0 oy
742 göst.
Diğer kategorisinde (823 puan) tarafından
Kan sulandirici kullaniyorum, henuz sezeryan veya normal denmedi. Normaldede fazla panik pinpirik biriyim... 34.haftadayim... Posttan etkilendim.. rabbim sonumuzu hayreylesin.. :(

19 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Artık cidden saçmalamakta sinir tanımıyorsunuz yav kardeşim niye olesiniz ölum öyle bir şey ki şuan bile ensemizde Hayir vade meselesi vaden dolmussa bir saksı düşer olursun vaden dolmamissa yüzde yüz ölürsun deseler de olmezsin bak geçen gün bombada kimler öldü ya i kısacası ölüm riski nefes alan herkeste var takma yani anı yaşa 
tarafından
Benim dogumum felaket derecede zor geçti ama arkadaşım hastaneye varmadan yolda doğurdu bir başka arkadaşım da şu prenses doğum var ya belden  uyusturup yapılan onu yaptirdi ama genel olarak korkulacak hiçbir yanı yok alttan muayene de zor bir şey degil psikolojik olarak kendini lastiğin için zorlanıyordum ben
(823 puan) tarafından
Vajinismusta vardi, dile kolay işte.
tarafından
O ayrı bir şey kız vajinismusla nasıl hamile kaldin hem korkma cidden korktuğun gibi değil öyle bir sancı veriyor ki Allah o kadar güçlü ki hemen açılma oluyor doguruyorsun bebek çıktığı gibi geçiyor her şey ama benim doktor ikinamiyorsun olmuyor diye olumsuzdu sürekli hocası geldi doğuma ol aferin çok iyi dedi yemin ediyorum o tek olumlu laf sayesinde hemen doğurdum moral motivasyon çok etkiliyor
tarafından
Ay hayır olır mu asıl ılk dogumdan korkulur ne yasacayagını bılmedıgın ıcın, dogum yapacagım gece sabaha kadar korkudan uyuyamamıstım ben
(3,162 puan) tarafından
İnsan bilmediği şeyden korkar sayın hanımefendi. Yani kız haklı. İlk doğumu ve korkuyor. Bir de senden fırça yiyecek burda. İyi daaaa.
-Reklam-
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ne olmuş ki 
(823 puan) tarafından
Annede bebekte ölmüş:(
0 oy
(7,394 puan) tarafından
Allah sağ salım bebeğine kovuşmayı nasıp etsin
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Herkes aynı olacak değil canım panik olma Allah'ın izniyle bişey olmaz 
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Yalan diyordu biri o post için aynısı daha önce de açılmış o postun
0 oy
(327 puan) tarafından
Canım normal sezeryan fark etmez herkesin doğumu kendisine göre farklı olabiliyor sen güzel şeyler düşün herşey çok güzel olacak deyip dualar oku Allah'a sığın okuduğun post sahiplerine de sabır dile o kadar da takılma inşaallah 
0 oy
tarafından
Ölüm insana ansızın gelir ister hamile ol ister olma 1 yaşındaki de ölüyor 80 yaşındaki da böyle şeylere takılmayın onun nasibi okadarmis bu dünyada .. 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Etkilenme canım hergun ne ölümler oluyor koronadsn ölenler patlama da ölenler merdivenden düşüp başını çarpıp ölenler zaten heran ölümle burun buruna yaşıyoruz hangi birinden etkileneceğiz ölüm hak işte rabbimin dediği olur varmı ötesi Allah'ım sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ♥️ 
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Ya neden korkuyorsun Allah herkese bir ömür bicmis bir seyide sebep kılmış demek ki onun kaderi öyleymiş bu dmeek dehil ki her kadın doğumda ölecek boşuna kendini strese sokma bebeğinde etkilenir 
0 oy
(1,328 puan) tarafından
Kıyamam o kadar haklısın ki. Ama merak etme kötü hiç Bir şey olmayacak güzelce doğurup bebeğine kavuşacaksın bebeğinde sen de iyi olacaksınız. Bende korktum ama kendimi o korkuya teslim edemem güçlü ol :)
0 oy
(1,892 puan) tarafından

