0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (407 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar benim 7 yaşında 1. Sınıfa giden bir kızım var yaşıtlarına göre boy ve kilo olarak geride duruyor kendinden yaşça küçük olanlar bile daha büyük görünüyor çok iştahsız yemek neredeyse hiç yemiyor desem yeridir sürekli karnım ağrıyor diyor  küçüklüğünden itibaren defalarca doktora götürdüm vitamin ilaçları balık yağı iştah açıcı şuruplar bir çok yöntem denedim ama hiç bir şekilde  etki etmedi  okula başladıktan sonra daha da zayıfladı artık kemikleri sayılıyor randevu aldım yarın yine doktora götürücem zayıf çocuklar için rapor lu mama varmış doktora yazmasını söyleceğim bu mamayı kullanan arkadaşlar varsa bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim kaç kilo olması lazım yada neye göre bu rapor çıkıyor doktora ne demeliyim  lütfen bilgi verin artık kendi anneliğimi sorgulamaya başladım benmi bu çocuğa bakamıyorum ne yapsam yemiyor iki çocuğum daha var onlar öyle değil gayet güzel yiyorlar ne gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım 

7 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
7 yaşındaki çocuğa balık yağı falan alabilirsin mamayı yer mı ki o çocuk bilemedim balım 
(407 puan) tarafından
Bu öyle bildiğimiz mamalardan değil süt şeklinde içiliyor balık yağını filan defalarca denedim canım sonuç alamadım
-Reklam-
0 oy
tarafından
karni agriyorsa belki reflusu vardir. doktora bir reflu olabilirmi die de sor..
(407 puan) tarafından
Tmm canım mutlaka sorucam
0 oy
(6,222 puan) tarafından
7 yaşındaki çocuğa raporlama veriliyor mu bilmiyorum ama raporlamama verilmesi için kilosunun çok çok altında olması lazım Hani o yaştaki olması gereken kilonun ya da mama yiyen bir çocuk olsaydı ve birkaç bir şey alerjisi olsaydı ona göre bir mama yazılırdı Çünkü benim kızım inek sütuna alerjisi olduğu için özel raporlu mama alıyordum O da zayıftı şu an kendisi 4,5 yaşında ben onu 1 yaşındayken almıştım ama neden yemek yemiyor mesela yemeği alıştırsam bazı çocuk vardır mesela ne kadar yerse yesin almaz ama bazısı da yemediği için almaz 7 yaşındaymış yani küçük de değilmiş Hani daha güzel yemesi lazımdı aslında
(407 puan) tarafından
Yaşına göre baya geri de duruyor zaten canım sınıf arkadaşlarına göre çok zayıf sadece kemik bildiğin hiç yemiyor yese bile çok az iki yaşında oğlum var o bile ablasının çok yiyor
0 oy
(17 puan) tarafından
Benim oglumda prematüre küçük o yüzden ben raporlu mama aliyorum kilo almıyor die 

Ilk önce gastroloji bölümüne muayene ettirceksin doktor uygun görürse raporlu mama yazar eger başka bir sıkıntısı varsa o na göre hareket eder insallah birşeyi yoktur bir an önce kilo alır ama mutlaka götürün gastroloji bölümüne.
(407 puan) tarafından
Ben küçük bir ilçede yaşıyorum canım maalesef ki hastanede o bölüm yok özel hastane bile yok hatta çocuk doktoru na götüreceğim dur bakalım belki o bi yere yönlendirir merkeze üniversite hastanesine falan
(17 puan) tarafından
Çocuk doktoru ilgilenmez canım kilo alımı ile sen söyle doktora hocam bizi yakın yerdeki gastroloji bölümüne gönderebilirmisiniz de yardımcı olur çok geçmiş olsun.
0 oy
(75 puan) tarafından
Canım kızının boy ve kilosu doktorların grafiğini göre düşükse mamayi yazıyorlar ama yaşından kaynaklı yarısını ödersiniz benim 3 yaşındaki kizima yüzde 20 si ödemeli çıktı oda fiyati 800 lira 90 şişe 
(407 puan) tarafından
Aynen benim kızım da 2 yaşına kadar çok iyiydi ondan sonra hiç düzelmedi
(75 puan) tarafından
Hünnap keçiboynuzu özü var eczaneden almıştık öksürük icin bir haftadır iciriuorum kızımın iştahını açtığını fark ettim deneyin isterseniz inşallah faydasını görürsünüz
(407 puan) tarafından
Kaç tane bitirdim ben ondan şuan bile var hatta veriyorum ama pek bir etki yok
(75 puan) tarafından
Çok zor biliyorum bende kızım doğduğundan beri 50 kilonun üstüne çıkamadım o yemeyince bende yemiyorum oda aç bende herseyimiz var Allaha çok şükür ama yiyecek insan yok
(407 puan) tarafından
Benim iki çocuğum daha var ama bi tek bu öyle diğerleri normal ne versem yerler ama bu öyle değil hiç bişey yemiyor haliyle Benim de canım sıkılıyor değişik şeyler yapıyorum yermi acaba diye ya karnım ağrıyor diyor ya midem bulanıyor diyor çantası na koyduğum beslenme bile çoğu zaman geri geliyor
0 oy
(356 puan) tarafından
Beslenmeyle ilgili bir bölüme gidiceksiniz oda sizi diyetisyene yönlendirir onun için ilk olarak çocuk sağlığına daha sonra metabolizmaya gitmen gerekiyor diye biliyorum bazı çocuk sağlığı doktorlarıda yazıyor özel mamalardan direk onlar yazar mı bilmiyorum rapor olmayınca siz ücretli alıyorsunuz 
(407 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol yarın çocuk doktoru na götüreceğim dur bakalım ne olacak
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Canım acaba çölyak hastalığı olabilir mi. İnternetten bı bak istersen birde doktorun araştırmasını işte bence
(407 puan) tarafından
Canım öyle olsa bi şeylere karşı alerjisi çıkardı bence diye düşünüyorum ama yinede her ihtimali göz önünde bulunduracam

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 247 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayseayse (3,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 262 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu

380,072 soru

11,377,551 cevap

34,864 kullanıcı

...