0 oy
1,492 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından

Kızlar  19 hafta  23 ve 24 haftalık bebeklerimi kaybettm 10 gün önce 23 haftalık kaybettm çok zor bir imtihan  hamile kalınca  20 leri geçmiyor çok üzgünüm :(

24 Cevaplar

+3 oy
(219 puan) tarafından
Herkes tıp açısından konuşmuş 

Canım inanırmısın bilmem burdakilerin çoğu innamıyor 

Sübyan diye birşey var anne karnındaki bebeklere musallat oluyor bende de var üstümde dua taşıyorum çok şükür iki kimyasaldan sonra bu gebeliğim şuan sağlıklı ilerliyor 

Tanıdığınız güvendiğiniz bir hoca varsa sübyana mutlaka baktırmalısın sende vsr mı yok mu diye çok çok geçmiş olsun rabbim gönlüne göre versin inşallah 
(123 puan) tarafından
nerde oluyor hangi şehir cnm
(219 puan) tarafından
Suravebebisi bana da kırkın çıkana kadar takılacak dendi
(2,475 puan) tarafından
Bir hoca tanıyorsaniz bize de söyleyin

Uzaktan olur mu acaba aynı şehir de mi olmalıyız
(213 puan) tarafından
Kesinlikle herkes farklı bakıyo bu konuya ama sübyan oluyo bi hocaya kendinizi yazdırıp iyi bi doktorada tedavi olmak gerek takdir Allah ın Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın isteyen herkese nasip etsin
(123 puan) tarafından
Allah razı olsun canm gitmedgm hoca kalmadı ama yine erken doğdu
-Reklam-
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Rabbim buyuktur kuzum çok geçmiş olsun ne denir bilemedim
(123 puan) tarafından
Bende bilmiyrm doktorum da tuturmş rahim ağzı yetmezliği diyo  rahim ağzı yetmezliği olan bazıları dikiş bile atmıyor tedavi oluyorlar sadece
(1,550 puan) tarafından
Başka doktora görün cnm
(123 puan) tarafından
Evet bu sefer öyle yapacam degiştrcem doktorumu
0 oy
tarafından
Doktora gttnmi canm belliki bi sorun var . Başın saolsn canm
(123 puan) tarafından
4 yldr aynı doktora gidyrm  rahim ağzı yetmezliği var başka da birşeyin yok diyo ama belli ki başka bir sebepte var serklj dikiş de atılıyor ona rağmen açılıyor :(
tarafından
İstanbuldamı yaşıyosn canm , belliki gttiğin doktor anlamamış 6 sne çocuğum olmadı benm gtmediğim kadın doğumcu yok istanbulda oturuyosan

Fatma tulunoğlu
Yasemin çekmez
Uğraş şahin

Bunlardan birine gidebilirsin
(123 puan) tarafından
Yok Şanlıurfa da yaşıyorum ben  şehir dışındaki doktorlar iyi  diye duydum ya Ankara yada İstanbul düşünüyoruz ama  daha doktor bulmadk peki çocuğunuz oldu mu
tarafından
Evet 22 aylık kızım var
(2,097 puan) tarafından
Anlamadım 4 yıldır neden ayni doktora gidiyorsunuz ki? Belki de başka bir Dr denemeniz gerekiyordur?
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Yaa kuzum Allahım en kısa zamnda kucana almayı nasip eder inşallah nedeni ne biliniyormu
(123 puan) tarafından
Rahim ağzı yetmezliği diyo ama bence tek sebep o değil doktor başka bir problem yok diyo ama ben inanmyrm dikiş te atılıyor o kadar serklj dikiş le 38 haftayı bulan var benim 23 yada 24 de  doğum oluyor
0 oy
(2,475 puan) tarafından
İyi bir doktor bul canım kontrol ol guzelce sonra gebelik dusun 

Rabbım sabır versin isyan etme sakın ❤️
(2,357 puan) tarafından
Sezeryan yazmış
(2,475 puan) tarafından
Ama 3 defa sezeryan olmuş:( nasıl olacak ki

