0 oy
241 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (499 puan) tarafından

Kızlar 3 ayım doluyor yavas yavaş alışverişe başlayacağım sizler neler aldınız neleri gereksiz kullanissiz gördünüz. Alıp keske almasaydim dediğiniz neler var. Alış-veriş fikirleriniz neler. :)

15 Cevaplar

0 oy
(933 puan) tarafından

4 buçuk aylık hamileyim benim çok az eksiğim kaldı çok şükür.  İnşallah sağlıcakla doğarlar <3

(499 puan) tarafından
Amin tatlım
-Reklam-
0 oy
(360 puan) tarafından
Ve hic bisey almayan biz erken diye düşünüyorum  :)
(10,023 puan) tarafından
Yavas yavas al canim son zamanlarda cok zor oluyor yurumek bile :/
(360 puan) tarafından
6 ayi gecelim hayirlisiyla canim aliriz hem yürüyüş iyi gelir herseyin hayirlisi olsun:)
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Kiyafet alırken dikkat et çabuk büyüyorlar özellikle yenidoganları öyle uzun uzadıya giymiyorlar kıyafette yazan ayla bebeğinki birbirini tutmuyor mevsimi de göz önünde bulundurarak kiyafet al ben kış bebeğine ipincecik hastane çıkışları almıştım elimde kaldı onlar şu an 1 yaşansa 1.5 yaş bebeğin giyeceği zıbınları giyiyor 1.5 veya iki yaş kiyafet alıyorum 
(499 puan) tarafından
Teşekkürler canım.
0 oy
(636 puan) tarafından
Babynest kesinlikle boşa almışım kullanılmadı bile 
(499 puan) tarafından
En en çok  kararsız kaldığım şey buydu evimde küçük zaten yerimde yok
(636 puan) tarafından
Kesinlikle tavsiye etmem hiç yatmadı açtım şuan minder niyetine debeleniyor uzerinde
(499 puan) tarafından
:) listeden silindi :):)
0 oy
(5,836 puan) tarafından
0 3 ay az al kalanları 3 6 6 9 al ki uzun süre giydir.. Park beşik tarzı bişey alacaksan ki ben memnunum içine yatak alma.. Bebeğim içine aldığımız yataktan hiç memnun kalmadı resmen boşa para oldu. Reflü yatağı al ama beşiğe direk pamuk yatak yaptır yada pamuk yorganın varsa onu ser.. 
(499 puan) tarafından
Sırf yatakli olsun diye yatak hediyeli olanlara bakiyordum ama dedigin dogrudur kendi yatak odami alirken icinde verilen yataktan inanilmaz memnunsuzum çok sert cıktı üstüne yorgan sermek zorunda kaldim hediye yataklar böyle oluyor anlasilan en mantıklısı dedigin gibi yatak yaptırmak
(5,836 puan) tarafından
Benim evde yorganım vardı pamuktan yapılan onu serdim çok rahat etti bilgin olsun :)
(499 puan) tarafından
Bende karar degistirdim pamuklu yatak yaptırcam. Bu fikiri sevdim :)
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Anne yani emzirme yastığı banyo küvet seti çok fazla yenidoğan kıyafeti kullanmadığım şeyler 
(1,783 puan) tarafından
Katılmıyorum emzirme yastığını otururken destek yüz aşağı koyarken ek gıdaya başlarken destek ve bebek küveti ve kovası nida halen kullanıyorum 17 aylık oyun. Oynuyor içinde
(499 puan) tarafından
Ben küvet düşünüyorum çünkü banyom eski ve kullanışsız en azindan salonda kullanirim diye istiyorum o yüzden küveti sordum neden memnun degil diye
(1,783 puan) tarafından
Bende evim sobalı salonda o şekilde kullandım herkesin banyosu uygun değil küçük oluyor falan bebeği çok oyalıyor banyo yaparken mutli olyor bebeğim benim
(499 puan) tarafından
Benim banyomun fayansları çatlak eltiminde öyleydi kızını yıkıyor tam çıkarken 2 tane pat düşüyor saniyelerle kurtulduk vs dedi bende bu yüzden korkuyorum. Düşmez düşmez o anı bulur. Benimde doğalgaz sobalı.
(1,392 puan) tarafından
Bn katlanabilir almıştım bide hem küçük hemde bn duşa kabinde yıkıyorum kucağımda
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kaç hastalıksın, cinsiyeti belli mi
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Aldığım hiçbir şey den pişman olmadım hepsi işe yaradı...

Sadece 

Delikli meyve emziği ve silikon kaşık gereksiz ek gıda da koku yapıyor oğlumu bi kez bile kullanmadı onları. Ki kaynar suyla kaynattım hep.

Sadcee bu ikisinden pişmanım. 
0 oy
(192 puan) tarafından
Bende 18+4 haftaligim istediğim bir bebek arabası vardı onu aldık indirime grmisti bide birkaç zıbın birde zibinli bir takım birde yastık ve çorap falan aldım ekstra kullanırım dye o kadar daha birsuru şey var ama yavaş yavaş almayı düşünüyorum 
(499 puan) tarafından
Aynen bende eksik çok hepsini birden alamayiz diye mecbur aylara yayicaz.
0 oy
tarafından
Ağız mendili çok gereksiz önlük daha iyi tâbi üçgen önlük almayın onlar ağızda toplanıyor kare olsun 
(499 puan) tarafından
Teşekkürler canım tavsiyen icin
tarafından
Ne demek kuzum sağlıkla kucağına al inşallah ha bir de lütfen fermuarlı tulumlar al böyle çit çitli olmasın çit çıtlari birleştiren kadar bebekler ağlamaktan helak oluyor fermuar tek seferde çekiyorsun çok daha güzel
(499 puan) tarafından
Tavsiye not edildi :)) bu küçük tüyolar inanilmaz işe yarıyor
0 oy
(353 puan) tarafından
Kış ayında dogacaksa batanniyesini kundağı  çok al canım 
(499 puan) tarafından
Mayıs sonuna denk geliyor canım
(353 puan) tarafından
Hı o zaman pek gerek yok
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çabuk büyüyorlar geniş büyük büyük al 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Biz aldiğimiz her seyi kullandik . emzirme yastığı ve park besik en cok iyiki dediklerimden ve puset elim ayağim oldu 10 dakika bile dursaydi icinde yetiyor bazen
0 oy
(503 puan) tarafından
Travel sisytem bebek arabası, babynest,uyku seti,el örgüsü yün yelekler bunlar kesinlikle kullanılmadı bizde. Reflü yatağı,delikli ek gıda emziği,müslin örtüler (bunu yarım kundak yapmak için çok kullandım),park yatak ( hiç beşik kullanmadım doğduğunda park yatağın içine reflü yatağını koydum onda yattı sonra onu kaldırdım hala daha park yatakta yatıyor 2 yaşında şu an) yani aklıma en önemli bunlar geldi şu an 
(499 puan) tarafından
Bende alacağım reflu yatağı ama yerim dar olduğu için küçük besik alacağım
0 oy
tarafından
Valla ben alışveriş yapmadım annem almış ne almış tam net bilmiyorum şuan beşik var işte kıyafetler var bide annemin ördükleri var biberon var emzik bu ay alacağım ben onun dışında başka ne lazım olur bilmiyorum 
(499 puan) tarafından
:) benim annem uzakta mecbur kendim yapacağım:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 173 göst.
0 oy
2 cevap 105 göst.
5 Mart 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Maviklbk (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 402 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.

379,457 soru