0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (974 puan) tarafından
İyi akşamlar anneler 3 yaşında kızım sürekli hasta oluyor ve öksürük krizleri geçiriyor bir yakınımin çocuğuda sürekli hasta olduğu için koruyucu bir ilaç verilmiş rapor çıkarmış doktor bir yıl kullanmış şimdi okula gidiyor ve hasta olma sıklığı çok az ve hafif seyretiyor hastalık bu ilacı kullanan varmı yada başka bir ilaç yada yönetim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 

5 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Alerjisine baktırdınız mı
(974 puan) tarafından
Evet alerji testi yapıldı temiz çıktı bağışıklık testi de yapıldı çok iyi dedi doktor birinin burnu aksa kızım aynı havayı teneffüs etse hemen hasta oluyor tüm hastalığı bulaş yoluyla oluyor ve hızla ilerleyip bronşite dönüyor okusurmekten perişan oluyor
(25,224 puan) tarafından
Bünyesi hassas o zaman
-Reklam-
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Benim kızımda çok hasta oluyordu özellikle covid olduktan sonra hastalıklar yakamızı bırakmadı. Bir şişe umca kullandık sadece hasta olacağını anladığım anda bir ölçek veriyordum ondan sonra hasta olmadi. Hasta olmayınca aldığı kiloyuda vermedi şükür şimdi kilosuda normal
(3,794 puan) tarafından
o ne surubu cnm tam olarak nasil bisey nerden aliniyo doktormu yaziyo
(1,169 puan) tarafından
Umca eczanelerde var bitkisel bir surup
(974 puan) tarafından
Nur ela bende bunu yazmaya geldim canikom kızın hasta olduğunda öksürük oluyirmuydu hasta olduğunda sadece bu ilacımı kullandıniz
(1,169 puan) tarafından
Benim kızım genelde grip oluyordu, grip ilerledikçe balgam öksürük oluyordu. Ama umcayla çok hafif atlattı daha sonra tam hasta olacağını anladığım zaman burun akıntısı falan gördüğümde hemen bir ölçek veriyordum bir iki saate birseyi kalmıyordu. Şimdi iki aydır hasta olmadi. Normalde bir hafta iyi bir hafta hasta gecirirdik
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Sık hastalanmanın bir sürü nedeni olabilir alerji bağışıklık düşüklüğü geniz eti büyümesi önce bunların araştırılması gerekiyor.
(974 puan) tarafından
Tüm testler detaylı bir şekilde yapıldı herşey temiz ve güzel çıktı bulaş yoluyla hasta oluyor ve ağır geçiriyor hastalığı
(2,097 puan) tarafından
Zaten her çocuk bulaş ypluyla almaz mi? Alerji testleri temiz çıktı demişsiniz ama testler temiz çıksa bile bu çocuğun alerjisi olmadığı anlamına gelmez diyor birçok doktor. Bu arada geniz etine bakıldı mi peki? Çünkü biz defalarca doktora gittik ama hiç kimsenin aklına geniz etine bakmak gelmemişti son gittiğimiz doktor ciddi geniz eti büyüklüğü olduğunu fark etti. Alerjisi de olduğu için alerji ilaçlarına başlayınca rahat etti çok şükür.
(974 puan) tarafından
Bazı çocuklar kendi hasta olur kızım hasta biriyle temas etmese hasta olmaz bugün alanında iyi bir doktor buldum götürdüm bugünkü yapılan alerji testlerinde maalesef sonuçların doğru çıkmadığını söyledi eski yöntemle deriye iğne batırarak yapılması gerektiğini fakat çocuklar durmadigi için yapılmadığını belirtti toza karşı alerjisi vardır öksürük bulguları bu şekilde dedi tedavi için etkili iğne ve ilaç verildi ve sizlere de sorduğum gibi koruyucu ilaç verdi bir yıl kullanicaz
0 oy
(48,683 puan) tarafından
kan degeri dusuk cikiyo kizimin buda sürekli hastalanmasini tetikler dedi doktoru
0 oy
(627 puan) tarafından
Benim kızım da 3 yaşında ve sürekli hastalık halinde çok öksüruyor bronşit olduğu için en ufak bir soğuk da üşütme de tekrar tekrar hastalanacagini çok iyi gözetmek gerektiğini söylüyor doktor belki sizinki de böyledir 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 86 göst.
3 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hayal1907 (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
22 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 170 göst.
1 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 25 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (414 puan) tarafından soruldu

379,935 soru

11,373,667 cevap

34,856 kullanıcı

...