0 oy
628 göst.
Aile kategorisinde (1,529 puan) tarafından
Annem vefat etti ve babam 2 yıl sonra evlendi nerden buldular bu kadını bilmiyorum tam bir para göz ablam zengin kocada ona karşı tavırları farklı bana karşı farklı şimdide babamla arama girdi beni görüştürmüyo konuşursan giderim demiş bende sildim hepsini artık bir ailem yok anne olmayınca herşey yalan gerçekten varmı üvey annesi olup iyi geçinen 

20 Cevaplar

0 oy
(14,033 puan) tarafından
Benim var evine gittiğim zaman güzelce misafir eder bir sorunumuz yok iyi birisi
(1,529 puan) tarafından
Allahım bozmasın
-Reklam-
0 oy
(161 puan) tarafından
Benim yok ama benim kayınvalidem üvey anneymiş. Kayınbabamın bi kızı varmıs evlendiklerinde. Ne yapıp edip kızı şutlamış. Görümcem şimdi baska memlekette yaşıyo 16 yaşında babasını terk etmiş cünkü kayınvalidem cok dövmüş onu o da kacmıs. Kactığı icin de kayınbabam küsmüş kızına. Kızla bi tek eşim ve ben görüşüyoruz kayınvalidem kayınbabamın kızıyla görüşmesini yasaklamış. Kızını belki de özlüyo ama arayamıyo kayınvalidemin korkusuna. Üveye etme özde bulursun geline etme kızında bulursun demişler. Etme bulma dünyası canını sıkma. Zor ama hayat böyle dağdan gelip bağdakini kovmak. 
(1,529 puan) tarafından
Çocuğuda yokki kız hiç evlenmemiş babamdan olmadı 9 yıl oldu geleli valla yılanının önde gideni ablamı bir görsen ne ağırlar yemekler tatlılar herşey ben gidince niye geldin durumumuz yok gibi laflar ederdi artık gitmem ev aldı eniştem babama kendi üzerine geçirtmiş
(161 puan) tarafından
Ay inanmıyorum yılan. Allah büyük cok da güvenmesin şu an ki haline. Bi ters döner görür gününü.
(799 puan) tarafından
Yemin le insanın gözü doluyor bu ne dram yazık deyıl mi bir kız çocuğu Ne insanlar var
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Annem yoksa kimsen yok diye boşuna dememişler,senin kendi ailen var zaten kocan cocuklarin onlar sana yeter canım Allah kimseye muhtaç etmesin 
(1,529 puan) tarafından
Amin aynen öyle artık kendi ailemle başbaşayım zaten boşanma yüzünden oldu bunlar problemlerimiz vardı kadın kesti attı ama zoruma gidin kızına sahip çıkmaması babamın
0 oy
(8,986 puan) tarafından

Uvey babam ve kaynanam var olmaz mi:)

Netice de baban ne oldu da hemen konuşma deyince kabul etms ki ...

