0 oy
66 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (220 puan) tarafından
Yazin dolaba domates sosu koymuştum. Şimdi lazım hepsini  mikrodalga da isitsam ihtiyacım olan kadarını kullanıp kalanları geri buzluğa atsam bozulur mu? 

Dondugu için bolunmuyor. Bilen varsa yardımcı olur mu

4 Cevaplar

0 oy
(562 puan) tarafından
Domates zaten buzluğa konulunca güzel olmuyor birde çözülüp tekrar donsa kötü olur diye düşünüyorum küçük küçük paketleme lazimdi
(220 puan) tarafından
O zaman hiç kullanmayayayim çok saol :) geri buzluğa koyup normal domatesi rendeleyeyim
(562 puan) tarafından
Veya bıçakla kırmak için önce ılık suyun altına tutabilirsin bi kaç saniye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Olmaz canım cozulenin hepsini kullanman lazım bıçak yardimiyla parçalabilirsin bende öyle yaptım 
(220 puan) tarafından
Bıçakla denedim ama olmadı, tekrar bir daha deneyeyim
tarafından
Bıcakla üzerine sert birşey ile vur parçala  bende aceleden poşetlere çok koymuşum sonradan çıkarıp bıçakla parcaladim ayrı ayrı yeniden paketledim
0 oy
(431 puan) tarafından
Çözülen bir şeyin tekrat dondurulması çok tehlikeli ki zaten çözülmeden önce bıçakla bölmeye çalışsan bölünür bence 
(220 puan) tarafından
Denedim ama olmadı, bir daha deneyeyim
(431 puan) tarafından
Bıçağa sert bişeyle vur olmadı
0 oy
tarafından
Eriyen şey tekrar dondurucuya girmez canm , bıçağın sivri ucuylq vura vura kır ihtiyacının olduğu kadarını 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 96 göst.
6 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde El1997 (1,910 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
16 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 162 göst.
11 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Lale5248 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 159 göst.
18 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu

379,974 soru

11,374,589 cevap

34,857 kullanıcı

...