0 oy
84 göst.
Diğer kategorisinde (823 puan) tarafından
Sallayarak uyumasi mi iyi, yoksa kendi kendine yatirip pispislamak mi? Emzik kurtarici mi? Sunuda yap soyle kolayligi var vs. Her turlu tavsiyeye acigim cok stres oldum aglar sustaramam vs hep bunlar aklimda :)

5 Cevaplar

0 oy
(8,914 puan) tarafından
Saklayarak uyutma hiç iyi değil. Yenidoğanken zaten uyur canım kendisi alıştırma sallamaya bence. Doğunca sık sık emzir en önemli şey bu bence ilk doğdugunda. Emzik biz kullanmadık. Bi zorluğunu çekmedim ama kullanan herkes çok memnun. 
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kolik olmazsa ben sallamadim emzirdim yatağa koydum ... Emzik kullanıyoruz .... Bide her ağladığı da yada uyandığında kucağıma almadım emzirio yerinde uyutmaya devam ettim hiç kucağımda uyutmadim on beş dakikada bir emziriyordum yinede yatağında uyutuyordum sallamadan uyuyan bebek kendi kendinede uyiyabiliyor kızımda bu konuda çok çektim arada koynunda yatıyor bebeğim ama ağlaması yok uyku düzeni güzel 4aylikken sütüm kesildi ... Gece 3 de mama 6 ya kaldar uyuyir sonra yine mama sonra 9 10 kadar uyuyor ... Keşke anne sütü alsaydı ama kızımda 2 buçuk yaşına kadar emdi ne uyku ne bişey yaşadım çok zordu belkide iyi oldu diyorum iyiki kesildi uyuyabiliyorum diyorum sonra keşke biraz  emseydi çok bencilim diyorum öyle ama şuan  mama devam ediyoruz 7 aylık ve güzel bir uyku düzenimiz var krizimiz falan yok çok şükür 
(823 puan) tarafından
Sanirim yenidogan doneminde uyuklar vaziyette emer ama uyandirip besigine yatirip oyle mi daldiricaz uykuya
(7,121 puan) tarafından
Yok yok meme ağzında uyutma sadece hep memeden çıkarıp uyut zaten  ses yapmana gerek yok besige bırak kendi kendine dalar uykuya sen sadeve sabirli ve stressiz ol ... Ama yanında kalanın rolü büyük yani benim yanımda yatıya kimse kalmadı ben istemedim o yüzden kendim öyle alistirdim yok salla yok kucağına al konuşan çok olursa sende stres olursun
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Bende senin gibiydim burada okadar cok soru sorardim ki anliyorum seni ama korkma o sana ne yapman gerektiğini öğretiyor zaten ben sezeryan dogum yaptim kimsemde yoktu tek başıma baktım hala da oyle mesela sallamayim dedim asiri gazli bebekti sallayinca sakinlesti mecbur kaldm cok guzel sutum vardi bebem emmedi biberonla vermek zorunda kaldim emzik vermem dedim emzik bağımlısı şuan yani o sana ne yapman gerektiğini gosterir korkma canim Rabbim saglikla sihhatle kavusmayi nasip etsin insAllah 
(823 puan) tarafından
Amin canim cok sagol icime su serptin:)
(1,159 puan) tarafından
:) canim benim bizim annelik dogamizda var elbette zorlanirsin ilk zamanlar ama alışırsın merak etme bak suan 20 aylik kizim çok şükür her gören helal olsun diyo çünkü lohusayken bile kimsem yoktu. Sende en güzel sekilde yaparsın buyutursun evladini hayırlısı ile insAllah
0 oy
(741 puan) tarafından
Sallayarak uyutmak asla iyi değil. Alıştırma nasıl alışırsa öyle gider bebeğim 7 aylık yatağında kendisi uyur maşallah
0 oy
(12,627 puan) tarafından

Bi daha bebeğim olsa hiç sallamam . Gece emzirip yatırırdım şimdi oyle kanan yerden uyuyo . Emzik değişir benim kız kolay bebek vermedim yokluğu his edilmedi 

Sağlıcakla kucağınıza alin bi gelsin de annelik içgüdüsü oyle güzel bakarsın ağlatmassın annesi <3

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 224 göst.
0 oy
4 cevap 71 göst.
11 Nisan 2024 Aile kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 85 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Oylumm (1,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
1 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yeter2323 (75 puan) tarafından soruldu