0 oy
346 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (636 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

bebegim 1 haftadir beni emmiyor mama da icmiyor kilo alımı zayıf bunlardan versem olurmu baştaki şeftali püresini ben hazırladım diğerleri hazır verecek isem ne kadar vermeliyim

12 Cevaplar

0 oy
(636 puan) tarafından

En İyi Cevap

Oğluşumun ilk yoğurdu ay çok heyecanlıyım ❤️ inşallah alerjisiz şekilde tadimlari tamamlariz

image

-Reklam-
+2 oy
(6,271 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğin 
(636 puan) tarafından
Sürekli şuanda olacak oğlun ❤️
Özel değilse nesi var
(6,271 puan) tarafından
Allah razı olsun canım nöbet geciriyo büyük ihtimaluyku miyoklonisi dedi ama epilepsi de olabilir dedi eeg çekilmesi lazım malesef ki oylum uyumadigi için cekilemiyo derdimiz ne onu bile bilmiyoruz
(12,257 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım  tez fırsatta iyileşir inşallah
(636 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin inşallah ne derdi varsa alsın uzerinden
(6,271 puan) tarafından
Amin amin inşallah bacım çok çok sagolun
0 oy
(2,647 puan) tarafından
Doktora danış canım. Ek gıdaya başlatabilir belki ama başlarsan da hazırlarla değil kendin yapsan daha iyi olur. 
(636 puan) tarafından
Şeftali püresini ben yaptım zaten kayısı zamanı hamileliğimin son zamanlarıydi yapamadım onu hazır aldim
0 oy
(2 puan) tarafından
Mamadan başka birsey verme. Anne sütü için zorla. Burnu mu tikanik acaba. Neden reddiyor. Doktora gittiniz mi
(636 puan) tarafından
Cumartesi günü gidicem anne sütü imkansız almıyor mamayida almaz oldu bilmiyorum çare bunda buldum acaba versem mi diye
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Kaç aylık canm bebeğin aslnda bunlari kendin evde yapsan daha sağlıklı 
(1,370 puan) tarafından
Yaa kıyamam ozmn tadimlara başla cnm yoğurt sonra çorba fln yaparsın ben kızıma 8 aylık başladım oda hiç ek gıda yemezdi
(636 puan) tarafından
Bugün minik kavanoza yoğurt yapayım o zaman yarın 1 çay kaşığı ertesi gün 1 tatlı kaşığı ertesi gün 1 yemek kaşığı değil mi bide maya olarak ne kullanayım hazır yoğurt mu yoksa ebebekte yoğurt mayası var onu mu alayim
(1,370 puan) tarafından
Ben ev yogurduyla mayalamistim hatta kızım 1 yaşına gelene kadar hep günlük ona küçük kavanoza mayaladım.Komsunda yakınında varsa ev yoğurdu alıp yapabirsin
(636 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim sağolun ☺️
(1,370 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Bunların içinde katkı var bence direk meyve al sen püre yap ❤️
(1,654 puan) tarafından
Rica ederim canım elma püresi havuç püresi armut püresi yapabilirsin
(636 puan) tarafından
Cam rende ile mi yapsam blender mi küçük ya
(1,654 puan) tarafından
Ben blenderle yapıyorum canım ama sen hangisini istersen onla yap
(636 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolun ☺️
(1,654 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
(459 puan) tarafından
Uyurken ağzına biberon vermeyi deneseniz ya da siringayla mamayi verseniz. Benim bebegim de hemen hemen sizinki kadar meme ya da mamaya döndürmeye çalışsanız biraz daha uykuluyken birseyler yiyor mu
(636 puan) tarafından
Her yolu denedim inanın 4te tam derin uykuda bile yok çığlık atiyo istemiyor
(459 puan) tarafından
Benimki de meme de öyleydi ah çocuklar annelerine işkence cektiriyorlar
(636 puan) tarafından
Çok üzülüyorum aç o bende birşey yiyemiyorum
(459 puan) tarafından
Kiyamam ya anne yüreği tabi. Benim de bazen biberonu da reddediyor acliktan ne uyuyo ne duruyo sürekli agliyo sizi anlıyorum. doktorla gorusun ne verebilirseniz
(636 puan) tarafından
Cumartesi günü gidicem bakalim
0 oy
tarafından
Bunlar yerine ek gıdaya başla canım. Ama memeyi de ara ara ver bakalım belki tamamen bırakmaz 
