+13 oy
1,427 göst.
Diğer kategorisinde (463 puan) tarafından
Ben 18 19 yasinda daha hayat yeni başlıyor gibi hissederdim. Bu yasta evlenen 2 çocuğu olanlar falan var. Herkesin kendi tercihi ama daha hayatı görmeden aileyle vakit geçirmeden bekarligini yaşamadan evlenmek cok erken geliyor bana 

52 Cevaplar

+5 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kimisi zorunda olduğu için evleniyor o konuda birşey diyemeyiz ama kimisi gerçekten koca meraklısı olduğu için evleniyor 24 yaşında evlendim annem yinede erken diyordu kız evlat büyütüyorum büyük konusamam asla ama kendinin bilincine varmadan başka bir ailenin yükünü almasını istemem 
(463 puan) tarafından
Aynen benim sözüm zaten aileden kaçmak için evlenenlere değil. 12 yıl önce lise arkadaşlarından biliyorum son sene koca delisi olmuşlardı lise bitse de evlensek modundalardi hayatta hersey evlilik değil evlenince kimsenin basi göğe ermiyor annemde 17 yaşında evlenmiş seni 25 ten önce vermem diyordu. Zaten bende erken evlenmek istemedim hiç hep hayallerim vardi. Benim de kizim var aynen sizin gibi düşünüyorum
tarafından
Koca her yaşta bulunur derdi rahmetli annanem o geldi şimdi aklıma kesinlikle öyle evlilik marifet geliyor kimilerine göre sonra sorunlu evlilikler huzursuz ortamda büyüyen ruhen sağlıksız çocuklar vs vs uzayıp gider ha demiyorum ki tüm erken evlenenler sorunlu elbet vardır mutlu huzurlu olan ama özendirici bir durum mu hayır
(463 puan) tarafından
Aynen hayat yükü zaten yorarken evlenince daha da erken biniyor omuzlara. Allah herkesin yardımcısı olsun
-Reklam-
+15 oy
tarafından
Hayat herkese altın tepside sunulmuyor canım herkes 4 4lük aileye sahip değil bazen bazı şeylere mecbur kalır insan evet haklısın ama yargılamak eleştirmemek lazım herkes kendi hayatına baksın bence 
(1,368 puan) tarafından
Gecen gün sırf bu yargılayanlar yüzünden biz çocuk gelin yancısı olduk  :)) evet
(1,368 puan) tarafından
Daha doğrusu öyle bi konuma düştük
(3,162 puan) tarafından
Hiç sorma kuzum hiç sorma..
(2,297 puan) tarafından
Senin yorumlarin süper ya ++++
(339 puan) tarafından
Yoruma kaşe basasım geldi artı bastım gitti +++
+15 oy
(613 puan) tarafından
18,19 yaşinda haftalık sevgili değiştirmek yerine gençler evlensin namuslari ile daha iyi. 
(8,936 puan) tarafından
Cogunun sonunu Esra Erol gibilerde görüyoruz rezil hayat sürüyorlar erken evlenenlerin bi süre sonra gözleri açılıp çoluk çocuklarını kenara atıp bilmem kaç yaşındaki cocuga evli barklı adama vs kaçıyorlar toplumun ahlakını bozuyorlar inanın sevgili değiştirmek masum kalir
(613 puan) tarafından
Toplumun ahlağı zaten masum görerek bozuldu . Evli barkli adama kaçmak da onlara masum geliyor çünkü toplum ahlağı bozuldu en masum aşktır , aşk uğruna her şey feda edilir mesajını veren diziler,filmler yüzünden
(8,936 puan) tarafından
Oda etki tabi ama tek başına değil sosyal.medyadaki lüks hayatlar aile içi huzursuzluk şiddet hepsi bir etken zaten çok merak ediyorum ne ara bu derece ahlaksizligi kabul gören olduk aile içi ensest ilişki bile normal.karsilaniyor ve buna aşk deniyor ve bazı insanlar bunu aşık olmuş diye normallestiriyor ayy allahim ne zaman düzelecek bu insanlar çok merak ediyorum
+6 oy
(5,132 puan) tarafından
Kime ne? 

