0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (11,266 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ne zaman sonra verebilirim alışsın istiyorum ama daha desteksiz bile oturamiyor destekli otursun vereyim diyorum erken mi şuan 6.5 aylik

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Önce bir ek gıdayı bitir kzi
(11,266 puan) tarafından
Oyle canım da merak ettim ne zaman tutabilir elinde diye eltimin cocuklar 7 yaşında daha birileri yediriyor onlara kalırsam öyle olacak çorbayı biberonla ver diyor dün kaynim bak bak
tarafından
Heyy naberrrr
-Reklam-
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Biz ek gidaya besbucuk aylikken basladik hep kasikla yedirdim ilk basta yatirarak veriyordum simdi oturuyor
(11,266 puan) tarafından
Bende kaşıkla veriyorum canım kastettiğim eline vermek
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Erken bnce benimki bir yaşında yeni yeni veriyorum 
(11,266 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
6 aylikken kaşıkla ek gıda veriyordum şuan 9 aylık kaşıkla yemeği biliyor cokda seviyor 
(11,266 puan) tarafından
Kendi eline vermeyi kastettim canım
tarafından
Haa pardon ☺️ valla onun için daha erken diye düşünüyorum yaa benim bebeğim 9 aylık veriyorum eline ama hani öyle alipda yiyemiyor kendi başına
(11,266 puan) tarafından
Yiyemezler canım elbette ama alissin da istiyorum  :))
0 oy
(7,121 puan) tarafından
2 yaşında verdim ona ait sofra tabak kaşık koydum çok hoşuna gitti verdim eline kendi döke saça yedi üstünü ağzını batırdı ondan sonra hiç ben yedirmedim 
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım tabiki döküp sacacak kirlensin hiç önemli değil bütün işimiz bebeklerimiz  ♡
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Suan kasik degil eline verirsin ancak krep yapip onune koyardim 
(11,266 puan) tarafından
Çay kasiginin ucuyla veriyorum onu bile boğazına durduruyor kuzum daha tam çözemedi o yüzden eline vermeye korkuyorum
0 oy
tarafından
10 aylık eline kaşık vermiyorum ama eline yada önüne birseyler koyuyorum kendisi yiyor 1 yaş olunca belki o zmn veririm şuan kendi elleriyle yemeye bayılıyor sjsjsjsj
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım bende o günlere gelirim inşallah kızım da elleri iki yana açıp yumruk yapıyor kaşığı tutcam diye saldırmıyor kehel mi olacak acep  :)
tarafından
Maşallah benimki kaşığı almak istiyor ama ortalığı yıkmak için sjsjsjjs:)
(11,266 puan) tarafından
Canları sagolsun bunlar güzel anılar  :)
0 oy
(119,331 puan) tarafından
8 aylik şimoş veriyom ama anlamiyo henuz☺️
(11,266 puan) tarafından
Olsun zamanla alisirlar ama  :))
tarafından
Şimoş ne ara 8 aylık oldu ya hamileliğini hatırlıyorum sevda
(119,331 puan) tarafından
oldu valla ablasi ☺️ emeklemeyi birakti tutunup dikiliyo bile♥️
tarafından
Oy maşallah kurban olsun ablası ❤️❤️
0 oy
(1,583 puan) tarafından
1 yaşındandan sonra zaten çocuk kendi yemek istiyor 
(11,266 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ilk bebeğim bilgim yok o yüzden sordum
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Ben 6 aylık olduğunda eline kaşığı verdim alışsın diye alistida cnm
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım bazen veriyorum daha kasiktan alamıyor kasikta kalıyor yediği  :) kemircem diye uğraşıyor kaşığı ama vermeye devam o zaman teşekkür ederim  ♡
(1,551 puan) tarafından
Rica ederim cnm ver eliyle girsin döksün de hiç bişey olmaz
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ogluş 1 yaşinda daha o bile tutamiyo kiz hadi tuttu yiyemiyo bile seninkide anca agzina sokar bu ayda :)))
(11,266 puan) tarafından
Oyle yapıyor yiyecek kasikta kalıyor bu kaşığı kemiriyor  :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
8 aylık falandı sanırım
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım
(9,247 puan) tarafından
Ama sadece tuttu yiyemedi küçüktü yani sadece keşfetsin istedim
(11,266 puan) tarafından
Her şey kademe kademe canım tabiki birden mükemmel şekilde yemek yemelerini bekleyemeyiz doğru zamanı merak ettim sadece teşekkür ederim  ♡
(9,247 puan) tarafından
Plaatiklerden ver canım ama kolla gözüne sokmasın
(11,266 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapayim
0 oy
(2,301 puan) tarafından

13 aylık bir yaşında verdim catal kaşık .

