0 oy
611 göst.
Diğer kategorisinde (836 puan) tarafından

Iyi geceler kızlar. 7 yaşında ve 4 buçuk aylık kızlarım var. Gun geçtikçe daha çok zorlaniyorum iş falan yapamıyorum. Evimi temizlesem de hemen geri batıyor. Yardım edenim yok tek başımayım. Gece uykum hiç yok. Sabah 7 de uyanıp çocuğu okula hazırlamam lazım. Bu sefer bebek başlıyor. Onu uyutayim derken bende uyuya kalıyorum ee haliyle ev işleri de kalıyor yeri geliyor haftalardır ev supuremiyorum. Psikolojim bozuldu. 2 çocuklu olanlar nasıl baş ediyorsunuz. Kimseyi evime misafirliğe cagiramiyorum. Eşim en fazla 10 dk tutuyor sonra ağlıyor diyip bana veriyor. O sırada ne yemek yapabilirsem ki mecbur 7 yaşındaki kızımın bisiler yemesi gerek. Kafayı yicem inşallah bugünler hemen geçer her gün sinirden ağlıyorum :'( 

17 Cevaplar

+2 oy
(522 puan) tarafından
Biraz şükür etmeyi bilirsen kafayı yemezsin rabbim sana annelik gibi kutsal birşeyi nasip etmiş iki tane meleğin var bırak ev dağınık kalsın  ön planda çocukların olsun bu zamanlarına bir daha donmuyecekler kıymetini bil dünya işi bitmez biraz pozitif bak herşey hallolur
(8,263 puan) tarafından
Hepımız geçtik aynı evrelerden şimdi kızım 3 yasında o krese gidiyor bende evimi barkımı toplayabiliyorum kendime zaman ayırıyorum evdeyken de sorun olmuyo ayaklanınca arkanda dolaşır sende yaparsın işini annesi eş önemli burda yapmasa bile sana laf etmesin kafii
(1,190 puan) tarafından
1  abimiz bide ikizlerim var.
Arkadaşım yanlış anlama bende daha çok bunaltmak için yazmadım yorum yapan arkadaş bizim halden anlasın diye dert yandım.  Rabbim yardımcımız olsun ama yol arkadaşının çok önemi var onu anladım. Yol değil yol arkadaşıdır insanı yoran diye bi ir söz okumuştum, çok doğru.. Sağlıkşı olsunlar da inşAllah bu günler afiyetli bir şekilde geçer.
(836 puan) tarafından
Eşim çok sinirli bi adam. Çocuğu tut diye veriyorum ama gel de bana sor. O hızla ne yapabilirsem artk. O zaman da sagimi solumu yaraliyorum. Bu psikoloji beni mahvediyor. Yoksa her gün daglar kadar isim olsun ama acelem olmasın hep yaparım hiç usenmem
(1,190 puan) tarafından
Al birini vur ötekine :) Allah iyi etsin onları. Hepimizin yuvasına huzur sağlık versin inşAllah
(836 puan) tarafından
Amin canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kizin buyuknus kardesini oyalasa sende islerini yap
(836 puan) tarafından
Durmuyor ablasinda canim.  Ister istemez kucağına alırken düşmesin diye sıkarak alıyor o da sıkılıyor ağlıyor.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kanguru ile iş yapan çok onla denedin mi
(836 puan) tarafından
Onu da denedim bu sefer herşeye elini atıyor. Bir de çok hareketli sıkıya da gelmiyor düşecek diye korkuyorum.
0 oy
tarafından
Biri 15 aylık olacak biri 29 aylık. Sabah 7 en geç 8 de kalkıp onlar kalkana kadar evi temizliyorum topluyorum kalkıyorlar kahvaltı yapıyoruz.  Sonra onlarla oyun,öğle yemeği küçüğe öğle uykusu buyukle eğitim seti yada etkinlik. Küçük kalkınca yarım saat TV acıyorum onlara, yemekleri ocağa koyuyorum. Meyve saatleri oyun saatleri boyama vakitleri vs vs vs. Gece uyuttuktan sonra da evde  çalışıyorum daha :))) artık saat 4 mu 5 mi ne uyursam  sabah yine aynı tempo :)))) alıştım çok şükür ama işi birakicam 
(836 puan) tarafından
O tempo bende okul başladı başlayalı var. Yani son 2 senedir. Bir de kardeş gelince daha da arttı bunyem kaldırmiyor artk. Zaten vücut olarak zayıfim hemen zorsunup hasta oluyorum. Yoksa severim tempolu işleri. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor insan
tarafından
Evet gerçekten öyle.
Birde şu var toplu evde mutlu çocuk büyümez.  Gelen de çocuklu eve geldiğini bilerek gelir bu kadar kasma ben sabah temizliyorum evi o kadar. Birsey bariz dokulmedikce daha temizlemiyorum.  Gelen de buyurup geliyor yani çok da şey etmemek lazım
(836 puan) tarafından
Temizliği çok severim hele ki kokulara karşı hassasiyetim var. Herşey mis koksun isterim. Ama galiba bu durumla sınanıyorum. Her yer deterjan falan kokmuyor ya da bana öyle.geliyor çok üzülüyorum  :( evi temizleyemesem de çocuklarımı hep temiz tutuyorum azcık o bana moral oluyor
tarafından
Canım her yer deterjan kokmasın zaten. Deterjan kokusu temizlik kokusu değil unutma ağır solunan kimyasaldir.  Tadını çıkar bu günlerin bosver
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Tek çare çocuk uyur uyumaz işlere koşmak başka çözümü yok oturup dinleniyim dersen işler kalır sonra çok daha zor olur biri 3 yaşında biri 4 aylık. Küçüğü uyudukca herşeyi hızlı hızlı yapıyorum 
(836 puan) tarafından
Elim hızlı deil çok yavaşım ve hızlı yapmaya çalışınca elim ayağıma dolaşır isler daha da karışır bu huyumdan nefret ediyorum. Plan cizsem bile bir işi yaparken başka işler de gelir aklıma onlara koşmaya çalışırım. Sonra bakmışım ki hiç birini yapamadan kalmış öyle herşey. Bu kez de bebek ağlıyor durmuyor oluyor
(100 puan) tarafından
Benim birisi 3 yaşında diğeri 15aylık. Büyük oğlum küçük oğluma vuruyor sürekli sizde böyle bir durum varmı
(1,371 puan) tarafından
Yok benim oğlum vurmadı hiç . Zaten vuran bir çocuk olmadı hiçbir zaman
(836 puan) tarafından
Benim büyük kızım da asla vurmaz hatta çok hassastır. Sanki ben deil de o annesiymiş gibi davranır..
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benimkiler 13 10 yaşında yinede evi dağıtıyolar okuldayken evi temizliyorum herşey yerli yerinde onlar gelince hemen dağılıyo ev küçük mü ondan mı anlamadım bende valla artık iyice akıllanmalarını bekliycez artık bebeğin uyurken yapıcan mecbur başka çaren yok gibi
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Böyle postlari görünce Moral gibi bir şey oluyor bana yanlış anlamayın yani benim gibi olanlar var gibisinden az önce sıkıntıdan delirmek uzereydim biri beş yaşında diğeri 1,5 yaşında hiç mi insan dinlenmez yok.ne bi kitap okuyorum ne ev işi kendi hayatım diye bir şey yok 
(836 puan) tarafından
Kız artik haftada bir gün banyo yapar oldum. O da eşim çocuğu 10 dk tutacak da öyle yapacam.. tabi o sırada banyonun önünden 50.kere geçiyor durmuyor diye.
(1,278 puan) tarafından
Geçer canım bu günler
0 oy
(747 puan) tarafından
Tek cocugum var 2 yasinda. Anca yetisiyorim herseye. Bi cocuguum daha olsa sanırım yetisemem. Biseyler eksik kalır. Yaoamayinca da insan stres ediyor bu sefer çocuklara yansıyor. Allah yardimcin olsun canim. Ben tek cocukla anca yetidiyorum herseye oda jet hızıyla 
0 oy
(367 puan) tarafından
Bebegim suan 9 aylik ve ben 5 aylik hamileyim.. ikinci bebegim.dogdugunda kizim 14 aylik olacak.. beni senden daha zor gunler bekleyecek biliyrm. Ailemden uzakta tekim.

Ama yinede olsun diyrm. Onceligim kendim bebeklwrkm ve esim.. tabiki evimide ihmal etmem ama yapabildgim kadar. Duzen oturtursan daha rahat olursun evini sade yap fazla esyayi kaldr.. tamizligi kolay yapabilecegim sekilde diz evini.. Rabbim kolaylugini verir.. evlatlarimiz mutlu huzurlu saglikli olsunlarda varsin ev isi kalsin..
(836 puan) tarafından
Amin canım  aynen öyle valla çok haklısın. Allahım senin de zorunu kolaylastirsin
0 oy
tarafından
Ev isini otele bi bosver yapamiyorsan yapma bisey olmaz ablamda oyle ev diyip duruyor ya koskoca canli iki tane bebek var insan var onlar daha onemli yemesi icmesi egitimi. Benimde bir bebegim var inan cok takjntiliyim temizlige normalde ama bebegim surekli agliyor hep elimde kafaya takarsam kafayi yerim kimseyi cagirmanada gerek yok suan icin parani toplayip ayda bir bir kadin cagir evine temizlesin ya da 2 ayda bir kokten temizlik yapsin para sikintin yoksa 2 haftada bir falan bebekli annelerin cogu oyle is yaoamiuor bende dahil ben kadinda cagirmiyorum sevmiyorum cunku  oyle ne zaman bos kalirsam yaparim 
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Madem çocuk ağlıyor diye sana veriyor o zaman evi eşin süpürsün neden günlerdir temizlemiyor ki?
(836 puan) tarafından
Eşim zaten çalışıyor vardiyalı gidip geliyor. Yeteri kadar yardim ediyor zaten. Adama da işten gelir gelmez eline supurge tutusturamam ki. El insaf yani
(6,235 puan) tarafından
İzinli günlerinde yardımcı olabilir
0 oy
tarafından
Cnm  ben inanki senin durumundan da beterim biri 28 aylik digeri 2 aylik ne gece var ne gunduz    allah yardimcimiz olsun 
(836 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Kucugunun en zor donemlerinden biri 4.ay atagindadir o simdi biraz buyusun uykusu falan duzene girer az da olsa rahat edersin elbet gecici bu donemler isi gucu evi dusunme kucuk cocugu olan kimsenin evi dort dortluk temiz duzenli olmaz olmak zorunda da degil beslenmene dikkat et firsat buldukca uyu 
0 oy
(12,734 puan) tarafından
Benim tek çocuğum var çalışıyorum eşimle dönüşümlü bakıyoruz çocuğa ev işi çocuk kendi işim bazen hepsi üstüme üstüme geliyor çocuğun işlerinden ne kendimize ne birbirimize zaman ayıramıyoruz bir taraftan çabucak geçsin bu günler diyorum bir taraftan büyüyor anını yakalayamıyorum diye üzülürdüm Rabbim eksikliklerini göstermesin gerisi bir şekilde hallolur annesin sen mükemmel olmak zorunda değilsin hiç birimiz değiliz bir iki yılda evimiz dağınık olsun misafirimiz gelemesin yeterki canları sağ olsun gülüşleri evimizde yankılansın
(836 puan) tarafından
Benim canımı sıkan hem cocuk hem.ev hem koca herşeyi yapabilen nasıl yapıyor benim neyim eksik diyorum. Kadının hem evi temiz hem çocukları akıllı hem kocası anlayışlı. Hep imrenirm
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla ben ki supurdugum halıda ayak izi görünce bütün evi tekrar süpürürdum. Ta ki çocuklar ciftlenen kadar şuan hafta da 1 kez dip köşe yapıyorum diğer günlerde hızlıca suourebikirsem suouruyorum suouremezsem kalıyor.. salmayı öğrendim valla mutluyum olanla yetiniyoruz. Napalim onlar bir daha çocuk olmicak. Olduğu kadar yap kendini çok darlama
(836 puan) tarafından
Evim bir de eski yapı. Kirada olduğumuz için eve bakmıyor eşim. Idareten kullanıyoruz. Ne kadar temizlersem temizleyim asla belli olmuyor
0 oy
(5,219 puan) tarafından
Senin kizin büyükmüş. Ben bebeğim küçükken ev işlerini çocukların ihtiyaçlarından ve uykumdan sonrasına bırakıyordum . Imkansız hepsi yetişmez  bende gündüz çocuğumu doyuruyordum bebeğimle ilgileniyordum uyutunca da uyuyordum akşama doğruda evi temizliyordum anca o şekilde oluyordu. 

