0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (1,152 puan) tarafından
Kizlar kizim 20 aylik simdi size bazi sorularim olacak bilmediğim için soruyorum tabiki arastiriyorum sürekli doktorada soruyorum ama net bi sekilde detayli aciklama alamiyorum tabiki devlet hastanesinde 

İlk olarak tuvalet egitimine ne zaman baslamaliyim?

Emzik birakmaya ne zaman baslamaliyim ki kizim emzik bağımlısı gercekten hic emmedi beni sütü sagarak verdim 11 ay emziği cok seviyor.

Birde esimle ara ara deniyoruz süt veriyoruz yogurdu cok severek yer ama sut ne yaptiysam icmedi mama iciyor hala ne zaman birakmaliyiz mamayi acaba ?

Uzun oldu kusura bakmayin ama merak ediyorum ona gore ilerlemek istiyorum.

3 Cevaplar

0 oy
(1,254 puan) tarafından

29 haftalık tuvalet asla ogrenmiyor 

Emzik de uyurken o olmasa uyumaz

Emzik yine neysede bu tuvalet nasil olucak çıkamıyorum içinden iri çocuk bez de yakında olmuycak
(1,152 puan) tarafından
Kizimda emzigi cok seviyor gercekten olmazsa asla uyumuyor denedim biraz ama erken mi acaba dedim
-Reklam-
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Tuvaleti 2 buçuk yaşında bıraktırdık. Emziği de 2 2 buçuk yaş arası bıraktırdim. Kestim uçlarını ilk görünce ağladı sonra anne bunlar kopmuş çöpe atalım dedi kendi attı ve bir daha istemedi. Mamayı da peynir yoğurt yumurta yemediği için 2 yaşına kadar kullandik
(1,152 puan) tarafından
Ozaman henüz tuvalet eğitimi ve emzik biraktirma icin erken sanirim benim kizimda asla yumurta peynir yemez sadece yogurt olmazsa yemegini yemiyor okadar seviyor süt icirmeye calistim ama icmiyor malsf
0 oy
tarafından
Canım süt verme hem kansızlık yapıyor,  hemde refleks yapıyor şisiriyor hiç alismasin bırak yoğurt yesin zaten doktorun da böyle yönlendirir

Ben 22 aylıkken mamayi bıraktım

24 aylıkken tuvalet eğitimini denedim aslında güzel gitti ama uyuyacağı zaman battaniye altına girip bilerek çiş yapması sinir etti bağladım ama çok pişman oldum

26 aylıkken  denedim 2 gün altına yaptı. 2.gun akşam lazimliga oturdu  çok şükür gece de gündüz de bıraktı.29 aylık şu an

Önce mamayi kesip baslamalisin mantiken. 

Ben sürekli çiş var mı diye sormadım lazimligi gözünün önüne koydum her yaptığı zaman anlattım. Kendi birkaç gün içinde kaçırmadan söylediği zaman da aparat alıp klozete oturttum.  
tarafından
Hiç korkma canım düşündüğün kader zor olmuyor. Ama ikisini aynı anda yapma ki çocuk afallamasin  1 2 ay koy aralarina. Ben kaç kez post açtım cevap bile vermedi kimse )) inşallah faydam olur kolay gelsin
(1,152 puan) tarafından
Allah razi olsun tabiyki faydan oldu mesela gecikmemem lazimmis senden öğrendim. Burada maslf çok dikkat ceken bir konu olmayinca cevap pek gelmiyor. Bana yardımci oldun çok sağol dediklerinin hepsini dikkate alip uygulayacgim 2 ay sonra mamayi biraktirayim bende 24 de egitime baslayayim diyorum umarim başarabilirim :)
tarafından
Rica ederim Allah kolaylık versin. Başarırsın tabiki de canım. Hangi bir büyük insan bezli kalmış.  Sabret dua et her konuda Rabbim yüzümüze baksın kolaylaştırsin
(1,152 puan) tarafından
Cok doğru soyluyorsun gercekten. Cok teşekkür ederim gercekten Allah razı olsun:)
tarafından
Senden de öyle iyi geceler canım:)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 403 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Agdhdg (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 189 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birmucizeolsunn (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 181 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Mrvcckg (115 puan) tarafından soruldu