Bosver Rabbım muhtaç etmesin onlara 

(1,529 puan) tarafından
Boşanma aşamasına geldik karısıda bağlantıyı kesti ama çok zoruma gitti babamın bana sahip çıkmaması artık bitti benim için
(8,986 puan) tarafından
Başıma kalmasın diye pisss
0 oy
(343 puan) tarafından
Benim üvey annem yok ama ben üvey anneyim 9 yaşında oğlum ve onun için canımı veririm, annesinide yeni kaybetti. Herkes bir olmuyo canım karakter meselesi ve tabiki vicdan. Allah ıslah etsin öylelerini. Sen babanla iyi geçin, onun için mutlu olmaya çalış onunda ne yaşadığını bilemezsin canım yalnızlık zor.
(1,529 puan) tarafından
Görüşmüyorum artık canım babam iyi olsunda gerisi önemli değil napim ablama gösterdiği özveriyi bana göstermedi ablam tabi her ay para gönderiyo bende yok Allah sana sağlık versin yetim bakmak çok sebab
(343 puan) tarafından
Amin canım. İnşallah düzelir aranız babanda anlar seni umarım. Ne diyelim zor ama bazen anne babamız için bazı şeyleri göz ardı etmek, alttan almak durumundayız çünkü o boşluğu başka kimse dolduramaz.
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Bende babamin evine gitmiyorum. Gidiyordum sonra basladi kocasini aliyor geliyor yiyip icip gidiyor demeye. Halbuki bulasigini bile yikar cikardim. Genelde yedigimiz herseyin fişini gosterir. Sonra yanlis anlama annem hayat pahalilasmis şu fiyata bak der. Daha bir dunya şey var. Babama sen geliyorsan gel beni cagirma dedim.
(1,529 puan) tarafından
Geçen yaz gittim evine gezmeden eve gelmedi mutfağıda kitlemiş çocuklarızaldım dışarıda yedirdim geri gelincede babamı aradım böyle böyle kapıda kaldık diye öylezgeldi somurta somurta
(2,969 puan) tarafından
Bence hersey babada bitiyor. Ben babama soyluyorum yaptiklarinin birkacini bana sen yanlis anlamişsin diyip gecistiriyor. Bazen babama diyorum ki keske Allah bana gereksiz 3 ana verecegine ( oz annem+ uvey annem+kaynanam) hic vermeseydi de icimde bir anne sevgisi barindirabilseydim diyorum.
(1,529 puan) tarafından
Ah annem melekti melek kanser illeti aldı onu benden keşke o ölmesiydi
(2,969 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin gonlune ferahlik versin.
(1,529 puan) tarafından
Amin nurlar içinde yatsın güzel annem
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kayınvalidem üvey eşim ve kardeşleri kendi annesi ile görüşmüyor kayınbabamda bu kadından olan iki çocuğunun b.kunu yiyo ve kadın ne dese o sıkıntı şu ki eşim falanda uğruna köpek yani çok fena iki yüzlü birisi kavga falan olunca ben üveyim kızım kötü beni bilirler der ama bişe alınsın etsin öz annelere taş çıkarır pislikte
(2,969 puan) tarafından
Aha bu bendeki uvey anadan. Oz abim ev aldi. O gunden beri ayilip bayiliyor kesin baban aldi o evi onlara diye. Yahu adamin parasi yok nasil alsin diyorum. Bulup bulusturmustur diyor. Niye bu kadar fesatsin diyorum telefonu yuzume kapatiyor
(6,441 puan) tarafından
Kız kardeşlerinede aşılıo sonuçta baba bir anne ayrı onlarıda kinli büyütecek biri 21 kız biri 18 erkek ama herşeye sahipler eşimin daha yeni bu sene borcu bitti düşün kaç yaşından beri çalışıo ağladım o gün anlatıyor halini nefes aldım diyo bana bunlar hemen triplendi kıskançlar annesiz olmak çok zor görümcem de diyo babam sahip çıkmıyor diğerleri gibi annem olsa böylemi olurdu diye
(2,969 puan) tarafından
Aynilarini yaşiyorum. Allahtan kardeslerimi ben buyuttum de kinlenmiyorlar bize karsi. Bu da zoruna gidiyor. Iki de bir arayip akil hocasi sensin bunlarin gereksiz ailenin gereksizleri cocuklarimdan sogudum bunlari ben dogurmus olamam falan diyor. Stres atman bittiyse kapat telefonu diyorum kapatiyor.
(6,441 puan) tarafından
Aa manyak seninkide
(2,969 puan) tarafından
Oyle maalesef
0 oy
tarafından
Annem üvey değil ama üvey anne gibi bazen diyorum üvey annem mi acaba diye ??? 