Benim de kaybettim bebeğimi 1 sene önce erken doğum olmustu 34 haftalikken 3 defa biliyorum sezeryan hakkini
(2,357 puan) tarafından
Bilmiyorum bende anlamadım ama 5 sezeryan yapan duymuştum.hatta biri yengem 7 sezeryan yapmış yazmıştı
(2,475 puan) tarafından
Rabbım bağışlasın inşallah iyi bir doktor lazım zor bir süreç
(2,357 puan) tarafından
Aynen amin inşallah ya . Rabbim yardımcıları olsun ♥️
0 oy
(4,950 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun neden erken doğum oluyor rahim ağzı inceligin mi var serklaj olmuş muydun
(123 puan) tarafından
Bende öyle yapacam degiştircem
(775 puan) tarafından
Canim bende serklajla doğum yaptım benimde üç kaybım var şeyi sorucam kaçıncı haftada attı dikişi
(775 puan) tarafından
Birde neden sezeryan kendi geliyo zaten
(123 puan) tarafından
kendi olsa ya ölürse nefessz kalsa diye düşündüm kıyamadm
(123 puan) tarafından
12. Haftada atıldı
0 oy
(636 puan) tarafından
Canım benim ya hiç aklımdan çıkmıyorsun inşallah tedavini olup en kısa zamanda sağlıklı şekilde yavrunu kucaklarsin 
(123 puan) tarafından
İnşallah canm ne yapalım benim imtihanm bu çok zor gerçekten çok acıyor yüreğim dayanamyrm  nefes bile alamyrm:(
(636 puan) tarafından
Sabret canım sabret inşallah yeri biran evvel dolar sağlıkla kucağına alirsin
(123 puan) tarafından
inşallah cnm
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Rabbim en kısa zamanda kucağını doldrr inşallah bence başka doktra git 
(123 puan) tarafından
Evet öyle karar verdik ankara yada istanbul a gitcez iyi bir doktor ayarladk toparlanaym giderm
(2,886 puan) tarafından
Bilyrm çok zor ama içini ferah tut kötüyü aklına getrme Rabbime sığın kendinde bebeğinde allhma emanet et o emntne çok güzel bakar
0 oy
(134 puan) tarafından
Allah büyüktür mucizeleri sonsuzdur imtihanın böylemiş Allah sabır versin umudunu yitirme kuzum herşey geçecek sağlıkla kucagına alacagın günlerinde gelecektir inşallah dualarım seninle olacak canm 
(123 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm çok sağol
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Cok uzuldum cok zor bir durum ama hayat devam ediyo sadece cinsiyetlerini merak ettim ne idi
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Annem gibi olmussun sıbyan olabılır arastırmalısın
(123 puan) tarafından
Muska yaptırmştm ama
0 oy
(10,517 puan) tarafından
Cnm Allah yardımcın olsun köyde bı arkadaşım var aynı şeyler başına geldi doktora gitti çok fazla gitti ama olmadı sonra bı hocaya gitti inanır mısın 3 çocuğu var sübyan dedikleri şey olmuş maalesef inanmayanlar olabilir bı çok kişiye tanık oldum 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Rabbım yakın zamanda evlat sahıbı olmayı nasıp etsın canım. Benım gebelıgımde de rahım ağzı yetmezlıgı oldu .25. Hafta da fark edildi . Pessear halka takıldı dikiş atılamayacagı için 18 mmydı rahım agzı canım . Bu süreçte sureklı yattım magnezyum be progesteron fitil kullandım 3 gün hastane de yattım . Bilmiyorum sen dinlendin mı ilaçlar falan neydi canım . Ve 40. Haftamda doğurdum 
(123 puan) tarafından
12. Haftada serklj dikiş atıldı proluton iğne 3gunde 1 kullanıyordum magnezyum progestan hap  balık yağı kullanıyordum sürekli yatıyordum WC dışında hiç kalkmazdm 19 haftaya geldim kanamam oldu 1 santim kalmşti açılacaktı 1 ay hastanede kaldım  22 haftaya geldiğinde de pesser halka taktı doktor sürekli açlmam oluyordu geri kapanıyordu ama 23 te de kaybettm işte