Herkesin nasibi, tercihi kendine. 
+6 oy
(1,244 puan) tarafından

Bu 1 haftadır buna benzer postlar açılıp duruyor.  Isteyen istediği ile istediği yaşta istediği zaman evlenebilir . Yani biz yargıç değiliz :)

(6,681 puan) tarafından
+++Aynen valla sormak lazım sanamı düştü diye?
(463 puan) tarafından
Evet bana düştü :) var mi başka soru

Nasil zoruna gitmiş bazilarinin
(3,162 puan) tarafından
Öyle haklısın ki canım. Herkes yargıç olmuş başımıza. (sözüm sana değil est geçen bir postun altında biri öyle saçmalamıştı ki.)
+2 oy
tarafından
Herkesin hayatı gülüm gülüstanlık olmuyor emin ol bizde küçücük yaşta evlenip daha çocukken çocuk doğurmayı istemezdik ama mecburiyet diye bişey var
(14,033 puan) tarafından
Konudan bağımsız bende yazayım :D biz geçen ay eğitime başladık şuan baya yol kat ettik
tarafından
Ewt 15 aylık şuan hasta olmasa devam edecektim ağır geçirdi korktum bıraktım
Yok o kadar beklemem hava biraz ısınsın hemen başlıycam çünkü devam etseydim olacaktı oğlum hevesli
tarafından
Maşallah darısı bize inşallah cnm
(14,033 puan) tarafından
15 aylık mı maşallah Süphan Allah ben büyük sanmıştım :))
tarafından
Sağol cnm yok küçük daha
+2 oy
tarafından
Bu niye insanları alakadar ediyor ki ben anlamıyorum. Siz mi evlendiriyorsunuz kahrını çekiyorsunuz yada cocuklarina siz mi bakiyorsunuz ?? İsteyen istediği yaşta evlenir bu da kimseyi ilgilendirmez. Herkesin yaşam tarzı farklıdır. Mecburiyetleri farklıdır. Ben 25 yasında evlendım, kız kardeşim 19 yaşında evlendi şimdi napsaydık kardeşime kızsamıydık. Herkesin tercihleri farklı. Lütfen insanları bir elestirmeden önce sebeplerini öğrenin.
+1 oy
(7,304 puan) tarafından
Milletin derdi 

Bizimi gerdi 
+1 oy
(1,623 puan) tarafından

Herkesin hayat şartları, ailenin hayata bakışı farklı. İnsanlar yaşamadığı şeyin eksikliğini hissetmiyor. Ben 25 yaşında evlendim ve öncesinde arkadaşlarımla gezdim, tozdum, yurtdışına da çıktım istediğimi de aldım giydim. Ama bu tarz şeyleri yaşamamis bir insan zaten eksikliğini hissetmez. Ya da aile yapısı gereği evlenmek tek çıkar yol olarak da görülebilir. Benim sinir olduğum nokta da sanki evlenmek çok büyük bir maharet gerektiriyor gibi erken evlenenlerin hemen etrafındaki bekarlari küçük görmeye başlaması. Bana abla abla diyen kız benden önce evlendi diye bana artık canım diye hitap ediyordu :D  başı göğe ermiş gibi davrananlar erkenden kaynana görümce derdine düşünce anlıyordur.