İyi düşün iyi olsun çiçeğim moralini yüksek tut. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah. İkinize de sağlık sıhhat versin güç kuvvet versin. 4 ay önce doğum yaptım ben de, her doğum zor kolay değil tabi ama rabbim olacak en kolay şekilde geçirsin inşallah bol bol dua et sen hiç etkilenme kendini de bebişi de üzme kuzum :kissing:<3

0 oy
(487 puan) tarafından
Kötüyü düşünme canım o risk her zaman var bak mesela az önce köyden bir haber aldım tanıdık biri ormanda ağaç keserken üstüne devrilmiş 21 gün mücadele verdi ne yazikki kurtulamadı gencecik köy hayatı hergun yaptığı rutin işti belkide nerden bilebilirdi sonu böyle olacağını.allahim ölümün de yaşamında hayırlısını nasip etsin.
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Şimdi bende gördüm onu bende cok etkilendim rabbim hepimize sağlıkla doğum nasip etsin evlatlarimizida bize bağışlasın İnsaAllah 
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende 38im kan sulandırılmış kullanıyorum olum şu bu hepsi boş Allahını dediğini olur 3defa kürtaj oldum.bebeklerimin kalbi durdu Ama Rabbım.buyukdur dedim bu hamielligimde hiç üzülmedim hiç ne olacak düşünmedim normal yada sezeryan senin elinde deyil Allah ne yazdıysa o olur ama bana 32den itibaren doktor normal yapa bilirsin dedi özel hastane ise ay riske atamayız sezeryan ol fiyat 12bin TL ne gerek var hiç bireyden korkma Kadın vücudu her şeye alışır Normal doğum olarak düşün yılardır çoğu kadın bunu yapmış benim arkadaşımda 39da normal yaptı oda kan sulandirici kullanıyordu her normal doğuran kadin gibi kanaması oldu 
0 oy
(13,068 puan) tarafından

Canım hemen hemen her hamilede olur bu bebeğe bir şey olur korkusu kendine bir şey olur korkusu ama sen sakın kalmaya çalış ve iyi düşün doğum anını düşünme doğum sonrasına odaklan bebeği kucağına alacaksın koklayacaksın sarıp sarmalayıp eve getireceksin ve düne kadar hayatında olmayan biri için yaşamanın ne kadar güzel olduğunu göreceksin sadece bebeğe konsantre ol gerisine dua et Rabbim veriyor kolaylığını sağlıkla gelsin  bebisin <3

0 oy
(496 puan) tarafından
Hayır hiç merak etme güzel düşün güzel olsun. Bende senin gibiydim karşıma hep öyle şeyler çıkıyordu. Araştırmalar yapıp psikolojimi bozuyordum ve ilk bebeğimi düşük yapmıştım ondanda etkilenmiştim sanırım. Veren de alan da Allah ama vardır bir sebebi. Doğuma gidince güzelce tetkiklerini yaptır. Sagsaglim dogurcaksin merak etme
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Ölüm allahın emri eğer kaderde doğumda ölmek varsa yapacak birşey yokki bence içini ferah tut dua et Rabbım bir avazda kurtarsın inşallah bebeğinle geçireceğin yılları düşün aklına kötü bir durum getirme insanız illaki korkuyoruz ama işi şeyler düşün iyi olsun
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Canım bende korkmuştum ama kendim için değil bebeğim için korkmuştum. Çok şükür bişey olmadi. Sende olumlu düşün. Herşey insanlar için. İlkler her zaman zordur. Sen strese girersen bebeğinde strese girer. Allah yardımcın olsun. 
0 oy
tarafından
Hangi posta bilmiyorum ama herkesin hayati da hikayeside kendine özel şuana kadar bir sürü doğum hikayesi duydum okudum anlattılar ama hiç birinden etkilenmedim çünkü herkes aynı şeyi yaşayacak diye birşey yok herkesin hayat hikayesi kendine bence kendini bu kadar kasma he bende korkuyorum çünkü ilk defa doğum yapacam ve daha önce doğum yapan birini görmedim beni neler bekliyor bilmiyorum ne tür aşamalardan geçecem bilmiyorum 1 saat sonra 33 haftalık olacam hem korku hem heyecan var ama en önemlisi prensesime kızıma kavuşacam onun mutluluğu var 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 104 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 342 göst.
25 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 945 göst.
0 oy
29 cevap 355 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (425 puan) tarafından soruldu