0 oy
549 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Nerden başlayacağımı bilmiyorum ama çok yoruldum şiddet vs yok ama olmuyor işte ona karşı ne sevgim kaldı ne saygım..9 senelik evliyiz severek evlendik ama evlenir evlenmez sorunlar başladı 2 sene eşim işsizdi ben çalıştım en sonunda dayanamadım babamlara söyleyip kendi memleketimden iş bulup buraya geldik yalnız o süreçte eşim tuhaf biriydi işte arkadaş veya komşu ortamında gülsem kızardı konuşsam ne konuştun dye hesaba çekerdi ailemle annemle mutfakta gulsek niye güldünüz due günlerce burnumdan gelirdi çocuğumuz da olmuyordu diyorum onun etkisinden neyse babam iş ayarladı çalışmaya başladı ama ne çalışmak sürekli iteklemeyle gitti en sonunda bu yaz diretti burda calismak istemiyorum dye tmm dedim nasıl istersen öyle yap iş yeri tazminat verip çıkardı evimiz sobaliydi dedik doğalgaz alalım balkonu kapatalim tm bu işlemleri yaparken sen git elindeki parayı kaptır dolandiril günlerce birde bunun muhabbeti döndü kimseye karşı ezdirmedim olabilir dedim herkesin alay konusu olduk ama olsun dedim gitti kredi çekti doğalgaz yaptırdı kardeşimden altın aldı balkonu kapattı ise girdi 1 ay çalıştı olmuyor dedi başka yere geçti 1 ay çalıştı orda olmuyor dedi başka yer buldu şimdi yine aynı iş değiştiriyor...dün kavga ettik biktim artık aldığı askeri ücret ödediğimiz 3.5 kredi 10 bini geçen kredi kartı faturalar vs saymıyorum bile geçen ay annemden çeyrek alıp sattık kartın askerisini verdik ama heray birinden bulunmaz ki insanda bi akıl olacak..Hadi maddiyat gelip geçici Allah başka dert vermesin ama evde de mutlu değilim eşim muhabbet sohbet nedir bilmez yıllar sonra çocuğumuz oldu ilgilenmez onun yüzünden bütün arkadaş ortamları bitti bi akraba içine gitsek suratı asik oturur espiriden anlamaz anca uyuklar yada sert sert bakar gülmez sohbet etmez pasif durur artık bu durumlardan sıkıldım kimseye de birşey diyemiyorum ama ne yapacam bilmiyorum 

