0 oy
1,096 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Artık cikmazdayim yemin ederim. Hayattan soğuttu bu çocuk beni nerde hata yapıyorum anlamıyorum. Hiçbir şeyden memnun olmuyor her gördüğü şeyi istiyor ne olursa olsun adım başı gördüğünü almak istiyor.

AVM den geldik az önce gitmez olaydik.arabadan iner inmez başladı elimi tutmiycaksiniz istediğim yere koşarak gidicem diyor . Her şeyi almak istiyor.  Öldürdü bizi yemin ederim yerlere attı kendini kusana kadar ağladı AVM nin ortasında millet bize baktı hep . Bir yandan ben bir yandan çocuğum ağlıyor çaresizlikten ağladım AVM nin içinde başka çocuklara bakiyoeum sakin güzel güzel yürüyorlar hiç boule değiller ayda 1 çıkıyoruz dışarı onu ds burnumdan getiriyor ne yapayım çok çaresizim 

17 Cevaplar

+4 oy
(2,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Belki de ayda bir çıkıyorsunuz diye böyle oluyor canım. Ayda bir çok az çünkü çocuk kabına sığamıyor. Daha çıkmadan pazarlığı yapın bugün sadece 1 abur cubur 1 tane de oyuncak isteyebilirsin diyin fazlası için ağlarsa da metanetli olman lazım. Onun karşısında ağlaman seni aciz konuma düşürüyor çünkü. Sarıl sakinlesmesini bekle birak millet bakarsa da baksın. Emin ol onlarınki de başka şeyden sorun çıkarıyor dertsiz çocuk yok.
(830 puan) tarafından
Katılıyorum ayda bir çıkınca çocukta özgür olmak istiyoru
(2,709 puan) tarafından
Alakası yok. Ben oğlumu sürekli çıkarıyorum dışarı çıkmadığı gün yok ama post sahibinin oğlunun davranışlarının aynısını sergiliyor.
tarafından
Ayda bir değil canım haftada bir çıkarıyorum nedeni şu mecburum bu şekilde ikiz çocuklarım var oğlumun birini anlattım zaten asla durmuyor her şeye ağlıyor yolun ortasina atıyor kendini evdede bu şekilde eşim pazar gunleri izinli mecbur eşimle çıkıyorum sadece oturduğum yerde yakında park falan da yok cok yokuş var evin oraya 2 çocuğuda mümkün değil tek başıma zaptedemem
(2,709 puan) tarafından
Ben tek çocukla çıkınca zor zaptediyorum canım senin ikizlerle çıkamaman çok normal. Ki dediğim gibi bence dışarı çıkmasıyla ilgisi yok ben her gün çıkarıyorum yine aynı yine aynı. Bunu sadece yaşayan anlar.
(2,097 puan) tarafından
O zaman aynı tavsiyelerim sizin için de geçerli Hilal Alp Kutay
-Reklam-
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kaç yaşında canim cocugun
(2,562 puan) tarafından
2 yaş sendromu falan dir ya geçer inşallah canım bugunlerde
tarafından
İnşallah öyledir. Sürekli böyle devam edicek diye korkuyorum. Arsız çocuklara döndü valla
(365 puan) tarafından
2 yaş sendromu canm dediği gibi zor süreç ve sabr gerekiyor malesef baskn olmaya çalıştığı dönem
(2,562 puan) tarafından
Ablamın kızı sinirlenince saçlarını yoluyo tutam tutam
(365 puan) tarafından
iki kızımda da yaşadım bu durumu geçici bı süreç canm benlik evresi gelisyor üstünlük sağlamaya calsyor şuan kzmda iki buçuk anlyorum zor ama geçici insalah
0 oy
tarafından
Çocuk o canım inan rezil falan olmazsın sakin kal öyle durumlarda bırak ağlasın yatsın yerlere 
tarafından
Rezillikte falan değilim valla umrumda değil insanların ne düşündüğü ama tüm enerjimi sömürüyor hiçbir şekilde yerinde durmuyor evde aynı dışarıda aynı birde ikizler onunla ilgilenmekten diğer oğluma vakit ayiramiyorum çok yıprattı bizi diğer oğlumun hakkına giriyorum gibi hissediyorum
tarafından
Felak nas ihlas oku bol bol sakinleşir canım
0 oy
(930 puan) tarafından
Tam benim oğlanı anlattın bugün Bi dışarı çıktık gelene kadar ağladı geldik yine agliyo 
tarafından
Kaç yaşında canım benim oğlan 1 sn sadece 1 sn yerinde durmuyor çok başına buyruk tüm enerjimi sömürüyor ikiz kardeşi var birde onunla fazla ilgilenemiyorum bu oğlum yüzünden kafayı yiyicem artık
(930 puan) tarafından
1 buçuk yaşında benimkininde ikizi var kızımda ona uyuyor artık yemenle benimde hayat enerjim kalmadı  Bi süt içerken dötü yer görüyor ne yorulmak biliyor nede çenesi ağrıyor sürekli ağlama sürekli artık susturamiyirumda
(930 puan) tarafından
Seninkiler kaç yaşında canım
0 oy
tarafından
mudehale etme bekle sakinlessin aglasin sen skma canini 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Evden çıkarma sıklığın nedir canım ev dışı aktiviten ne yani 
tarafından
Evden çıkarma sıkligim haftada bir kuzum nedeni şu ikiz çocuklarım birini zaten anlattım durmuyor iki çocuğu tek başıma mümkün değil durduramam eşim izinli pazar günü çıkarıyorum sadece parka AVM oyun alanına falan gidiyoruz. Sonu hüsran eve her dönüşte böyle yapıyor. Bugün ağlama sebebi de oyun alanını gördü 3. Kattan neymiş balkondan atlayıp oraya gidicekmis asansörle gidelim diyorum yok yerlere attı kendini götürdüm ağlaya ağlaya istemiyor bu sefer yine ağlıyor çocuk bu olabilir diyorum ama sabrım tükeniyor enerjim kalmıyor ne yapacağımı şaştım valla
(6,441 puan) tarafından
Benimki de öyle otoparktan direk gideceğimiz yere çıkıyoruZ sık çıkardığım halde durumu bu benimkinin inatçı sinirli çok dedim acaba sık çıkmıyor diye mi yada benimki gibi fazla çıkıyor diyemi
tarafından
Yani çocuğun huyu böyle evdede bu şekilde bilmiyorum valla çok akıllı bir çocuk bir şeyin yapmaması gerektiğini çok iyi biliyor örnek veriyorim TV ye dokunmaak istiyor dokunmadan hayır hayır diyor gözümün içine bakarak yavaştan dokunuyor sonra sallıyor TV yi inat yapıyor ben hayır diyince kusana kadar ağlıyor birde en ufak şeye ağlıyor ağladığı zaman da kusuyor bu derdimiz var
(6,441 puan) tarafından
Benimki inatçı düne kadar saçını yoluyordu şimdi ağlıyor bağırıyor istemedği bişey olursa yere atar kendini
0 oy
(92 puan) tarafından
:) benimkide bugun en son metro marketin ortasinda yerlerde tepine tepine ağliyordu sebep:) zile pekmezi istiyormuş ki hiç yemedi üstelik aldim cani cekti diye :) aldığım halde yerde agliyodu en son biraktim kendi haline sakince bekledim sakinleşsin kalksin kendi diye babasi rezil oluyoruz diye kucakladi ki rezil olduğumuzu dusunmuyorum hiç bence arada bi inatlaşip güç savaşı veriyor cocuklar aglayarak istediklerini yaptirmaya calisiyorlar ben aglarsa yapmiyorum dedigini 10 dk 15 dk agliyor bekliyorum yaninda sakinleş sarilalım diyorum devamli sakince sonra sakinlesince kalkip sariliyo eger istedigi yapilabilir biseyse yapiyorum yoksa olmaz cunku soyle boyle diye anlatıyorum. Ha denemiyo mu ara ara yine deniyo bugunki gibi eşimede kizdim hatta ben sakinleşsin diye beklerken kucagina alip oynaman yanlis oldu diye
tarafından
Benim oğlanın istedikleri hiç yapılmayacak şeyler bende duymamazlıktan geliyorum ilgilenmiyorum ama sürekli ağlaması beni çok yoruyor gerçekten fazla ağladığı zaman da kusuyor bugünkü halimizi görsen . AVM nin ortasina yattı tepiniyor istediği olmadığı icin
İstediğinde şu 3 kattan balkondan atlayıp oyun alanina gidicekmis asansörle gidelim diyorum yok. Götürdüm bir şekilde yok yine ağlıyor dayanılmayacak birşey valla çok büyük sabır gerektiriyor .
(92 puan) tarafından
Sen sakin kal.oyle durumlarda al kucakla hic duymuyo gibi devam et baska yolu yok valla eger agalrken istediğini yaparsan hep yapar bu davranışı. Benimkide oyle koltukta oturuyorum diye agliyo mesela yerde oturmaliymişim hep :) degisik düşünüyorlar işte guluyorum bak boyle dusununce ama zor yani anliyorumda seni. Ben mizac olarak cok sabirliyimdir normalde de o yuzden rahat idare ediyorum ama mizaç olarak fevri insanlar için çok daha zor bu tarz sorunlari cozmek. Mesela eşim idare edemiyor oda sinirleniyor bi kaos oluyor bi anda :) bende hayretle 20 aylik cocukla tartişan eşimi seyrediyorum hayir kazanamiyorda  hep oglanin dedigi oluyor en son hazal bi bak ya ile bitiyo sorun :)
0 oy
(606 puan) tarafından
Seni çok iyi anliyorum canım annelerinde bi yerde sabrı gücü tükeniyo 
tarafından
Gerçekten sabır gerektiriyor. Çok zormuş çocuk buyutmek Allah hepimize büyük sabır ve güç versin
0 oy
tarafından
Her istediğini yapmayın sınırlar çizin ve hayır dediğinizi asla yapmayın. Hayir deme sebebini güzelce anlatın inatlasirsa bırakın tepki vermeyin.  Hayırlar aglamayla evet e dönerse alışkanlık oluyor hep ben hep ben diyorlar maalesef 
0 oy
tarafından
