0 oy
312 göst.
Aile kategorisinde (26 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhaba kızlar 1 yıldır evliyim eşimle severek evlendim kaynanamla altli üstlü oturuyorum. Sevgiliyken bile istemedigimi esime soylemistim ama hem 3.5 katlı evleri var hemde 2 katlı karşılıklı hemde. Kaynanam üstte oturuyor. Hemen hamile kaldım 6 aylık da çocuğum var hamilelik sürecinde hem yeni evliyim hem hamileyim diye sürekli gelip gidiyordum alışmak için adetlerini öğrenmek için daha fazla tanımak için. Ama çok farklılar bugüne kadar hiç tek başıma Bi yere gitmedim çünkü izin vermiyorlar sadece hamileligimde sağlık ocağına gittim kan vermeye ona da laf yaptılar ayipmis onlarda. Mahalle hep akraba tek çıkınca laf yapıyorlar her yere gorumcemle gidiyorum gorumcemle aynı yastayız eşimle aram bozulmasın diye bir şey demiyorum ama çok sıkıldım ben çocuğumla tek başıma Bi yere gitmek istiyorum belki ama olmuyor bekarken  hem tek başıma gider gelirdim ve çalışıyordum gelin geldiğim yer çok yobazlar anlaşabildiğim benim fikirlerime uyan hic kimse yok yaşıtım yok zaten hiç arkadaşım yok zaten olsa bile sadece buraya gelsin diyorlar ben hiç Bi yere gidemiyorum napacagim bilmiyorum düşünmekten bunaldım eşimi yine çok seviyorum ama böyle giderse ona karşı sevgimde bitecek diye korkuyorum ne yapmam lazım bilmiyorum taşınmaya ikna edemiyorum 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Başlığı görünce Nazlı sandım sjsjdndm 

Neresi orası ya ne olucakmış yalnız gidersen kendileri kötü düşünceli diye herkesi öyle sanıyorlar 
tarafından
Bende o sandım acaba yine noldu dedim jfnfnnfnffn
(26 puan) tarafından
Adanada oturuyorum canım evet kötü fikirleri herkesi eleştiriyorlar kapalıyım pantolon giyiyordum burda onu da giyemiyorum ya elbise ya etek 23 yaşındayım ama kendimi yaşlı gibi hissediyorum
-Reklam-
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Eşin ne diyor bu durumda senin arkanda mı duruyor yoksa ailen gibi tek çıkma mı diyo. Eşin arkandaysa onlara b*k yemek düşer.
(26 puan) tarafından
Ya eşim mahallede git diyor ama uzak yere o da laf söylerler diye gitme diyor her yerde akraba var çünkü
0 oy
(333 puan) tarafından
Canim evlenmeden önce öyle olduklarini bilmiyordun? Zor ama hapis gibi. Ben eşimle konuşurdum anlatırdım 
(26 puan) tarafından
Evet iste bilmiyordum eşim hiç bahsetmedi panzeri dönemiydi nisanliyken pek gelmezlerdi keşke bilseydim
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım bende kayınvalidemle yakın oturmak için çabalıyorum. :) Çok iyidir sağolsun. Çocuklarıma da çok güzel bakar banada. Ama benim eşim de dik duruşlu onunla da alakalı olduğuna eminim. Karısını asla ezdirmez. Hakkında konuşturmaz. Ailesini aynı şekilde terazisi çok iyidir. Bu durumda eşin araya giricek. Bak Allah var kayınvalidemde benimle heryere gelmek ister ama ben rahatsız olmam. Arkadaş gibiyizdir çünkü. Ama yok ayıp yok yasak öyle şeye gelemem. En başında da bunu belli ettim herkes yerini bilir. Sende eşinle konuşmalısın. Anlat ona İçini.
(26 puan) tarafından
Ne güzel ya ama benimkiler çok değişik herkesin lafına bakıyorlar eşime de söylüyorum ama o da üstünü kapatıyor sürekli ne yapim diyor ben sana gitme demiyorum istediğin yere git ama kardeşimle.diyor özel hiçbir şeyim yok
(1,103 puan) tarafından
Eşin vermiş ipleri çünkü. Sanırım bulunduğun yöre den kaynaklı bı durum. Allah yardımcın olsun canım benim
(26 puan) tarafından
Aynen öyle yöreleri çok tuhaf her şeyi yapıyorlar ama başkalarını hep eleştiriyorlar
0 oy
tarafından
Kimseye hesap vermem ben 
(26 puan) tarafından
Of ben öyle olamıyorum işte ya :((
0 oy
(572 puan) tarafından
Ben aynı evde yaşıyorum kaynanamla ve görümce ile onlarda arada laf ediyor ama öyle çok geri kafalilkk yok merkeze eviniz uzak diye eşimle hep gideriz sık cikarsak söylerler ben sinirlenirim ama eşim aman boşver takma der çünkü onlar bişey dese de eşim tamam derse onları dinlemez eşimi bende çok seviyorum ama düşüncelerimi de derim kendi kendimi yiyecegimi o kendini yesin
(26 puan) tarafından
Annesine düşkün benim eşim evet beni de savunuyor ama bu konularda eşim de uzağa tek gitme diyor annemlere bile tek gidemem mesela
0 oy
(1,686 puan) tarafından
Aynı benim hayatım Adana'nın neresi? 
(26 puan) tarafından
Gülbahçe
(1,686 puan) tarafından
Aboo Bizim oralar cnm Kürtle evlisin büyük ihtimalle bizim kiler de Kürt eşimin ailesi yani ben türküm 4 yıllık gelinim hala yeni yeni alışıyorum eğer eşin seni seviyor ve biraz anlayışlıysa konuş bu durumu güzellikle hiza et kaynanam beni kuyruk etmişti hiç tanımadığım insanların düğününe ona buna gidiodum alışık değilim ben eşime de söyledim saolsun önünü kesti şimdi biraz daha iyiyim kütür farklılığı çok ama çok zor
0 oy
(6,456 puan) tarafından
Eşinle konuşacaksın haber vereceksin. Ben bir insanım kimsenin peşime takılmasını istemiyorum. Çocuğumla yalnız markete de giderim anneme de parka da giderin. Beni bu konu da ailen ile yüz yüze getirme. Diyeceksin. 

Bak şeyden eşte bitiyor emin ol canım. Başka kimseyi takma. Tepkili ol biraz. Yani izin vermemek ne demek ya

Sen koskoca çocuklu bir kadınsın nasıl kavga etmezsin 
(26 puan) tarafından
Hiç kavga çıkarmadım bugüne kadar yüzüm çok yumuşak görünce gülüyorum hemen eşimde konuyu uzatıyor hiç kapatıyor hemen
(6,456 puan) tarafından
Böyle devam eder gider o zaman.
