapı meselesi canım benm kzim 3 yaşına girecek boy ve kilosu yaşıtlarına göre iyi ama yemesi dolu düzgün yok baba tarafına çekmiş su içse kilo alıyor 
0 oy
(219 puan) tarafından
Benim oğlumda 3 yaşında ve 1 yaşından beri 12 kiloydu inanırmısınız yeni aldı nasıl aldı bilmiyorum yemek yemeyi sevmez şimdi 15 kilo boyu da 97 -98 
0 oy
(8,228 puan) tarafından
Boyu gayet iyi bence benimkide 98 santim kilosu 15 

Yegenimde 3 yaşında boyu 91 kilosu 13 ama masAllah ondaki iştah bir adamda anca vardır hep bunu derim cilizlar diğer insanların 3 katı yer benimde 3 yaşında yemin ederim günde en fazla 2 öğün.. öğün dediğimde küçük bir kase ama eşim iridir oğlumda kızımda masAllah kemikleri iri kardeşimin eşi çok cılız oğluda cılız ergenlikte birden cilizlar boy atiyo korkma 
0 oy
(649 puan) tarafından
Yani bana kilosu düşük gibi gelmedi benim oglumda 4 yaşını dolduracak nisan ayında 18 kilo 98 cm falan. Boyu uzadı diyorsunuz bazi çocuklar boya verir. Birakin kilolu olmasin sağlıklı olsun yeter bence kafaniza takmayın yiyorsa besleniyorsa sorun yapmayın. Bünyesi o şekilde demek ki

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 158 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde hacirekaplan (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 284 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.