13 Cevaplar

0 oy
(3 puan) tarafından

En İyi Cevap
Ayrıca cidden tuhaf biri geçenlerde annemlere gittik teyzemde var neyse yemekten sonra erkekler sigara içmeye kalktı balkona bizde sofrada teyzem ediminde bildiği bi olayı anlatıyor konuşuyoruz falan hemen kulağını bize kestirdi az durdu çıktı geldi sinirli sinirli bakıyor olayı hatırlatıp muhabbete dahil etmeye çalışıyorum yok olmuyor neyse ordan çıktık yolda kavga ettim yine ne bu surat dye teyzen ben gider gitmez ne anlattı diyor dedim geldin ya zaten muhabbet üstüne biliyorsun ya yok ben bilmiyorum due inat etti en son hem hatırlattım hemde ağzıma geleni saydım biktim ya cidden herşeyden biktim teyzem belki özel birşey anlatacak yani bunu ben bilmiyorum duymadım due böyle yapılır mı arkadaşlar bi akıl verin
(3 puan) tarafından
Ailem farkında saf diyorlar fazla iyi düşünüyor diyorlar ama işte iş boşanmaya gelse kendin istedin tarzı konusuyorlar annem var ben ne çektim babandan diyor dua et karı kız mevzusu yok kumar vs dayak yok diyorlar yani onlar olursa boşanırsın diğer türlüşu fuzuli
(6,441 puan) tarafından
Buna sen karar ver canım o zaman ailen boşanırsan arkanda olmazsa kötü yani
(6,817 puan) tarafından
betiz
benim annem babam hep arkamda
ama annemin agzı bozuk yani hic dusunmeden konusur bundan 1 sene once gittim oyle agir bi laf soyledi ki sırf ogluma kizdim diye
15 gundur esimle kavgaliyim babami aradi ona ragmen gitmedim herseyi dusunsun arkadas basina kakıc yapacaksa otursun evinde ailenin kakıci esinkinden daha cok acitiyor o evden cikinca ne kadar gel deselerde el gbi oluyosub
(6,441 puan) tarafından
Orası öyle canım ama hiç birşey yok gibi davranmaları da kötü illa dayak mı olması lazım eşim bana kızı yüzünden eziyet ediyordu babam evlenmeseydin dedi annem eşimi aradı kızdı ben ez diye vermedim dedi işte buna post sahibi karar verecek gidersem nasıl olur diye olmadı çekecek eşinin bu halini dayak küfür yok diye
(3 puan) tarafından
Kesinlikle öyle arkadaşlar insan çıktığı kapıya geri gidemiyor kuzenim aldatildi onun arkasında durdular ama bende sorun yok gözüyle bakıyorlar bunlar falan dert mi diyor annem ve geçen sene büyük kavga ettik annemle meğer içinde bana karşı neler biriktirmiş o gün dedim ben sahipsizim diye:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir evde mutlu değilsen o evde hiç bir şekilde mutlu olamazsın. Evet bazı şeyler yasamassınız hak veriyorum, özellikle bir erkek sürekli iş degistirirse, ilgi alaka göstermezse, eşler arasındaki muhabbet kesilirse gerçekten zordur. Peki birde şöyle yapsan karşına alıp söyledin mi hic bunları. Erkekler ot gibi maalesef ne yaptıklarını ne düşündüklerini kestiremiyoruz. Aklında ne var, düşüncesi ne, neden böyle yapıyor ? Bir derdi sıkıntısı mi var ? Bunları bir konuş canım benim. Bu şekilde yıprandığınızı, huzurunuzun olmadığını dile getir bakalım.
(3 puan) tarafından
Kaç senedir defalarca konuştum canım ele güne rezil oluyoruz topla kendini dedim ama yok babası da böyle kaynanam da der babasına çekmiş dye derdi günü uyku başka birşey yok bide tv den saçma ***** dizi açacan tmm adam başka birşey istemez afedersin karı koca ilişkimiz bile ayda 2 kere zorla oluyor başka yok çünkü çocuktan önce kocam uyuyor uyumasa kafası düşüp düşüp kalkıyor sinirlerim tavan yaptı iyice ayrılmak istiyorum ama çocuğumu düşünüyorum herkese ne derim onu düşünüyorum çünkü milletin gözünde eşim mükemmel sessiz ilgili karısına aşık...
tarafından
Millet kimsenin dört duvar arasını bilemiyor maalesef. Birde çocuk var evet ama çocuk için evlilik yürütülmesi bana tuhaf geliyor. Çünkü ilerde o çocuk büyüdüğünde ikinizin arasindaki ilişkiyi farkedecek ve psikolojik sorunlar yaşayacak. Bosan demem o senin hayatın ama kendini düşün kuzum
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Gerçekten bunaltıcı kişiliği varmis

(3 puan) tarafından
Beni de kendine benzetti iki insan için de sırf eşim algılamıyor due konuşmuyorum yada tek basima ailemin yanına gidince çocuk gibi şımarıyorum muhabbet etmek iyi geliyor
(27,351 puan) tarafından
Kaç kurtar kendini
0 oy
(1,405 puan) tarafından
çok zor. Allah yardımcın olsun. bisey soracam belki alakasız kocanın adı Ömer mi
(3 puan) tarafından
Hayır canım ama ona yakın bi isim tanıdık mı geldi:)
(1,405 puan) tarafından
omerlerin hepsi öyle kişiliklerinden mi ne kaynaklanıyor. ondan deidm. :)
(427 puan) tarafından
Akrabam var Ömer yıllardır çalışıyor asgarî ucretle tabi önceden ev aldı.Ailesi karşı çok sorumlu ilgili sıcak kanlidir.Caliskanda hepsi ayni değil galiba
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Kocan çekilir dert değil. Allah sabir versin. Bence ailende az çok herşeyin farkındadır seni anlayışla karşılarlar. Belli ki zaten evliliği maddi manevi yürüten sensin. Eee o zaman bu adamın da kahrını niye çekesin. Çocuğun babasız kalmaz gelir görür. Zaten çocuğuna babalık yapacak olan her türlü yapar. Aynı evde bile çocuğuyla ilgilenmeyen adama zorla babalık yaptıramazsin. Hiç değilse sana yük olmasın. 
(3 puan) tarafından
Ailem sülalem hep farkında dolandiril 'di dayım el attı adamın gözünü korkuttu paramızı kurtarmaya çalıştı... ama şu varki annem falan herkes ne olacak olabilir diyor dayak yok karı kız meselesi yok herkes sıkıntı çeker deyip konuyu kapatiyor
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Eşinin hiç kendine güveni yok bnce muhakkak destek almalı boşansan da zorluk çıkarır bırakmaz seni kolay kolay
(3 puan) tarafından
Kesinlikle öyle güveni yok biraz korkak bi tip ama onu da kendi kabul etmez kaç kere babamın evine gitmeye kalktım odaya kilitledi yalvardı yakardı düzelecem dedi ama zorlamayla en fazla 1 ah gidiyor sonra yine başa dönüyoruz
(1,849 puan) tarafından
Keşke elimizden birşey gelse de yuvanda huzur bulsan bacım allah yardımcın olsun öncelik bebeğin olsın  şimdilik
(3 puan) tarafından
Allah razı olsun canım dua et Rabbim ya ayrılık versin ya yuvamda huzur versin iyice tükendim evlâdım da olmasa nefes alamazdım
0 oy
(6,295 puan) tarafından
Sen anlattıkça kocanın suratı gözümün önüne geldi

