0 oy
925 göst.
Diğer kategorisinde (2,156 puan) tarafından

Kızlar ben yeni taşındım buraya 3 ay falan oldu daha ama sürekli evdeyim biyere gideceğim zaman da arabayla gidiyorum ondan tanımıyorum 

Bugün geldiler bana duyduklarım karşısında kanım dondu :getlost:

İlk bebeğini doğurmuş ardından ikinci bebeğini doğar doğmaz kaynına vermiş yani kocası kardeşine evlatlık vermiş kızını.. doğar doğmaz annesi hiç görmemiş emzirmemis özel hastaneye gidip eltisiinjn kimliğiyle giriş yapmış ve kız 6 yaşında şuan arada gelip gidiyorlar kız amcasını babası yengesini de annesi biliyor.

Nasıl olacak şimdi büyüyünce illa öğrenecek dedim kimse söylemezse bilmez diyorlar bide nenesine demiş ben amcamla yengemi çok seviyorum ( aslında anne babası :'()

Bilmiyorum ya aklım almadı çok etkilendim insan nasıl o kadar doğumunu sancısını çektiği evladı verilebilir yanlarına geldiğinde nasıl sarilmaz :(

46 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende bunu anlamıyorum bi türlü 

Onun yerine evlatlık al anne baba sağ olmasa tm dicem insanın yüreği acir ya
(2,156 puan) tarafından
Aynen ya bende anlam veremedim
-Reklam-
0 oy
(1,563 puan) tarafından
Ben şok Allah'ım akıl fikir versin kalbine Sevgi versin üzüldüm inan ki o çocuk öğrense şok ya şok ne kadar üzücü bir şey çocuk için 
(2,156 puan) tarafından
Bide iç içe gidip geliyorlar elbet öğrenir
0 oy
tarafından
İnsandaki vicdana bak kardeşinin çocuğu yokmuymus
(2,156 puan) tarafından
Yok 10 senelik evli abisi
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Benim eşimde aynı amcasına verilmiş ve sorun yaşamıyo 2 sinede anne Baba diyo 
(2,156 puan) tarafından
Ay çocukken nasıl kabullenmiş
(2,798 puan) tarafından
Altlı üslü oturmuşlar sonra başka ev almışlar farklı mahallelerde oturuyorlar mesela bu aksam gidcez onlara bence şükretsin eşim suanki hayatı öz ailesi ona veremezdi suan evi arbası var bataklıktan çıkamazdı
0 oy
(13,825 puan) tarafından
☹️çok üzücü başka bir şey diyemeyecegim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Annesı babası bıldıgı kısıler dövse etse ben kıyametı koparırdım heralde ama kadın dğşğnmeden vermişse bunları hıc düşünmez bagzıları annelık ne bılmıyolar cocukların uzerınden oyun oynuyolar Allah ın emanetı cocugun secım hakkı yok gibi sacma sapan ısler yarın elbet duyucak elalem anlatacaktır kulagına gelecek o zaman  her ıkı aıleyede küsecek dertlerı ne aceba:(
(2,798 puan) tarafından
Belki kaynının çocuğu olmuyodu belki yuvadan alamadılar eşimde aynı durumda ve iyi ki evlatlık verilmiş yoksa suanki konumunda olamazdı bi bataklıkta olurdu
(2,705 puan) tarafından
Evlatlık bambaska böylesi bambaşka anne baba yaşarken kendı aralarında karar verıp cocugun adına hayatını degıstırmelerı yanlş eşinin durumu farklı bunun anası babası var
(2,798 puan) tarafından
Eşiminde var amcasında evlatlık aynı durum arkadaşın anlatıyla
(2,156 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bana çok uç nokta normalllestirmiyjrum
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ben şaşırmıyorum bu konu karşısında birtane sa.lak bizde varsa.lak diycem gerçekten aklı yok gibi davranıyor kendisi kuzenim olur 3. Sezeryan oldu ve oğlunu gorumcesine vercekmis 1.5 yaşında çocuk gorumceside çocuk bakmayı bilmez bir kıyafet giydirmeyi bilmez bu kadına nasıl evlat verecek aklım almıyor neymiş evi arsası varmış diyorlar oğluna kalcakmis Allah hidayet versin valla bin tane evladım olsa birini layık görmem kimseye 
(11,217 puan) tarafından
Ben kedimi köpeğimi bile eltime görümceme vermem kaldı ki cocugumu vercem.
(2,156 puan) tarafından
Allah'ım yarabbim daha neler duyacaz
(3,419 puan) tarafından
Valla aklıma geldikçe yüreğim sızlıyor benim iki tane oğlu var onlarda aşırı düşkün hani diyorum bebekken verseydin ne bileyim evdekilere öldu derdin bir şekilde çocuklar unuturdu ama bu şekilde unutamazlar ikinci olan kriz geçiriyor veremezsin die ama annede babada vicdan yok verecekler mahkemeleri var karşı taraf üstüne gecircekmia
(1,248 puan) tarafından
A.sa.alakk kadın böyleleri haketmiyor
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Peki ama neden amaç ne ? Kaynın eltimin bakabıldıgı cocuguma ben nıye bakamıyorum
(2,156 puan) tarafından
Onların çocuğu Yok biz nasıl olsa tekrar yaparız diye düşünüyorlar
(11,217 puan) tarafından
***** mı o yapabilio diye patlıcan mı oluo yaptıkları onun için bir anlamı yokmu
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bizim bir komşumuz da yapmıştı. Kendi kız kardeşine vermişti. Kendi 5 çocuğu vardı, kardeşinin olmuyordu.  Ona vermek için yapmıştı. Başta çok garip geldi ama kimseyi kınamamak lazım.

Evlatlık edinmek yerine bu yolu tercih etmelerinin sebebi, nikah düşmemesi ve haram olmaması. Dediğiniz aile bir kız evlat edinse adama haram olacak, bu şekilde amcası olduğu için sorun olmuyor 
(2,156 puan) tarafından
Kınamak değil maksat ama ben normalleştirmedim
(2,132 puan) tarafından
Tabi ki normal değil. Ne çocuk ne iki aile için
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bi akrabamızda yapmış aynı şeyi kız 18inden sonra öğrendi hesap sordu bi ben mi fazla geldim size diye ilerde o da hesabını sorar elbet 
(2,156 puan) tarafından
Aynen aklıma tek takılan o çocuğun psikolojisini
(2,651 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun olumlu olan tek tarafı kız amcası baba dediği kişi
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Buna benzer etrafimda 2 kişi taniyorum. Evlatliği kendi kanindan olmayacak diye istemiyorlar, kardeş çocuğunu aliyorlar. Hatta bir tanidiğin çocuğu olmuyordu. Kardeşide karisinin kiz kardeşiyle evlendi. Sirf bunlar için çocuk yaptilar. 
(2,156 puan) tarafından
İnanamıyorum ya
(1,248 puan) tarafından
Nasıl yanı baldızoyla mi evlendi
(13,886 puan) tarafından
Erkek kardeşiyle baldizi evlendi.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Böyle şeylerin ucu bucağı kavgaya gidiyor. Hiç mi duynadilar etrafta. Genelde çocuk büyüyünce kavgaya başlıyorlar velayet davası ile biyolojik anne baba çocuğu alıyor. Olan çocuğa oluyor
(2,156 puan) tarafından
Zaten o çocuğun psikolojisini düşünemiyorum
0 oy
tarafından
Benim yengemin ablasının kocasının yani eniştesinin arkadaşı da karısı doğum yapıyor hastaneden çıktığı gün bebeği yengemin enistesine veriyorlar onların çocukları olmuyor evlatlık alacaklarına arkadaşı da alma ben kendi çocuğumu sana vereyim biz zaten bosaniyoruz demiş  birde 2 sokak ötede oturuyor çocuğun annesi ve çocuk şuan 10 yaşında yengemin ablasi   ve eşi demişler 15 yaşına gelince anlatacaz herseyi bizden öğrensin diye 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Akıl yok bunlarda. Küçükken böyle bi kızla tanışmıştım, kızın 4 tane felan büyüğü varmış, kaynının da çocuğu olmuyormuş.amcası da hoca, emzirmeden, doğurur doğurmaz vermişler, o da biliyordu 8-9 yaşındaydı. Şimdi 25-26 yaşında 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Benim de tanıdığım bi arkadaş dedesi ile babaannesine verilmiş evlat olarak 
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Böyle bir tanidigimiz var ailesine hala der tüm cocuklarını (kardeslerini) sığdırdında bir beni mı sıgdıramadın eve diye hala aklina geldikce aglar . 
0 oy
tarafından
Benim kaynanamda bir evladını vermiş öyle yıllar önce habersiz oda hala şuan 
(2,156 puan) tarafından
Pişman olmuş nmu verdiğine
tarafından
Hiç açılmıyor konusu maalesef
0 oy
(123 puan) tarafından
evet öyle olan var bizde de var   benim  3 erken doğumum oldu kaybettim eltm ve kaybm diyo bir çocuk yapıp sana vercez diye ama istemiyrm tabi 
(2,156 puan) tarafından
Canım evlat gibisi yok anlıyorum evlat isteyen i ama vardır Rabbimin bir bildiği hani olan o çocuğa oluyor onun psikolojisi etkileniyor sürekli akraba olduğunuz için gidip geliyorsunuz ileride kardeşleriyle sorunlar Yaşar yani mantık işi değil
(123 puan) tarafından
bide  affedersin çok pis kötü niyetli bir eltm var ondan nasıl çocuk isterim ki
0 oy
tarafından
Abisine üzülmüş vermis evlat hasreti yaşamasın diye ha ben olsam asla vermem ama verende iyilik yapmış bir nevi zor bir sey ama demek ki iyi bakıyorlar çocuğa 
(2,156 puan) tarafından
Amcası Baba yarısı tabii ki iyi bakacak ama çocuğun psikolojisini düşünmek lazım ileride kardeşleriyle ilişkisini düşünmek lazım bilmiyorum Ben düşündüm ama bir türlü normalleştiremedim
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Malesef var kuzum bu durum benimde cocuken bir komşu vardı çok dindar namazında niyazinda bır ablaydi en büyük kizj benle yaşıtı ve ikinci kızını kaybına vermişti kız şuan 21 yaşında ve hala annesinin babasının onlar olduğunu bilmiyor ama kızı görsen annesinin kopyası o kadar güzel ki hata gıdip komşu ablmaiza sen çok güzelsin ben seni çok seviyorum sende benim ikinci annem ol demiati kadın günlerce ağlamıştı 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 586 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Hanifem (551 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 192 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 536 göst.
0 oy
13 cevap 221 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu

380,307 soru

11,386,714 cevap

34,887 kullanıcı

...