tabi şuan doke döke kendi yemek istiyor 
(11,266 puan) tarafından
Olsun canım öyle öyle öğrenecekler ♡
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Kaşık için çok erken tabii ki şu an önce eliyle yiyebilir ya da tutarak yiyebileceği parmak gıdalar vermelisin
(11,266 puan) tarafından
Kaşığın ucuyla verdiğim halde bazen boğazına durduruyor canım eline vermeye korkuyorum
(2,097 puan) tarafından
Bebekler damamlari ile yumuşak gıdaları kolaylıkla ezebilir mesela salatalığın kendini değil ama ortasının yumuşak kısmını verebilirsin pişmiş havuç pişmiş brokoli pişmiş karnabahar muz bunların hepsini yiyebilirler aslında. Yine de bebeğinin durumuna göre sen küçük miktarlarla başlamaya çalış.
(11,266 puan) tarafından
Yiyor canım ama dediğim gibi bazen de boğazına durduruyor ama deneyeceğim karnabahar yiyebiliyor mu ben 7. Aydan sonra diye brokoli ve karnabahar hiç vermedim henüz
(2,097 puan) tarafından
Evet canım onları biraz daha bekleyip verebilirsin. Boğazında duruyor derken ağzında mı tutuyor yoksa öğürüyor boğazına kaçıyor mu demek istiyorsun öğürmeden bahsediyorsan çok normal. Bebeklerde o refleks var ilk yardım bil de ondan çok korkma
(11,266 puan) tarafından
Evet gözler kızarıyor oguruyor canım sakinim ama eline de pek veremiyorum bu yüzden alışsın biraz öyle vereyim diyorum
0 oy
tarafından
15 aylık yeni yeni eline alıp çabalıyor 
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
tarafından
1 yaşında verdim ama kaşığı beceremiyor henüz o yüzden hep çatal kullanıyor. 
(11,266 puan) tarafından
Maşallah canım zamanla ona da alışır
0 oy
(997 puan) tarafından
Canım sana şöyle anlatiyim bak benim 3 kızım var ilk kızım da kayinpederm gille oturuyorduk hep o yedirdi çocuğa fırsat vermedi 8 yaşına gireck hala işlerini biri yapsn ister hala 50 kere sofrada yemeğini ye demem lazm 2. Kızımda desteksiz oturmaya başladığı gibi koydum mama sandalyesine yaptıgim mamadan onun önüne de koydum ilk zamnlar kasigida verdim uğrasa uğrasa agzinin yolunu buldu (arada bende verdim tabi ilk zmanlar) sonra biraz büyüdükçe ben hiç vermedim ne yiyeckse önüne koydum kaşığı catlani verdim kendisi yedi hattaa dillenince biri vermeye kalkınca ben yicem diye ağlar di şuan 2.5 yaşında normal bizimle sofraya oturuyor kendisi yiyor ev kirlenir vs diye düşünme kesinlkle çocuğu kendi yemesine teşvik et bırak ev kirlensij birşey olmaz hemen temizlenir sonra çocuk hazır a alışıyor benden bı tavsiye sana benm 3. Daha 2 aylık onada aynı şekil yapicm 
(11,266 puan) tarafından
Maşallah Allah sana bağışlasın canım evlatlarını benim kaynimin da öyle 3 oğlan var biri özel cocuk ve her istediğini yapıp obez yapmışlar şuan ağzına çok sokuyor diye biri yediriyor ikizleri var onlar da 8 yaşında ona da hep birileri yediriyor bende bundan korktum açıkçası dün çorba yediriyor eşim kızıma kaynim biberonla verseniz aslında böyle sofradan alakor sizi diyor olsun dedim bende çiğnemeyi öğrensin dedim etraf önemli değil evlatlarımızın canı sagolsun önemli olan onun gelişimi
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Tam hatırlamadım ama kendi tutabildigi zaman verdim baya döke döke yerdi ama şuan 2 yaşında alıştı hiç karışmam sofrada önüne veririm tabağını bardağı kaşığını kendi yer .... 
(11,266 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin aman bende öyle istiyorum canım inşallah becerebilirim
(8,986 puan) tarafından
Olur kuzum inş zamanla hepsi
(11,266 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(336 puan) tarafından
Oğlum 1.5 yaşında henüz çatal kaşık kullanmıyor vermiyorum genelde eliyle yiyebileceği şeyleri koyarım önüne yer çatal kaşık vs için daha çok küçük senin bebeğinde canım 
(11,266 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim biraz sabırsızım sanırım  :))
(336 puan) tarafından
Çok normal ") en tatlı en güzel heyecanlar
(11,266 puan) tarafından
Aynen canım her şeyi biz öğretiyoruz adım adım yavaş yavaş çok da güzel  :)
(336 puan) tarafından
Öyle ") rabbim acılarını göstermesin inşallah evlat bambaşka bir şey
(11,266 puan) tarafından
Amin canım kimseyi evlatla ve sağlıkla imtihan etmesin Allah

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 92 göst.
21 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Napcanadimi (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 79 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 210 göst.
14 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksone (2,291 puan) tarafından soruldu

379,907 soru

11,372,640 cevap

34,855 kullanıcı

...