0 oy
384 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından

Kızlar çok severek yaptığım ve bayılarak yediğim tek tatlı magnolia <3

Sizin en sevdiğiniz tatlı nedir :angel: 

image

8 Cevaplar

0 oy
(6,053 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

ayyy güzel gözüküyor tarifi bi salla bu tarafa<3:D

(2,102 puan) tarafından
1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
2 adet yumurta sarısı
1 Türk kahvesi fincanı mısır nişastası
2 yemek kaşığı tepeleme un
1 adet vanilya
1 kutu krema ( 200 ml)
2 paket Eti Burçak bisküvi
10-15 adet çilek
Malzemeler bunlar canım. Ben büsküvi olarak burçak varya onu kullanıyorum 2 paket. Rondodan gecireceksin iyice parçalanana kadar. Öncelikle kreması için soğuk süte şeker, un ve nişastayı koyup güzelce çırpalım ki un topaklanmasın sonra yumurta sarısı ve kremayı ekleyip sürekli karıştırarak pişireceksin. Kaynadıktan sonra ocaktan alip vanilyayı ekleyip karıştırıp soğumaya birakacaksin.  Sonra derin kaselere cuplara önce bi iki kaşık büsküvi atıyorsun. Sonra kenarlarına resimdeki gibi çilek diz arasına da 1 2 tane muz at, sonra kremadan döküyorsun. Tekrar üzerine ufalanmış büsküvi den döküyorsun. Yani ilk büsküvi sonra çilek muz sonra krema sonra tekrar büsküvi. Tadi o kadar harika oluyor ki denemelisin :) eşim kayinvalidem hep istiyor :) teşekkür ederim canım
(6,053 puan) tarafından
coook teşekkür ederimm canım bugün kaynanama davetleyim bi tarafımı devirdim yatiyom ama yarin deneyecem❤
(2,102 puan) tarafından
Rica ederim canım. Afiyet bal şeker olsun şimdiden:)
(6,053 puan) tarafından
:-* :-* :))))
(2,102 puan) tarafından
❤ :*                  .
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ahanda girdim ben:D

tarafından
Kız insan daha merak ediyo:D
(2,102 puan) tarafından
Fazla merak iyi değil bak canın çekti:D
tarafından
Yok valla çekmedi canım sadece sabahtir pasta istiyo eşim Allah'tan pastanede çalışıyo getircek:D
(2,102 puan) tarafından
Ohh hayat sana güzel he :)
tarafından
Aynen öyle valla :D
0 oy
(15,821 puan) tarafından

Bende paylaşım sütlaç :) senin tarifinden canisi <3 ha bu arada bununda tarifini istiyoreee

image

(2,102 puan) tarafından
Ben dedim bende princi çok sevmiyorum pilav gibi oluyor resmen :) az princ olunca daha güzel lokanta usulü:)
(15,821 puan) tarafından
Evet eşimde beğendi sürekli git gel yp diyor:) bunun tarifini de isterim ylniz
(2,102 puan) tarafından
Ahahaha aynı benim eşim :) bi ara hergun yaptırdı yeter artık ya hergun hergun dedim 1 hafta geçmeden bidaha diyor yapsana yiyelim aşkım :) bende git annen yapsın aşçı kadın dedim yapmış kaynana getirdi beğenmedik diyo ki anneme sakın söyleme hemen sen gider dersin anne senin oğlun beğenmedi benimkini beğendi diye dedi tamam söylemem dedim geçen kaynanaya hemen yetiştirdim anne seninkini beğenmedi oglun:D oda diyor ki biz böyle seviyoruz o yüzden böyle yaptım:) tarifi yukarda var aşkım yazdim
(15,821 puan) tarafından
Tmm canım alayım denim bir gün
(2,102 puan) tarafından
Afiyet olsun şimdiden:)
0 oy
(2,630 puan) tarafından

Cnm valla dondurma istiyo cnm hemde fena bu arada hamileyim napim dayanamadim girdim kiz aserenler girmesin yazinca insanda bi girme isteyi olusuyo valla :P ellerine saglik guzel gorunuyo manqolinanin tarifini verirmisin acaba bende yapim :P

(2,102 puan) tarafından
Valla özellikle rica ettim hatta girmeyin diye resmen yalvardım:D teşekkür ederim canım tabiki
1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
2 adet yumurta sarısı
1 Türk kahvesi fincanı mısır nişastası
2 yemek kaşığı tepeleme un
1 adet vanilya
1 kutu krema ( 200 ml)
2 paket Eti Burçak bisküvi
10-15 adet çilek
Malzemeler bunlar canım. Ben büsküvi olarak burçak varya onu kullanıyorum 2 paket. Rondodan gecireceksin iyice parçalanana kadar. Öncelikle kreması için soğuk süte şeker, un ve nişastayı koyup güzelce çırpalım ki un topaklanmasın sonra yumurta sarısı ve kremayı ekleyip sürekli karıştırarak pişireceksin. Kaynadıktan sonra ocaktan alip vanilyayı ekleyip karıştırıp soğumaya birakacaksin.  Sonra derin kaselere cuplara önce bi iki kaşık büsküvi atıyorsun. Sonra kenarlarına resimdeki gibi çilek diz arasına da 1 2 tane muz at, sonra kremadan döküyorsun. Tekrar üzerine ufalanmış büsküvi den döküyorsun. Yani ilk büsküvi sonra çilek muz sonra krema sonra tekrar büsküvi. Tadi o kadar harika oluyor ki denemelisin :)
(2,630 puan) tarafından
Tesekkur ederim kesinliklee deniycemm :))
(2,102 puan) tarafından
Şimdiden afiyet bal şeker olsun o zaman canım :)
0 oy
(3,532 puan) tarafından

Revani ve baklava<3

(2,102 puan) tarafından
Revaniyi de çok güzel yaparım:)
Baklava immmmm çok güzeldir ama ben sevmiyorum benden başka herkes seviyo demekki :)
0 oy
tarafından

Trileçe hep yaparım ve ekmek kadayıfı <3

(2,102 puan) tarafından
Trilice bende yapıyorum :) ekmek kadayıfı da çok güzel ya ağır bi tadı yok sveerim :)
0 oy
tarafından
Trileçe sútlaç ve ev yapımı baklava ki hepsinide harika yaparim helede.baklavayi 
(2,102 puan) tarafından
Trilice sütlaç yapıyorum baklava sevmiyorum:) hayatta yemem tek yediğim şerbetli tatlı şekerpare onda da 1 2 tane :) maşallah sanada ❤
0 oy
(11 puan) tarafından

Canım istedi bende çok tatlı türü yiyorum şimdi puding yapıp yedim bunu gördüm canım yine iste:)

(2,102 puan) tarafından
Ama ısrarla yalvararak girmeyin dedim gikk :)
(11 puan) tarafından
Merak ediyoruz işte ne yapalım
(2,102 puan) tarafından
Hakkini helal et o zaman :/
(11 puan) tarafından
Olur mu helal olsun
(2,102 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 323 göst.
27 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 140 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+8 oy
23 cevap 1,080 göst.
0 oy
12 cevap 542 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu

382,956 soru

11,463,272 cevap

35,056 kullanıcı

...