0 oy
(201 puan) tarafından
Benimde 19 haftalık bebeğim erken doğum oldu ve kaybettim.. Rahîm ağzı yetmezliği varmış yeniden hamile kaldığımda 18 haftalıkken dikiş atıldığı ve sağlıklı zamanında doğurdum bebeğimi 
(201 puan) tarafından
Evet belirti kahverengi kan geliyodu ben ilkinde devlette gittim önemsemediler ikincide hep özele gittim kahverengi kanı gördüğüm gibi doktor baktı açılma var dedi hemen o gece yatış verip dikiş attı ve iki ay lavoba dışında hiç kalkmadım
(123 puan) tarafından
benim de dikiş atıldı  ama belli haftaya geldiğinde  açılma oluyor dikişe rağmen :(
(201 puan) tarafından
Dikişi atan iyi yapamıyo demekki canım dikiş atıldıktan sonra çok dikkat etmen gerekiyo mümkün olduğunca yatman asla ağır iş yapmamam gerekiyo
(123 puan) tarafından
Dikiş atıldıktan sonra wc dışında hiç kalkamyrdm sürekli yatyrdm annemlerde kalyrdm yemeği bile yatakta yerdim dikişi iyi atmadığı için olabilir mi acaba gerçekten
(201 puan) tarafından
Tabiki olabilir benim doktorum bana rahimin çok ince olduğu için dikişin çok zor tuttuğunu ve çok uğraştığını söylemişti
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım inşallah sağlıklı bebekler nasip etsin doktorun birşey demiyormu normal değil bu benim yengemde düşük yaptı hep cinsiyetler öğrenildikten sonra 2 erkek 1 kız düşürdü belki inanmazsınız bilmiyorum ama türbeye adak adayarak evinde kuran okutarak iki sağlıklı bebek doğurdu 
(1,529 puan) tarafından
Canım benim teyzem peş peşe sezaryen doğum yaptı hiçte birşey olmadı inşallah sağlıkla alda kucağına iki gün fazla yat napıcan inşallah sağlıklı bir gebelik geçirirsin burdanda duyurursun banada inşallah verirde ikimizde bu yıl miniklerimizi kucağımıza alırız
(123 puan) tarafından
inşallah canm peki kaç ay var aralarnda
(1,529 puan) tarafından
Bir yaş var aralarında biri 2012 Ekim diğeri 2013 Aralık
(123 puan) tarafından
kırkım çıksa ankaraya gitmeyi düşünüyoruz gidip gelene kadar 4 ayım geçer artık  düşünürüm zaten kolay hamile kalmyrm 2  ylm bitmeden olmuyor
(1,529 puan) tarafından
Bence korunma canım olursa olur zaten ben 5 6 aydır korunmuyorum olmadı
0 oy
(229 puan) tarafından
Allah sabır verdin canım rabbim bi daha yaşatmasın genetik teste gittin mi hiç kan pıhtılaşma sı falan var mı kromozom testi yaptırdın mı 
(123 puan) tarafından
Kromozom testi hiç yaptrmadm  kanda pıhtılaşma var iğne de kullandım
(229 puan) tarafından
Yaptır canım o nu da inşallah hamile kalırsan tuvaketten başka bir yer e kalkma rabbim yardımcınnolsunn ne diyim bi daha bu acıyı yaşatmasın buda senin sınavın
(123 puan) tarafından
öyle yapyrdum zaten WC dışında hiç kalkmyrdm annemin evinde kalıyrdm sagolsnlar bana bakıyordu annem  yemeği bile yatakta yerdim ama yine de olmadı
(229 puan) tarafından
Nasip canım hayırlısı buymuş demekki
(123 puan) tarafından
Tabi herşeyde var bir hayır ama niye ani açılma oluyor
0 oy
(5,319 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya. Allah sağlıklı evlat versin inşallah 
(123 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,892 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ve basın sağ olsun acaba neden kaynaklanıyor bu durum serklaj yaptirdiniz mi ? 

Bende 22 ve  24 haftalik 2 bebek kaybettim çok şükür şimdi kızım 9 aylık ve 40 haftalik doğdu 
(123 puan) tarafından
Allah size bağışlasın inşallah bende bazen düşünüyorum dikiş atan binlerce insan var 38 37 haftayı bulan çok insan var benim çift dikiş olmasına rağmen niye açılma oluyor onu anlamyrm dedgin gibi Ankara yada İstanbul a gitmeye karar verdik ama sezeryan oldum  abdinimal dikiş atmak için sezeryan oldum ama bir yandan kırkimdan sonra gidip sorunumu öğrenmek istiyrm insanlar moralimi bozuyor 2 yıl bekle diyo herkesin çocuğu var kimin umrunda 2yil çok vakit kaybı değil mi:(
(2,892 puan) tarafından
Sezeryandan dolayı 2 yıl bekle diyorlarsa ben 1 yıl yeterli diye biliyorum bide dinlenmek sana da iyi gelecektir ben ilk ikisinden sonra 2 yıl ara verdim gerçekten çok iyi geldi mental olarak
Peki 25 haftada dogan bebegin yaşamadı mi veya çaba göstermediler mi yaşatmak için benim 24 haftalik dogan kızım 1 hafta yaşadı o haftalarda yaşatılan bebekler var
(123 puan) tarafından
24 haftalık bebeğim 4 gün yaşadı  çok var yaşayan ama benim  nasip  olmadı :(
(2,892 puan) tarafından
Kısmet canım vardır allahin bir bildiği ne diyebiliriz diğerlerinin arasında kaç ay var peki kaç yıllık evlisin cinsiyetleri neydi bebeklerin hepsi normal dohum mu oldu
(123 puan) tarafından
ilk 19 haftalık  kızımı kaybettim 7 ay sonra hamile kaldım sonra oğlum oldu 24 haftalık doğdu 2 yıl ara verdim sonra  hamile kaldm 23 haftalık olan da kızdı son iki melegimde sezeryanla aldi
0 oy
(440 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Nasıl zor olduğunu biliyorum ben de 28 haftalık erken doğumla kızımı kayb etdim. Genetik testler yapıldı mı sana? Iyi bir perinatologla devam etsen iyi olur. Allah bir daha yaşatmasın böyle bir acı.
(440 puan) tarafından
Perinatologlarin işi bu onlar riskli gebelik doktorları. Normal kadın doğum doktorundan önce iyi bir perinatoloğa gitmen gerek.
(123 puan) tarafından
Peki sizin 28 haftalık bebeğiniz neden yaşamadı ki 28 haftalık yaşıyor diye biliyrm dua ediyordum 28 haftalık olsaydi diye ama  olmadı
(440 puan) tarafından
22 gün sonra küvezdeydi kalbi durdu aniden. Doktor da söyledi evet yaşıyorlar ama bir hasar kalıyor dedi. 28 hafta da  erken. Inşallah bu hamileliğiniz 28 değil 38 ci haftada sağlıkla kucaģınıza alırsınız.
(123 puan) tarafından
cennette kavuşursunuz inşallah  hastanede yattığımda yanımda yan yatakta bir kadının refakatçi olarak kalıyordu yanında çok tatlı bir çocuk vardı 1 yasindaydı o da 28 haftalık doğmuştu bir sıkıntısı yoktu
(440 puan) tarafından
Her keste olmuyor, ama doktorum öyle söylemişti.  Illa sağlıklı olan da oluyor ama 28 haftada riskli hafta. Tüm bebekler zamanında sağlıklı gelsinler.
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ağır bir imtihan Allah sabır versin 
(123 puan) tarafından
Çok zor  çok canım yanıyor nefes alamyrm :(

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 144 göst.
12 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asel lina (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 458 göst.
19 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu