0 oy
86 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (607 puan) tarafından
Karnabahar yemeği tarifi verebilirmisiniz kızlar sizin tarafınızdan yapılan ve güzel olan

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir tane sogani yemeklik dograyip yagla kavuruyorum yarim kaşık salca ekliyorum uzerine bir adet havuc dogruyorum onu da bir iki cevirdikten sonra karnabaharlari ve biraz da su tuz ekliyorum kisik ateste pisiriyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben soğan kıyma kavuruyorum  yağda salça ekliyorum karnabaharı ekliyorum tuz baharat ekliyorum su koyuyoyorum altını kısıyorum kısık ateşte yarım saate yakın sürede pişiyor  miss gbı  
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Karnıbaharları ayıklayıp yıkayıp rn son üstüne kaynar su döküyorum gazını almak için. Kıymayı kavuruyorum bol soğan doğuyorum soğanlar ölene kadar daha kavurup havuçları ekliyorum kavurmaya devam ediyorum sonra salçasını koyuyorum patatesinvr Karnıbaharları da koyup bikaç dk karıştırarak kavuruyorum üstüne kaynar su ekliyorum üstüne çıkacak kadar. Tuzunu kapatmaya yakın atıyorum 
0 oy
tarafından
Karnabahar graten tavsiye ederim, ama normal yemeğini diyorsanız, yağda soğan havucu kavurup salça koyup, pişiriyorum. Kıymalı da yapabilirsiniz. Daha güzel oluyor. 
0 oy
(7,243 puan) tarafından

Tavada sarimsakla kavurup biraz su ekleyip pisiriyorum tabaklara alip üzerine yoğurt ve salça gezdiriyorum 

Yumurtali paneye batirip kizartmakta lezzetli 
Bide köftesi var haslayip ezip yesil soganin yesil kismi un yumurta karabiber toz biber kasar peynir mucver gibi kizart oda çok lezzetli
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Cocuguma karnabahar yapmak isterken karsima cikti :)) 
0 oy
tarafından
Canım karnabahari dallarına böl tefal Airfrya varsa at ona biraz zeytinyağı köy 15 dk pişirsin sonra mayomeze batır yiyin ben dün yaptım ev ahalisi bayıldı yarın tekrar yapacam tefal acifry yoksa tavada da çok az yağla sağ sol hafif kavurabilirsin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 92 göst.
1 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sweetlady (607 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
6 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yusuf Eymenin annesi (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 351 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,825 soru

11,339,205 cevap

34,803 kullanıcı

...