0 oy
210 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,310 puan) tarafından

Kızıma düzenli bir şekilde ekmek vermiyorum, arada banıp verdiğim oluyor. Ama düzenli şekilde kaçıncı ayda vermeye başladınız kızım 15 aylık. Versem yer, seviyor ekmeği. :)

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
6. Ayından beri eline veriyorum arada da çorbalarina koyuyorum çok sever benimde 20 aylık 
(2,310 puan) tarafından
Ben eline arada veriyorum oda yeni biraz kilolu benim ki, ondan çok vermiyorum ama çok seviyor versem mi diye düşünüyorum artık:)
tarafından
Maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah ver arada yesin az bir şey ☺
-Reklam-
0 oy
(44,718 puan) tarafından
5 aylıkken vermeye başladım ikisinede 
(2,310 puan) tarafından
Düzenli olarak mı
(44,718 puan) tarafından
Evet biz sofradayken hep tattirdim minik minik
0 oy
(732 puan) tarafından
7aylık oğlum arada bandırıp bişeylere veriyorum 
(2,310 puan) tarafından
Bende yapıyorum da sürekli versem mi diye düşünüyorum her öğünde
(732 puan) tarafından
Çok fazla olmayacak şekilde ver canım benim yeğenim çok sever o yüzden yemekten çok ekmeğe meyilli o kadar da olmasın bence ama az olacak şekilde bende bir yaşından sonra hep veririm
0 oy
(210 puan) tarafından
1 yaşından sonra daha düzenli yemeye başladı genelde çorbasına atıyorum bazende elinde yemek istiyor ama gün için de fazla olmaması için kontrollü vermeye çalışıyorum 
(2,310 puan) tarafından
O zaman bende vereyim en iyisi
(210 puan) tarafından
Beyaz ekmek vermek istemiyorsan tam bugday ekmeği tahıllı ekmekler verebilirsin onların besin değeri daha yüksek benim şimdi 16 aylık oğlum o an hangisi varsa beyaz ekmek tahıllı ekmek
(2,310 puan) tarafından
Tam buğdayı yemiyor denedim kendim onu yiyorum onu istemiyor beyaz ekmeği seviyor :))
0 oy
(2,705 puan) tarafından
6ydan berı elınde valla:)benımkıde 15aylık suan taze ekmege bayılıyor asla bayat yemıyor:) ama kabız yapıyor o yüzden cok vermemeye calısıyorm bazen ınan yemek yemez ozellıkle kahvaltı tutunmuyor taze ekmek yiyip kalkıyo
(2,310 puan) tarafından
Ben çok vermediğim için öyle arayış yapmıyor ama versem mutlu şekilde yiyor. Kilolu biraz ondan çok vermiyorum kilo almasın diye. Dün menemen yaptım biraz banıp verdim nasıl yedi. Bende o yüzden versem mi dedim bu kezde :)
(2,705 puan) tarafından
Kıloluysa karbonhidrat uzak dur canm anne olarak yemesı hosumuza gitsede saglıgı onemlı.bizimkine kbızlık yapıyor kılo aldırmıyo valla kılo alsın diye neler edıyorum:)
0 oy
tarafından
Ek gıdaya başlayınca verilebilir 
(2,310 puan) tarafından
Arada bende veriyorum da düzenli şekilde merak ettim erken mi diye
0 oy
(282 puan) tarafından

6.ayından beri vermeye çalışıyorum yemekle kahvaltıyla asla yemez hatta 13 aylıkken ekmek verince ek noo diyip kafasını parmağını sallayarak istemediğini açıkça belli etti ama canı istediği zaman yemek dışında oyle sade arada bir ister veririm yarini kendi yer kalan yarısını da koltuğa üstüne sonra zorla ablasına bana yedirmeye çalışır  :)

Simdide 18 aylik hala aynisi devam ediyo :))
(2,310 puan) tarafından
Benim ki verince bitiriyor :)) ama işte çok vermiyorum haftada 1 2 anca oda 1 dilim bile gelmez toplam :)) kiloluda biraz korkuyorum kilo alır diye az veriyorum
(282 puan) tarafından
Masallah canim yok benimki canı isterse elindekini bitirir istemezse dediğim gibi yapar ama kahvaltıydi yemekle beraber asla agzina sürmez :) seninki yiyorsa ver canim arada kilolu olabilir sağlığı yerinde olsun aşırı kacmadigi surecw sorun olmaz zaten yürür dolaşır hareketlenir iyice inan eritir sifa olsun kuzuma ❤️
0 oy
(2,769 puan) tarafından
6. Aydan beri veriyorum günlük yoksa tok tutmaz hiç birşey şuan 10 aylik
(2,310 puan) tarafından
Ben vermiyorum kaç öğün veriyorsunuz ? Biz 1 yaşından sonra mamayı kestik. Kahvaltı öğle 1 ara öğün akşam yemeği ve gece maması olarak yapıyoruz
(2,769 puan) tarafından
Canm hiç mama vermedim 2 aydan 4 aya kadar verdim sonra anne sütü verdim hep 6. aydan itibaren sabah kahvaltı si veriyorum yumurta peynir zeytin reçel pekmez. Öğlen çorba veriyorum içine ekmek ufalıyorum ikindi gibi ço elma veriyorum akşam biz ne yersek onu yer. Yatmadan önce 9 gibi meyve yersek veriyorum. 11 gibi çorba veriyorum. 12 de uyutuyorum gün içinde devamlı emziriyorum gecede hep Emziriyorum sabah 9 da kahvaltı yapıyoruz tekrar
0 oy
(2,358 puan) tarafından
7 aylıktan beri veriyorum. Şuan 13 aylık. Dünde poğaça yaptım.
0 oy
(618 puan) tarafından
Bende öyleydim baktım kendisi alıp öyle yiyor veririm yani kızım da 7 ayda başladım öyle banıp veriyorum şuan kendidi yiyor oğlum gibi
0 oy
tarafından
14 aylık sabah kahvaltisini ekmekle yaptitiyom yumurta yemiyor pankek yapiyorum yada ekmek pekmez tahin surup veriyom yoksa yemiyir
0 oy
(507 puan) tarafından
1 yaşında çorbaların içine koyuyorum sadece 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Benim ki ekmeksiz durmaz :D abartılacak kadar da yemiyor ama seviyor ben veriyorum 
0 oy
(10,049 puan) tarafından

Herkes 6 ayda baslamis :D oglum 27 aylik daha yeni ekmek yemeye basladi :woot: bende 31 yasindayim ekmek yemem

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 180 göst.
13 Ağustos 2022 Aile kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 79 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.