Kesinlikle çekilmez biri. Ailene açık açık mutlu olmadığını huzurunun olmadığını söyleyeceksin çokta takma ve asla uzatma onun huyu bu değişmez bacım.
(3 puan) tarafından
Değişmiyor babasından böyle görmüş böyle gidiyor benim korkum ilerde bi oğlan çocuğumuz olurda babasına dedesine çeker o da aynı olursa şaka gibi ama bunları düşünüyorum artik
0 oy
(10,874 puan) tarafından
İlla boşanma için şiddet olması gerekmez ki kocan sana psikolojik şiddetin en alasını yapıyor.hem çalışmaya GT yok hem de atarlı.adam olsa ona buna el actirtmazdi.ailesi ne diyor bu konuda? 
(3 puan) tarafından
Annesi bende neler çektim aynı babası diyor başka birşey demiyor
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Cidden ömür törpüsü ya böyle adamla ömür geçmez 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Vallahi senin kocan tembel o zaman çalışmayı sevmiyo o yüzden de kendi o eksikliğini agresiflik ve sertlik olarak dışarıya yansıtıyor çalışmayan adam evine bakmayan adamdan hayır gelmez isterse 100 senelik kocan olsun bunu bilir bunu söylerim bir adam evine bakmayacaksa her gün iş değiştirecekse evde yan gelip yatacaksa niye adam diyoruz biz ona niye koca diye alıyoruz
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Eski eşim böyleydi. Çocuk olunca iyice azitti. Evde ne bez ne mama vardı. Ailem herşeyi yapıyodu. Ama arkalarından küfür ederdi. Ben duyunca da başka şeye dedim derdi. Bi gün aileme dedim. 1 lira bile vermeyecek hiç bsey almayacaksnz. Dolap bomboş çocuk aç. Ne yapayım sen düşün git anan baban alsın dedi. Bende ağzıma geleni sayinca şiddet gördüm. Ertesi gün aldım cocugumu çıktım. 15 günde boşadim. Yaptığım en doğru karar onu bosamakti. 4 sene zindanda yaşamisim resmen. Sonra karşıma eşim çıktı. Allah a çok şükür çektiğim çilenin mükafatı mi desem. Birinin hayr duasını mi aldım desem bilemem. Allah a çok şükür. Huzurlu sakin mutlu bı yuvam var.  Bı kızım daha oldu. Allah yuvalarimiza sağlık dirlik ağız tadı versin 
0 oy
(39 puan) tarafından
Ben evlilikte sadece şiddet olduğunda ihanet olduğunda ayril demelerini anlamıyorum. Sen o mutsuz evde geçirdiğim vakitte güzel gecirebilecegin ne vakitleri harcayacaksın belki en güzel yıllarını heba edeceksin ne için adamın gtnun keyfi için. Çocuk çok küçük değilse kendini bu mutsuzluğa hapsetme derim
0 oy
tarafından
Buraya yazip akil almak cok sacma.bize ne kadar anlatabilursin onca yasadiklarini anlamamiz cok zor senin de anlatabilmen cok zor bu ortamda.yani bence axaba mi ki diyorsan ayrilma zaten ayrilacak insan burdan akil almaz direkt ceker gider bosanialcak givi degilsnz dmekki

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 1,833 göst.
6 Haziran 2020 Aile kategorisinde Habibeo6 (256 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 344 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
8 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,695 cevap

34,813 kullanıcı

...