(636 puan) tarafından
Tamam canim teşekkür ederim
0 oy
(775 puan) tarafından
Canim dönem dönem meme reddi mama reddi oluyo bende yaşadım sütun gitmişti bizimkide mamayı asla içmedi aşağıda 69 ml yazmışsın üç dört gün gündüz hiç içmedi gecede 30 ml zor iciyodu aç kalınca mecbur azar azar içti normale döndü şu anda ek gıda verirsen doyumluk yiyemez yesede sondiremez daha büyük sıkıntı yaşarsın ebe başla dediyse başlayacaksın bence önce mama yada meme önce onu kabul ettirmen lazım yoksa herşey daha zor olur ilerleyen süreçte Pirin unu puf canim çocuğa hiçbir faydası yok bu arada onun yerine altı aydan sonra yulaf unuyla biseyker yap bence
(775 puan) tarafından
Has zeytin yağı güneşte kurutulmuş organik mümkünse kurtlu kayısılar dan ve kesinlikle evde kendi mayaladigin yoğurt belli ki sen illa başlayacaksın Allah yardımcın olsun
(775 puan) tarafından
Eski yorumlarını postlarina baktım canim nasıl bir ebe süt alarjisi olan bir bebeğe kavanoz püre ver der kendin vermek istiyorsun linç yememek içinde ebe dedi diyorsun kimseyi dinleme burdan on e bir çocuk Dr git alarjiye sıra açtır testlerini yaptır yiyebilecegi besinlerden uygun şekilde Dr önerisiyle ver ha yedirirmiskn her şeyi evet yedirirsin cogunuda seve seve yer ama en iyi ihtimalle kabız olur bağırsak tembelliği olur ömür boyu çeker karaciğere falan gelecek zararlarida hiç demiyorum
(636 puan) tarafından
Sen iyi misin ya benim neler yaşadığımı biliyor musun kalkmış ne çirkin yorumlar yapmışsın bir kere benim oğlum erken doğdu kaybetmek uzereydik onun saçının teline zarar gelsin ister miyim boş boş konuşmayın lütfen kendim ne diye vermek isteyeyim eğer dikkatli inceleme yaptıysan alerji kesin değildi önlem amaçlı süt alerjisi olabilir dedi doktor ve açtım süt diyetini bin şükür Rabbime birşey olmadı sizin gibi saçma sapan yorum yapan insanlar tek sizsiniz anne demi şimdi lütfen postum dan uzak durun admine şikayet edicem hakaretten dolayı ağzı olan konuşuyor işte cevap bile vermiyorum birdaha konuşun durun iyi anne cici anne
(775 puan) tarafından
Canim benimkide erken doğdu ve pek çok sorun yaşadık senin daha dikkatli olman lazım bence ebe demedi ha dediyse bile o ebenin lafıyla haraket edemezsin beş aylık erken doğmuş bir çocuğa muz patates istediğin kadar yağ kat veremezsin Dr unla görüş diyorum sadece emin ol oda sindirimi kolay sebze lerden başlatır kavanoz maması ver demez senin çocuğun sen bilirsin istediğini yap git nereye şikayet ediyosanda et etsezsen hatrin kalir
(775 puan) tarafından
Bilinçli araştırmacı anne
0 oy
(3,287 puan) tarafından
Eve ver demis ver canim ben evde kendim yapiyordum ama 
(636 puan) tarafından
Bende evde yapicam artık
0 oy
tarafından
Ben ek gıdaya başladığımda dişarıdayken bunlardan yedirmiştim canm alerjisi yoksa yiyebilir 
(636 puan) tarafından
Bilmiyorum ki şuan var mı yokmu
0 oy
(353 puan) tarafından
Tabiki verme kendi hazırladığıni bilemem ama hazır olanj verme hem ebe ne anlar ya doktora git sen ben ben ek gıda döneminde heves ettim verdim hastanelik etti bizi o kavanozlar
(636 puan) tarafından
Nasıl hastanelik oldunuz
(353 puan) tarafından
Alerji oldu yavrum her yeri kabardı
(636 puan) tarafından
Oyy kuzum nasıl geçti peki
(353 puan) tarafından
İlaç kullandık canım ama çok kötü oldu icinde koruyucu olduğu için alerji olmuş doktor sakın verme zaten sağlıklı birşey değil dedi
(636 puan) tarafından
Yok canım yok vermem ona birşey olmasın asla vermem

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 29 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde SnurT (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 84 göst.
0 oy
1 cevap 42 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy