0 oy
289 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (227 puan) tarafından
Güzellik uzmani egitmeniyim hem sohbet edelim hemde yardimci olacagim bi konu varsa yardimci olayim istedim uyku tutmadi :) evlendikten sonra ara verdim yeni teknolojilerden bihaberim o yuzden :)

12 Cevaplar

0 oy
(5,410 puan) tarafından
Ilk sorumu sorayim o zaman:) lazer yaptırıyorum batıklar var onun için bi krem aldım böyle pütürlü falan. Nasıl kullanacağım acaba. 

Birde karınca yumurtası yagi bebelere sürünce ilerde kilsiz oluyor diyorlar doğrumu 
(227 puan) tarafından
Ben karinca yagi hakkinda yorum yapamam canım dedigim gibi bilmedigim birsey. Ama peeling yuz ve vucut icin ayri olur ayri satılır ustunde hangi bolge icin oldugu yaziyordur
(5,410 puan) tarafından
Peelinge ekleyebilirsiniz diye yazmıştı. Kızım ayağımda olmasaydı resim atardım . Ufak bisey
(227 puan) tarafından
Dedigim gibi yag hakkinda ben bisey diyemem.
(99 puan) tarafından
Batik nerde canim benimde bacaklarda varda bende suan lazere gidiyorum peling kullansan iyi gelir felan dediler
(5,410 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
Esra batık bacaklarda var lazerle bitmiyor. Peeling aldım bakalım fayda eder insallah
-Reklam-
0 oy
(4,715 puan) tarafından
kuzu can evdeki lazer aletine jel kullanmalimiyim :) 
(227 puan) tarafından
Aşko onlar çeşit çeşit merkezlerdeki cihazlarda bile jelli jelsiz oluyor o tamamen cihazın kullanim talimati ile ilgili
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Gece bakim gubduz bakim sıralama olarak nasil olmali mesela