Uyaran durumu çok fazla o zaman canım oyle çocukları avmye goturmiceksn belli bir süre. Hatta ilgisini çekecek birden fazla şeyin olduğu yerlere bile Hatice Kübra tongarin kitabında okumuştum. Onu. Tavsiyesiydi. Belli bir süre öyle mekanlara girmeyin. Kosabilcegi enerjisini atabilcegi daha sade yerler tercih edin diodu mesela güvenli bı park. Çocuk alanlı bı kafe. Zamanla geçecektir 
0 oy
(356 puan) tarafından
Durumun varsa oyun evine veya saatlik oyun oynayabiliceği bir yere yazdır sabret 5-6 ay daha bu şekilde sınırları zorlucak sonra birden bire sakinlicek kota belirle dışarı çıktığında 1 tane bir şey alma veya 2 tane alma gibi çocuğun ağlamasından rahatsızlık duyma çocuk onlar rahat olmaya çalış sen 
tarafından
Kreşe vericem canım yarın eşim araştırıcak istedikleri şey oyuncak vb değil bugünün ağlama sebebi AVM de oyun parkı gördü 3 katta neymiş balkonundan atlayıp gidicekmis asansörle gidelim diyorum yok yerlere attı kendini kusana kadar ağladı oturdum bende ağladım AVM nin ortasında artık her gördüğü şeyi almak istiyor ne olursa olsun oyuncaklar ilgisini çekmiyor fazla 2 buçuk yaşında herkes 2 yaş sendromu diyor ama bilmiyorum inşallah düzelir birde ikiz kardeşi var 2 çocukla gerçekten perişan oluyorum o kadar çaresiz kaldım ki anlataman
(356 puan) tarafından
Şuan hırçın hareketli kreşe sakın vermeyin yaşında küçük sizinle beraber gidip gelebiliceği bir yere verin bizde aynı durumdayız her gün yanımda ikisinide işe götürüp getiriyorum birinin 1. Yaş diğerinin 3. Yaş sendromu aynıyız
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bırakın ağlarsa ağlasın diyor uzmanlar. Siz almayın kural koyun diyorlar. Bizimki de sadece koşuyor avmde elimizi tutmuyor asla. 
0 oy
(598 puan) tarafından
Eltimin oğlu da öyle sürekli koşar sürekli bişeyler ister ağlar zırlar evde de aynı bugün çocuklara balon aldım evde kendi balonunu patlattı bilerek bi tane daha şişirdiö verdim onu aldı bu sefer benim oğlumun balonunu patlatmak istedi izin vermedim ortalığı yıktı bana saldırdı hiç sesimi çıkarmadım oğlumun balonunu da eline verdim otur dedim yoksa oğluma da vuruyordu çocuk kaç defa ağlayarak geldi bana vurdu diye. Neyse en son çocuk bana vurdu vurdu sinirini attı gitti içeri oturdu küstüm dedi biz de gittik Coco pops istiyom dedi ama sen bizi ve kendini çok üzdünn önce gel barışalım konuşalım ondan sonra getirebilirim dedim geldi kucağıma bak arkadaşlarına kardeşlerine vurmak çok zararlıdır sana küsebilirler canları yanabilir ve onlar da sana vurabilir senin de canın acır hem balon patlatmak iyi bir şey değildir biz onları sizin oynamanız için aldık bi tanesi sana bi tanesi ablana bi tanesi hamzaya dedim neyse sonra hadi özür dileyelim birbirimizden barışalım dedim öpüştü barıştık sonra balonları patlamadan oynamaya devam etti 
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Herkes birbiri için milletin ne sakın cocuklari var diyor. Sen benim nelerle rezil olduğumu görsen az güler çok aglardin:D kaç kere yolda benle inatlasacak diye arabalarla burun buruna geldi. Herkesin yüreği ağzında. Zaten yollarda bağır çağır gidiyoruz. Bazen de hiçbir sorun olamdan gidiyoruz. Değişiyor işte eğer aç ve uykusuzsa yedik ayvayi. Ya da o gün stres yasadiysa. Tüm bunlar yoksa iyiz

0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kaç yaşında oğlun? 

Büyütme bu kadar hepsinden geçmek zorundayiz dönem dönem. Ama çouga tramva bırakmadan başka çocuklarla karşılaştırmsdan kendi yontemini geliştirmelisin sen de eşin de. Çocugunu en iyi sen tanırsın bazen suyuna gitmek bazen kararlı olmak gerekir. Çok güzel pedagoglar var bu konuda bilgi veren ya da blog yazan faydalanabilirsin
0 oy
(2,196 puan) tarafından
2  buçuk yaşında benim de aynı markete alışverişe gidince bile ağlar arabasına binmek istemez indirsem koşar durmaz artık ağlıyorum asla durmuyo 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 254 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 307 göst.
24 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 855 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde Tombul yanak (2,736 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 332 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

379,838 soru

11,370,294 cevap

34,853 kullanıcı

...