(26 puan) tarafından
Benim kendimi değiştirmem lazım aslında huzurumuz bozulmasın diye susuyorum ama ben kafayı yiyeceğim
(6,456 puan) tarafından
Kararlarının arkasında dur ve kocan dışında hiç kimseye hesap verme. Kocanı avucuna al gerisi kolay. O konuyu kapattıkca sen aç. Bu sorunu konuşarak çözebilirsiniz. Zamanla seni anlayacaktır. Konuş bakalım sonra bir post daha aç bizi de bilgilendir kocan ne diyecek
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Nereliler canım 
(26 puan) tarafından
Bitlis
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kaynanamda öyleydi canım sen benim sözümü dinle sadece derdi ama benim için eşimin dediği önemli bi kaç kez onunla bir yerlere gittim hem muhabbeti hemde hareketleri sarmadı bıraktım canım isterse çıkarım o da öyle çöp atarken falan uğrarsa uğrar mesafeliyim eşimin ikinci evliliğiyim ilk eşiyle çok yüz göz olmuşlar istemiyorum benimlede aynı olsun 
(26 puan) tarafından
Ya bende mesafemi koruyorum ama kötü olmayayım diye dediklerini yapmak zorunda kalıyorum
(6,441 puan) tarafından
Ya kötü her türlü oluyorsun zaten bin kere taşı bir kere indir senden kötüsü yok
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bende bugün buna benzer bi post açtım .tek başıma hiç bir şey yapamıyorum .akraba  yok laf söz edecek kimse yok yine de kuyruk gibi kaynana falan illa kendi tarafından biri olacak yanımda .öbür türlüsüne izin vermiyor eşim .çok zor canım çok iyi anlıyorum seni
(26 puan) tarafından
Ya yemin ederim sağlık ocağı çok yakın oraya bile giderken birisi olacak yanımda
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Kaynanam altta ben üstte evlendigimden beri anlasamiyorum sevmiyorum oda beni sevmiyordur zaten böyle gidiyor :))
(26 puan) tarafından
Oyy ooyy
0 oy
(261 puan) tarafından
Canım bende 1 yıl birlik kaldım çok yumuşak yuzluydum sonra baktım hakimiyeti ele almaya çalışıyorlar tepkimi koydum birdaha asla gereksiz sohbet muhabbet güler yüz bile göstermedim. Şimdi ayrıyız bı iki aya alt üst kalicaz, eşimle baştan konuştum hergun aşağı inmem, temizliklerine yemeklerine anca hasta olsa yardım ederim karismasinlar falan öyle anlaştık. İnan herşey eşinde bitiyo. Evet bende eşimi çok fazla seviyorum ama bu ailesine karşı ezilecegim anlamına gelmez. Senin yapacağın tek şey mesafe koymak, ve eşinle konuşmak. Eşin izin verdi mi direkt çik. Laf derlerse eşim izin verdi de, yine laf derlerse tartış gerekirse bu böyle bir iki devam eder bidhaa da karismazlar canım ezdirme kendini.
(26 puan) tarafından
Ya ne güzel bende mesafemi korumaya çalışıyorum ama çok sert olamıyorum yapim gereği. Eşim anneci bazen beni anlamıyor hatta yanlış anlıyor kim akıl veriyor sana diyor kimsem yok zaten ama anlamıyor işte
(261 puan) tarafından
Vallahi bende ayniydim laf soksa bile bişey diyemezdim. Ama çok şükür şuan çok daha iyiyim. Eşin keşke biraz arkanda dursa inan o zaman böyle sorunların olmaz al karşına konuş inşallah anlar seni canim
0 oy
(563 puan) tarafından
Gitmek istedin yeri sadece eşine söyle nereye gideceksen kimseye bisey söylemeden çık git sorarlarsa eşim biliyor de. Yeni evlisin daha taviz verdikçe tepene çıkarlar mesafeni koy. Eşine güzelce söyle tartışmadan yoksa kabul etmez
0 oy
(2,769 puan) tarafından
3 yıllık  gelinim altli üstluyum kaynanamda onu bekledi ama ben saymadim çünkü  kaynanamin  biyere gitmesini beklersem ohoooo yani ben istedigim heryere giderim esimde bisey demez annesinide karıştırmaz mesafeliyim ne ben hergun onlara  inerim nede onlar gelirler
0 oy
tarafından
Bizde altlı üstlü oturuyoruz sdce kaynanam var altta çok iyi anlaşıyoruz Allah eksikliğini vermesin hiç biseye karışmaz akşama kdr kızlarima bakar kafam çok rahat
0 oy
(634 puan) tarafından
Bende 8 senedir birlikte duruyorum ara da hır gür oluyor ama bi şekilde anlasiyoruz

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 3,893 göst.
26 Mart 2020 Aile kategorisinde Prensesmr (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 630 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 840 göst.
14 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 356 göst.