0 oy
485 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Aynı evde yasarsanız sizinde yollama hakkınız var mı? Yada kızma hakkım? 

18 Cevaplar

+4 oy
(1,753 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Onun kızlarına gönderme hakkı var. Senin bunun için kızma yada surat asmak gibi bir hakkın yok. 

Annen için de o isterse verebilirsin. Ama gönlü yoksa vermemelisin.
(1,753 puan) tarafından
Kaynanasının evinde kalıyorsa kaynanasının ve eşinin rızası var ise istediğini yapabilir verebilir ama onlar istemiyorsa verirse helal değil. Ayrıca kızına veriyor diye de zoruna gidemez.
Evet siz tek büyütün çocuk 10 numara yetiştirirsiniz eminim.
tarafından
Lavinn ev birse,eve giren para birse neden hakkı yok kızmaya veya annesine göndermeye pardon.evet söylenmeye hakkı şöyle yoktur kızına elbette destek olabilir annesi ama bu gelin annesine de verebilir neden vermesin ya da vermekten çekinsin ki.
tarafından
bir de gelinin rızası yoksa niye helal sayılsın.o evde ortak yaşanıyor herkesin bir sekilde emegi geciyor o eve.verilen edilen herseyde herkesin rızası olmalı bana göre.kimse kusura bakmasın onlar gönlünce versin ama bana gelince helal sayilmasin surat asmaya da hakkım olmasin ne güzel iş
(3,738 puan) tarafından
Ee bu gelin yan gelip yatırıyor herhalde hiç bir işe el sürmüyor çay kahve önüne geliyor yada eşi çalışmıyor üst baş yeme içme hepsi onlara ait o zaman tamam. Ama hiç sanmıyorum öyle bi durum olduğunu. Gelinin de annesine babasına destek olmak sonuna kadar hakkı
(9,648 puan) tarafından
Gelin çoğu şeyi ben yaptım uyumadım, çocuklarımla ilgilenmedim işlerini hallettim diyorsa izin almaya gerek bile yoktur
-Reklam-
+1 oy
(5,492 puan) tarafından
Annenin kızına göndermesi kadar doğal bişey yok. O evde bedava mı kalıyolar, sen kaynananın evinde kalıyorsun hemde kızına malzeme göndermesi zoruna gidiyo. Ne kadar dar görüşlüsün
tarafından
Bir onlar evli ıkıncısı cogu seyı sabahlayarak ben yapıyorum
(6,441 puan) tarafından
Yapma canım yapmak zorunluluğunda yok
+1 oy
(7,754 puan) tarafından
Bizde tam tersi bahçeden agactan hasat toplamış annemler annem bize göndermedi sadece abimlere bölüşürmüşler yengem kişi başı iki kova düşüyorsa annesine bir buçuk kova ayırmış sadece o hasat  değil bağ bahçe bostan sizce o hasatlardan bizim de halkımız yok mu yani en azından 1er kilo annem asla sesini çıkarmaz ki bize de düşmez arayıp hesap sormak 

Ki yengemin annesinin gram ihtiyacı da yok adamlar çok zengin 
+1 oy
(10,411 puan) tarafından
Bir annenin kızlarına ne olursa olsun göndermesini karişma o bu gin var yarın yok senin annen sana gönderince nasıl seviniyorsun dimi ama sen anca eşin kaynanan izin verirse gönderebilirsin onların onayı olmadan gönderirsen hem bu etik olmaz hemde haram olur 
0 oy
(877 puan) tarafından
Kimi yollama hakki
tarafından
Kaynanam  kızına yolluyorsa bende anneme yollayan bilir miyim aynı evdeyız
(877 puan) tarafından
Tabiki yollarsin
tarafından
Ama eşinin rızası olarak yollayabilirsin haberi ve rızası olacak canım
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Kim kime ne yolluyor 
tarafından
Kaynanam kızlarına yolluyor
(2,709 puan) tarafından
Bir evde olunca sıkıntı para ortak giriyor eşinin parası ile eşinin rızasıyla gönder durumun yetiyor sa, şimdi bir olunca işler sıkıntı ya, eşin gönderiyor kaynanana noluyor
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Yani şimdi kendimi düşünmeden bu soruya annenin ihtiyacı yoksa biseylere neden yollayacaksın annen ne alaka derdim amaaa :) kendimde şuan evimde en ufak kek yapayım annemlere tattırmak istiyorum.. 
tarafından
Kızlarının pekı
(1,372 puan) tarafından
Kız sen ne yazıyosun vallahi anlaşılmıyoda :) yani şunu demek istiyorum evet haklısın sen kaynanan görümcene evden bir yiyecek falan çıkartıyorsa paylaşıyorsa sende verebilirsin bencee
0 oy
(119,461 puan) tarafından
ne yollama parami erzakmi
tarafından
Erzak
(119,461 puan) tarafından
evin giderlerini kim karsiliyo birliksiniz ama hani siz esinin gelirini hep biriktiriyonuzmu giderler ortaksa sende ver
0 oy
(562 puan) tarafından
Yiyecek falan yollamış galiba kaynanan. Ben bir otursaydim o kızına yolluyorsa bende yollarım benimde evim sonucta sürekli değil tabiki
tarafından
Degil mu ben  gelince  surat
0 oy
(247 puan) tarafından
Okizin gonderiyorsa senin annende san göndersin gibi okur sanki ama tabikide annene hediye alıp göndere bilirsin annen sonucta
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bence ikisi aynı şey değil. Sen onun evinde oturuyorsun onun duzenine gelmişsin. Onun açısından düşününce ben evde ogluma yediriyorsam kızım da yesin diye düşünüyor olabilir. Annenle kiyaslaman için. Mesela eşin annesine bişey yollar sende dersin benim anneme de yollayalım diye. Ama şuan onun evinde kalırken bişey demek ne kadar doğru bilemem. Asıl yapman gereken bu konuda yarış yada kavgaya girmek değil evini ayırmak bence. Sonra kime neyi ne kadar istersen yollarsın. 
(1,248 puan) tarafından
Kesinlikle öyle sonuçta sen oraya gitmişsin çok zoruna giderse ayrıl kocan anana ayrıcalıklı davranırsa sende kendi anasına davran
0 oy
(7,317 puan) tarafından
Sıktır.et herkese dağıtırlar sana gelince kıymetli olur boşver annen onların erzagi ile zengin olmayacak ya ağız kokularını suratlarini çekme 
(7,317 puan) tarafından
Niye büyük ihtimalle birlik oturuyir az çok onunda emeği var onlarda ister yer ister gönderir en doğal hakkı bence
(1,753 puan) tarafından
Birlik oturuyor tabi ki ister ama kaynanası verirse gönül rızası olursa. İstemezse kızına veriyor diye zoruna gitmemeli.
(7,317 puan) tarafından
Ay kuzum bu konuya hiç girmiyim ben çok sinirliyim eş ve eş ailesine bana ne desen şuan onlar kötü gözümde :D
(1,753 puan) tarafından
Anladım canım:D benim ki benden kaynaklı desene :D
(7,317 puan) tarafından
Aynen :D
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Para ortaksa gönderilen şeylerin parası esindende çıkıyorsa tabi sende gönderebilirsin 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Ne sacma düşünce annen de sana yollasin  benim annem bana yollar gelinimize yollar Kayinvaldem yollar  yani bu sene bize gelmedi Kayinvaldemden kizina yolladi kendi soyledi iyi yapmışsın anne dedim benim ihtiyacım zaten yok ben kalbi kirilmasin diye kabul ederdim yoksa  yollamasada alinmazdim ama sen Kayinvalden kızına yolladığı için kıskanmissin ama yetersiz annene yollanaman icin Kayinvaldenin rızasını al şahsi evin degil
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Şimdi canım aynı evde yaşıyorsunuz da bu gönderilen erzakların parası kimden çıkıyor o önemli. Kaynanan kendi parasını ile alıp gönderiyorsa karışamazsin ama eşininde para yardımı varsa sende eşinin parasıyla (eşinin rızası olmalı) gönderebilirsin tabi ki kimin haddine kızmak. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Birlik yaşamıyoruz ama kaynanamin gönderdiği şeylerden anneme de yollarım 
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Şöyle bir çözüm önerebilirim sana, rahatsız oluyorsan 1 tabağını bile yıkama gönderip yaptığı şeylerin hepsini kendisi yapsın. Sende kendi yaptığın, hakkın olan şeylerden yolla annene. Kimseye sormana gerek yok, birlikte yaşıyorsunuz. Onu evi diye saçma bir tez sunanlara çok gülüyorum. Temizlik, yemek, hizmet bekleyecekler. Sonra onun evi olacak. 
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Ee sende kendi annene gönder 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 650 göst.
19 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
51 cevap 1,521 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.