(7,958 puan) tarafından
Aynen öyle bazılarıda övünüyor işte ben 22 yaşında 3 çocuk doğurdum vs vs anlatiyolar sanki bir amansız hastalığa çare bulmuşlar kuduruktunn evlendin işte olay bu tabi bu yorumum herkes için geçerli değil kendini ovenler için dedim
(1,623 puan) tarafından
Evet gerçekten bununla hava atmak bana da çok saçma geliyor. Kimse bir yarışın içinde değil. Bununla ovunup bı de milleti küçük görmeye çalışmak çok anlamsız
(7,958 puan) tarafından
Bir arkadaş vardı yaşı benden büyüktü evlendi KSÜ oldu babamlara Allah'ın selamını bile vermiyordu onuda geçtim bizi görünce kapıları pencereleri çarparak kapattırdı o kdr hava atıyordu ki ondan nefret ettim bir koca için yaptığı şey iğrençti
+1 oy
(37 puan) tarafından
Aslında şimdiki devirde böyle görülüyor. Eskiden 18 olgunluk yaşlıydı. Bende 20 yaşında evlendim şimdi 22 yaşındayım ama yetiştirilme tarzımdan dolayı hep olgun dururum, öyle derlerdi yani. Şimdiki çocuklar gerçekten çocuk, kendi yaşıtlarımla bazen konuşmak istemiyorum sinir oluyorum. Biraz karakterle alakalı bir durum. 
(463 puan) tarafından
Evet simdiki gençler büyümüyor hala cocuklar. Olgunlasmadan evlenenler de yarı cocuk yarı yetişkin hayata devam ediyor ..
(37 puan) tarafından
Maalesef ki öyle
+1 oy
(367 puan) tarafından
Iyi dr sizene. Onlara gorede siizn evlenem yasiniz gec demekki.. kimin ne yasadigini bilemeyiz. Kimseye laf etmek yargilamak.bize dusmez. Allah herkese agiz tadi versn
+1 oy
(6,671 puan) tarafından
Seni niye gerdi bu kadar 
(463 puan) tarafından
Tartismayacagim  :)
+1 oy
(383 puan) tarafından
İnsanlar 18/19yasinda evlenip onla bunla gezip yatıp kalkicagina kocasıyla yasamayi büyümeyi tercih edenler var ki buna kimse karışamaz ilgilendirmez onca haber duyuluyo ediliyo devir normal değil 19yasinda evlendm sırf sevdiğim adamla beraber vakit geçirim buyim o benm hatamı bn onun hatasını düzeltelim diye beraberiz isteyen 18 isteyen40 yaşında evlenir tercih meselesi isterse 17 de evlenir 20 kadar üç çocuk yapar Allah bagislasin kimseyi de germez evlenmeden olmasından iyidir
(563 puan) tarafından
17 yaşında evlenmeyi savunuyor musunuz gercekten yazık
(383 puan) tarafından
Kimse sna. Sormicak sen kendi evliliğine bak kimene ya sana mı düştü evliliği sanane yani isteyen istediğinde evlenir haddini bil bu konularda . Kadar haklı yanın yok kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez.
(563 puan) tarafından
Ben bu kadar tepkili yazmadım ama bence sen o kadar komplekslisinki bu konuda belli yazık derken senin yetiştirdigin çocuga yazık demek istedim şuan görüyorum da gercekten öyle tama canım hadi mutluluklar
(383 puan) tarafından
Anlamadım benm yetistiricegim çocukla ne alakası var anlayamadım bunu pek ama ? Ne alaka bn kendi evliligimde mesleğimi elime alıp evlendim bnm kızım yada oğlum olsun aynı sekikde kızım mesleğini almadan oğlum mesleğini alıp askerlik yapıp adam olmadan evlendirmem
+1 oy
(1,988 puan) tarafından
Her gece ayni terane baydı artik ya kim ne zaman evlenirse evlensin 
+1 oy
(563 puan) tarafından
Valla coluk cocuk ne anlar ki evlilikten savunanlar da hep cahilken evlenenler zaten evliliği bişey sanıyorlar 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Hayırlısı diyelim..
0 oy
(463 puan) tarafından
O yaşlarda kuzenlerim var bırak çocuk doğurmayi benim icin ergenliğe yeni girmiş cocuklar gozümde
0 oy
tarafından
Söylenecek çok şey var ama bize düşmez en iyisi susmak. 
0 oy
tarafından

Ya birde şey gördüm geçen. 20 yaşında 1 çocuğu varmış akrabasının 2 çocuğu varmış 19 yaşında. İna yapmasaydın demis:D 

Tam hatırlamıyorum ama böyle birseydi yorum yapmadan çıktın o derece 

(5,953 puan) tarafından
Ayy evet ama varya şu sitede paylaşımlari yalan yanlış tek takıldığım kişi  tecrübeli anne  tecrübeden yavrucagi hep hasta sifa versin  valla  bilgisizligini bilgili gibi gösteren tek kişi ahdjdjshwjwk
tarafından
Sabah namazini asla kacirmayan kocasi ile arada bir icki iciyorlarmis uffffff sus dilim suss diyorum tutamiuorum kendimi puahahhaha :D gelir simdi buraya zort yazip gider :)))
tarafından
Ya detayını okumamıştım önemseyip bende çok denk geliyorum ona genelde de cevap vermiyorum artık. Ama Bi güldüm yani sanki bana pedagog
Yani mükemmel bile olsa 20 yaşındasın 20. Ne kadar olgun olabilirsin. Kimi tanidiysam o yaşta çocuk yapan hepsi de ilki nasıl büyüdü hatırlamıyorum diyorlar.  Anlamazsın tabi bebek oynayacak yaş neredeyse.  Daha da ağzımı açmak istemiyorum ama annelik yedirip ısırıp giydirmek değil maalesef.  Kızımı 29 umda kucağıma aldım ve o kadar çok şey öğrendim ki sonrasında,  erken miydi diyorum...  Bana bile o halim cahil geliyor bilgi sınırsız birsey malum
(6,226 puan) tarafından
Hahahahah susun ayol onların hepsini biz yapıyoruz:))) herkes mikemmeeeellll
tarafından
Hahahahah tugbaaa hahahaha cok guldum alemsinnnn sjsjs
0 oy
(407 puan) tarafından
Genelde ailesi ile zaten.sorunlu kişiler erken yaşta evliliği seçiyor yada üniversite gibi okuma hayalleri olmayanlar  simdi kizabilirler bana.ama kizsinlar 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 156 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 469 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 241 göst.
5 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seher demir (3,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 215 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde nerminin annesi (1,161 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...