Ama senin 2. Bebek kizinin okul dönemine denk geldiği için düzen olmuyor olabilir . Kızının dersleri falanda aksiyordur
(836 puan) tarafından
Dersi asla aksatmam canım. Ne olursa olsun ders yapılır. Dediğin gibi okul ve bebek aynı anda olduğu için yetemiyorum
(5,219 puan) tarafından
Benim ikiside küçük. 3 ve 1 yaşındalar. Biraz büyüsün rahat edersin. Kizin büyük daha çabuk geçer zor günler
(836 puan) tarafından
Inşallah canım. 9 ay hamileliğim de çok kötü geçmişti kusarak. Şimdi de çocuklarla böyle geçiyor. Allah büyük..
(5,219 puan) tarafından
Aynen öyle sabır gerekiyor. Benimde tükeniyor çoğu zaman geleceği düşünüyorum büyüdükleri günleri:)
0 oy
(703 puan) tarafından
Bırak biseyler eksik kalsın seni bu ruh haline iten kafanın içindeki düşünceler yapılacaklar listesi.. 

Eşinle konuş senin en büyük yardimcin o olmalı bı zahmet ön dk fazla tutsun benimde biri 4 yaşında biride 4 aylık oğlum var 4 yaş çok hareketli ev hiç toplanıyor heryer oyuncak basacak yer olmuyur bazen  eşim gelir gelmez küçüğü veriyorum yemek yemeden evi süpürürum yemekten sonra yarının yemeğini yaparım gün içinde çamaşır bulaşık hep beraber yapıyoruz bı bacağımda oğlum bı elimde diğer oğlum yapacak bişey yok  

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 126 göst.
28 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 235 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 375 göst.
9 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 634 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu

378,145 soru

11,318,002 cevap

34,764 kullanıcı

...