Eşimin annesı 9 yaşında ölmüş babası 1 sene sonra evlenmiş her gün eziyet görmüşler 3 erkek kardeşlerdi evlendiğinde  kadın 4. Doğurdu oda erkek oldu şimdi oğlundan çekiyor yaptıklarını
(1,529 puan) tarafından
Bizimkinin olmadı çocuğu 44 yaşındaydı evlendiğinde hiç evlenmemiş zaten çocuğu yok
0 oy
(997 puan) tarafından
Benim var ben 5 sınıfa giderken ayrıldılar babam evlendi annem evlenmedi ben anlaşıyorum iyi demez kötü demez sagolsn ev tasiyck olsam gelir birşey rica etsem yapar zamanında çalarken çocuğuma bile baktı
(997 puan) tarafından
Çıkar için yapıyor büyük ihtimlle o niyetle olan insan boş ver uzak olsun daha iyi Allah hidayet versin
(1,529 puan) tarafından
Her ay para yollar ablam ev aldı eniştem babama kadın üzerine yaptırmış bende kızdım ama elden gelen yokki babamda ondan taraf oluyo laf söylesek
(997 puan) tarafından
Eee niye ablanın dotunden ayrılmadığı belli canım mesafni köy böyle insanların haytinda olmasına gerk yok
(1,529 puan) tarafından
Artık sildim zaten görüşmeyide düşünmüyorum artık
(362 puan) tarafından
Öyle insanlarla ugrasilmaz kuzum benim yok ama hayatımda çok fazla çıkarcı insan var tek arkadaşım herseyim kızım Allah bize sağlık verdikçe yeteriz sen de sıkma canını kimseyle uğraşmaya değmiyor
0 oy
tarafından
Allah yardımcn olsn canm
(1,529 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(280 puan) tarafından
Annemle babam 2 yasindayken bosanmis. Annem buyuttu beni. Babam bosandiktan 1 hafta sonra evlenmis. Liseden beri babamin evine gitmiyorum. Hep kotu davranirdi banauvet annem. Dugunum oldu babam durumu cok iyi olmasina ragmen bir igne almadi. Bebegim oldu o kadinin ordugu 3 parca kiyafeti gonderdi. Ki gorusmuyoruz kadinla. Nefret ettigimi bilir babam. Tesekkur ettim o zamandan beridir babamla da gorusmuyoruz. Kalbim cok kırık.  Evlatlari basinda bulsun. 
(1,529 puan) tarafından
Bu babalar evlatlarıyla eşleri arasında bir denge niye kuramazlar ki benim arkamda dağ gibi babam var demeyi çok isterdim ama yok bu acıtıyor işte bende görüşmüyorum artık bitirdim
0 oy
tarafından
Benim üvey annem 27yil önce ölmüş 12inci çocuğunun dogumunda sonra annemle evlenmiş annemi başlık parasıyla alms benle abimle birlikte annem 14cocuk büyüttü evlendirdi
(9 puan) tarafından
Maşeallah Allah razı olsun annenizden
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Ben 5 yaşındayken annem vefat etti. Babam hemen almış bir tane ve ömrüme musallat etti. İki elim yakasında ikisinin de. Çocukları da olmadı. Allah biliyor çok istedim ama şimdi iyiki olmamış diyorum. Onuda döve döve öldürürdü pis.lik kadın. Ben mucize yaşıyorum. 
(1,975 puan) tarafından
Üvey annem döve döve canımı çıkarırdı çünkü küçüktüm. Büyüdükçe babam belki beni korur dedim pis.lik karısı mutlu oluyor zevkten dört köşe oluyor diye oda beni canımdan bezdirirdi. İki şeref.siz çocukluğumun içine sı.çtılar. Neymiş çocuğu olmuyor diye sinirliymis. Sen öksüz bi çocuğa bunları yaparsan tabi Allah vermez. İkisininde Allah belasını versin. Karı şeyi düşkünü baba olunca gözü hiç bişey görmedi şeref.sizin. Olan rahmetli annemle bana oldu.
(1,368 puan) tarafından
Şimdi nasıllar peki gorusuyo musun
(1,975 puan) tarafından
Faydaları yok üstüne zararları oluyor  hala çok kötüler bu yüzden bir iki yılda bir, cenazede düğünde falan.
(1,368 puan) tarafından
En iyisi o zaman bosver. Rabbım karşılıksız bırakmaz sana yaptiklarini
(9,238 puan) tarafından
Çok uzucu. :(( hadi pisslik uvey anneyi gectim de baban nasıl izin verir nasl göz yumar bunlara.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ablam var uvey kzı var annedı ıle ayrıldı eniştem kızınada sordu babası ıstersen annene git ıster bızımle kal diye o ablamı seçti yani üvey anneyı gayet güzel geçiniyolar cok sukur
0 oy
(356 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun benim yok ama çevremde çok olan var ve aynı sorunlar genelde yaşanıyor 
0 oy
(16,017 puan) tarafından