Krem kil maskesi serum gibi gibi

Burde kas gurkesmedi icin ne oneriyosun
(227 puan) tarafından
Günlük bakimda 1. Temizleyici 2. Tonik 3. Ve 4. Yoğunluğuna gore siraya karar vermelisin yag ve serum 5. Nemlendirici gece gunduz aynı sıra makyaj varsa cildinde once yag bazli bir Temizleyici kullanman daha iyi olur
Haftalik bakimda ise Temizleyici den sonra peelig sonra maske daha sonra aynen devam aynilari.
 Kaş gurlesmesi icinde teramisin goz merhemini kaşlarının dibine ters yone doğru surersen 1 ayda muhtesem sonucu alırsın
0 oy
(100 puan) tarafından
Bölgesel zayiflamada zarari var mi bedene
(227 puan) tarafından
Eger dediigin cihaz g5 ise hic bir zarari tehlikesi yok masaj aleti kendisi. Bana sorarsan onunla zayiflamaya çalışma 3 sene haftada 3 gün kullandım masaj yerine hala sismanim :D ama kremlerle desteklendiginde etki eder diye düşünüyorum
(100 puan) tarafından
Ben megiçe giriyorum
(100 puan) tarafından
Sizce nasil 6 başlikli
(227 puan) tarafından
O cihaz benim donemimde elime hic gecmedi yorum yapmayim o yüzden inşallah guzel sonuc alırsın
0 oy
(2,221 puan) tarafından
Hamileyim yüzüm de çil gibi lekeler çıktı ne kullanabilirim 
(227 puan) tarafından
Malesef sana hic birsey diyemem Rabbim saglikla kucağına almayi nasip etsin inşallah
(2,221 puan) tarafından
Niye kız umutsuz vaka gibi konuştun
(227 puan) tarafından
Cunku biz hamile ve emziren anneler hic bisey suremiyoruz :)) doktor onerisi olmasi lazım en temiz icerige bile hayir demisti benim doktorum
(5,410 puan) tarafından
Son bahar guldurdun beni yaaa :D
0 oy
(5,090 puan) tarafından
Hangi alanda eğitim veriyorsun?
(5,090 puan) tarafından
Anladım. Bende eğitim alıyorum da o yüzden merak ettim :)
(227 puan) tarafından
Yaaa cok eglenceli bi bölümdür benim okul oldugu icin her alanda ilerledim ozellikle bir alan yoktu yani. Sen hangi alanda ilerlemek istiyorsun
(5,090 puan) tarafından
Ben şu an lazer epilasyon ve mikroblading hariç bütün eğitimlerimi tamamlamış durumdayım. İpek kirpik, protez tırnak, kaş kirpik laminasyon cilt bakımı yüz masajı falan hepsini biliyorum. Yapacağımdan değil önümüzdeki sene kendi güzellik merkezimi açmayı planlıyorum o yüzden hepsine hakim olmam gerektiğini düşünüyorum :)
(227 puan) tarafından
Evet kesinlikle cok doğru bi düşünce inşallah nasip olur :)
(5,090 puan) tarafından
İnşallah :))
0 oy
tarafından
Lazerden sonraki 24 saat su teması neden yasak? Herkes farklı şey söylüyor, sizin düşüncenizi merak ettim
(227 puan) tarafından
Kendine başlık alabilirsin yada gozunun önünde silinmesini isteyebilirsin ben gözümün önünde silinmesini istiyordum
tarafından
Aklıma geldi de utandım söylemeye ☺ eve gelince hemen duş alırım diye ses etmedim.  Bide regl olmafan 3 gün önce ve regl den 3 gün sonra yaptırmayın tüy dökümü sağlıklı olmaz diyorlar. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz
(227 puan) tarafından
Oda doğru hatta ben 1 haftayi daha uygun görüyorum hem aci cok fazla oluyo hemde  tuy dökümü az oluyo malum hormonlar o donem icerde horon tepiyo :) hatta bu dönemlerde sac boyamaktan da istenen sonuc alinamayabiliyo
tarafından
Anladım çok çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için. Allah razı olsun. Bebeğiniz hayırla ve sağlıkla büyüsün inşallah. :)
(227 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah:)
0 oy
(1,198 puan) tarafından
Belki bilgin vardır saçlarım küstü uzamıyor ne kullandiysamda uzamadi senelerdir aynı boy da çok kısa bile kestirsem omuzun 4 cm 5 cm assasina kadar uzuyor daha fazla uzamıyor kesinlikle ne yapmam lazım nasıl uzar 
(1,198 puan) tarafından
1 senedir falan boyamadim zaten gebelik doğum toplanma derken şimdi 1 hafta falan oldu boyuyali normalde durmazdim :D
(1,198 puan) tarafından
Dediklerini nerden alayım tavsiye ver de alayım :D
(227 puan) tarafından
Eczaneden alabilirsin. Yağlar bimde falan da satılıyor. O sampuanda heryerde var yani aslında hepsi kolay bulunan şeyler
(1,198 puan) tarafından
Valla deniyecem :D tek yeterki uzasın ya
(227 puan) tarafından
Saglikli bir sac 1 ayda 1 yada 1 bucuk santim uzar yani sabirli olmalısın
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Yüze lazeri tavsiye ediyo musunuz. Burda bir merkeze sordum yüze lazer yapıyoruz ama garanti vermiyoruz dedi. 
(227 puan) tarafından
Ben tavsiye etmiyorum çünkü yüzdeki tuyleri görmesi cok zor ve lazer icin de kesiliyor o tuyler güçleniyor. Yani ciddi bi tuylenme soz konusu degilse yapilmamali diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Yüzümde sürekli sivilce çıkıyor bir süre geçiyor sonra tekrarlıyor nasıl bir bakım uygulamalıyım doğal neler kullanabilirim 
(227 puan) tarafından
Bi sure dedigin adet donemi olabilir mi acaba ? Cildini net bilmeden bi tarif veremem eger cildini ayrintili anlatirsan yardımcı olurum
tarafından
Adet dönemi dışında da içi dolu sivilce çıkıyor yüzümde lekeler oluyor yüzüm yağlı bir cilt
(227 puan) tarafından
Eğer cok fazla ve leke birakiyorsa ici dolu dipleri kirmizi ise bunlardan birkac tanesi varsa surekli tekrarliyorsa kesinlikle bir cildiye doktoru görmeli ama tek tük ara sıra cikiyorsa daha dengeli beslenmen gerekiyor ve sade su ile yapacağın aktardan aldığın kil maskesini temizleme rutinine haftada 1 en fazla 2 kez ekleyebilirsin. Cilt temizligini maden suyu ile yapabilirsin peeling onermem eger yine de kullanmak istersen kesinlikle partikülsuz olmalı ve tonik yerine de gül suyu. Yani sırasıyla oncelikle maden suyu ile cildini yıkıyorsun daha sonra kil maskesi daha sonra gul suyu ile tonik işlemi ve en son su bazli bir nemlendirici
tarafından
Bu en son saydıklarını aynı anda sırayla yapıyorum dimi?
(227 puan) tarafından
Evet kil maskesi kuruyana kadar bekleyecek sonra yikacaksin
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Saçım aşırı dökülüyor asla çözüm bulamadım duş sonrası uçlara yağ sürüyordum onu bıraktım şampuanımi değiştirdim şimdi krem kullanmayı da birakicam sadece şampuan saçımı 1 yıldır boyamiyorum ondan mı acaba aşırı sıkıldım artık saçım çok uzun 
(227 puan) tarafından
Once nedenini bilmek lazım benimde dogum sonrası dokulmeye basladi mesela ne yapsam durmuyor hamileyken döküldü onun sebebi sampuandi mesela. Var mi aklina gelen bisey hani şöyle oldu sonra başladı diyeceğin yada genetik mi belki kullandığın bi ilaç yani oek cok sebebi olabilir
(1,030 puan) tarafından
Hamilelikte asla dökülmedi çok güzeldi :))) anemi hastasıyım ondan sanırım
(227 puan) tarafından
Evet sebep o canım. Kanda saçımızı besleyen en onemli değerler var. Yani sen dışarıdan ne yaparsan yap ise yaramaz ama tedavini insallah tamamladığında ufak bi destekle toparlarsin yine olmazsa tedavi bitince prp yaptirirsin. Ama dokulmeyi durdurmak yada bi nebze onlemek icin kanda saci etkileyen elementleri bulup bunlardan uygun olanlarla sac diplerine maske yapabilirsin
0 oy
tarafından
Tüy dokucu hakkında sorum olucak bir orange tüy dokucu aldim kullandim artık az çıkıyor karınca yumurtası diyorlar acaba ileride cilt hastalığı olurmu komsum oyle korkuttu beni
(227 puan) tarafından
Malesef bu konu hakkinda bilgi vermem yanlış olur alanim dahili bisey degil cunku sadece kulaktan duyma şeyler

İlgili sorular

+2 oy
19 cevap 814 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 360 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 196 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Sehergenc (866 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 330 göst.