Yok çok şükür ama kayinlarim kaynanamin üveyi. Allah nasıl sabir vermiş de evlenene kadar katlanmışlar kaynanama
0 oy
(210 puan) tarafından
Üvey annem babam Yok ama eşimin oğlu var 8 yıldır ben bakıyorum o Benim gözümün içine bakar bende onun ikimiz birlikte büyüdük ve onun bir tırnağına zarar gelirse canımdan can gider her zaman derim Allahım insanı merhamet vicdanlı insanlarla karşılaştırsın 
(9 puan) tarafından
Allah sizden razı olsun
(210 puan) tarafından
Cümlemizden
0 oy
(433 puan) tarafından
Benimde üvey annem var ikinci evliliğini babamla yaptı fakat çocuğu hiç olmamış çocuğu olmayanlar dahada bi gaddardır annem ölünce 6 kardrşim kaldı ortalıkta babam evlendi artık beni eve almadı neymiş fesatlık yapıyorum beni canından çok seven babam bana düşman oldu neyse zaman ilerledikçe kız kardeşlerim ve erkek kardeşlerim üç tane evlendi geriye iki erkek bi kız kaldı son kız kardeşimde evlendi babam 40 bin süt parası aldı kıza doğru dürüst bişey almadı ve üvey annem ona son bi laf dedi düğünden sonra buraya adım attma sakın misafirliğe gelme dedi babamda emir büyük yerden deyip sustu son iki erkek kardeşlerimde 14 16 yaşındalar onlarıda okuldan alıp sanayide çalıştırıyorlar benimde elim kolum bağlı öylece izledim bu acıları 
(1,975 puan) tarafından
Benim annemde kanserden öldü. Bir gün adını anmadi. Hatta karısı mutlu olsun diye annemin arkasından küfür ederdi babam olacak kö.pek. Çok zoruma gidiyor benimde, adam artık evini süslemek karısını beslemek için yaşıyor resmen. Keşke annem öleceğine bu ölseydi en azından kimim kimsem olurdu.
(433 puan) tarafından
Benim annemde kansere yenik düştü o kadar zorki anlatamam kadına bişey demiyorum babam bizi ne zorlukla büyüttü hiçmi düşünmez bunları insan 9 çocuğunu bir sonradan gelene kurban edermi yuvası madem yıkılmasın diye yapıyor bize sakin bi dille anlatabilir bizde insanız anlayış gösteririz ama kalkıpta eşlerimizi arayıp bizi onlara kötülemesi yani babamın bize yaptığını inanın üvey baba bile yapmaz
(1,975 puan) tarafından
Eşlerinizi arayıp sizi kötüleyince eline ne geçecekmis. Siz kavga edince mutlu mu oluyormuş. Ben çatır çatır tartışırım evliliğimede musallat olurlarsa. Sormadın mı hesap.
(1,529 puan) tarafından
Bende babamla dertleşirdim karısına anlatırmış karısıda eşime ne kavgalar ettik eşimle bunun için insan babasıylada dertleşemiyor işte keşke annem hayatta olsaydı onunla dertleşirdim uzakda bile olsa Ama yok mezarına gidiyorum orada ağlayarak içimi döküyorum duyuyor biliyorum ama sesini duyamamak bitiriyo beni
(433 puan) tarafından
İnanki hiç bişey demedim biz kardeşler şuan onu yokluğumuzla sınıyoruz geçen yaralanmıştı durumda paylaşmış biz görüp arayalım diye hiç birimiz aramadık tek başına kalınca nasıl bi duygu olduğunu anlar diye inşallah anlar
0 oy
tarafından
başınız sağolsun canım.peki baban da onun lafı ile seni yok mu saydı?
(1,529 puan) tarafından
Aynen öyle yaptı artık ne ararım ne sorarım beni istemeyeni ben hiç istemem
0 oy
tarafından
Benimdd var annemle babam ayrilmislr biz kuckken annem smdi evli babamda oyle hatta babamn esinden kardeslermde var 15 e 17 yaslarnda  Allah razi olsun bbamn esi hicbirzaman bixi ayirmadi kendi cocklri dogdugnda bile bizm ustumze daha cok düştü kadin haladaha oyle arar sorar  calisiyo mesela kadin bseye ihtycm olmasa bile harclgmi verir dogummda annem gelemedi babamn esi yanimdydi 

Ayni sekildr annemin esi de cok iyi biri arar sorr cebime harclgmi koyar evli olmama ragmen 
(1,529 puan) tarafından
Ne güzel şanslısın
(444 puan) tarafından
MaşaAllah şaşırarak okudum. Öz anne bile vermiyor bu zamanda para falan. Hatta daha almak istiyorlar.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 475 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde Zeynopy (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 452 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 348 göst.
26 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,386 soru

11,389,407 cevap