0 oy
362 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
5 senedir ayni evde oturuyorum ev sahibi 1 ay icinde evi bosaltin diyor oglu oturucakmis esim 5.500 maas aliyor kiralar olmus 3 4 5 lan biz ne yiyelim 3 cocukla yana done ev ariyoruz ev sahipleri cocuk istemiyor kalabalik aile istemiyor nereye sorduysak boyle kafayi yiyecem kendi ev sahibimize kirayi yukseltin ozaman oturmaya devam edelim diyorum adam benim derdim para degilki diyor oda kendince hakli oglu evi varken niye kira odesin ne yapicaz nereye gidecegiz bilmiyorum 2.000 liraya ev bulduk kopek baglasan durmaz insanlar nekadar ac gozlu olmus bi huzurum vardi oda kacti butun konumuz ev kira oldu esimle baska bi sohbet edemez olduk 

14 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ama bu aç gözlülük olmuyor ev varken oğlu neden kirada dursun mantık olarak. Herkes kendi açısından düşünüyor ama empati de kurmak lazım
(5,108 puan) tarafından
++++ Bugün 2. kez yorumuna dek gelisim
(17 puan) tarafından
Yani evi varken kirada oturmak zorunda degil ben ev sahibin icin demiyorum zaten kiralari asgari ucretin ustunde verenler icin diyorum canim
(25,224 puan) tarafından
Yazdıklarından bu anlaşılmıyor canım ev sahiplerine acımasız merhametsiz demişsin, evet acımasız olanı da var elbette yok değil o sana denk gelmemiş emin ol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun 
(17 puan) tarafından
Allah razi olsun canim
0 oy
(6,827 puan) tarafından
nerde yasiyosun
(17 puan) tarafından
Gebzede canim
(6,827 puan) tarafından
alalh yardimciniz olsunn
0 oy
tarafından
Allah yardimciniz olsun bizede ev sahibimiz yuzdeyuz zam yapti tepki verince oglum evlencek cikin demeye basladi kiralar istanbulda yuksek 6 7den asagi yok eski evler bide duzenli aksatmadan  istedigi parayi veriyoruz sesi cikmiyo suanda bakalim cikarmaz insaAllah 
(17 puan) tarafından
Allah islah etsin ne diyeyim rabbim yardimcin  olsun insallah
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ev sahiplerine de vicdan versin herkes firsatçı olmus 
(17 puan) tarafından
Amin canim herkes cikarci olmus
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Gördükçe   duydukça çok  üzülüyor  böyle  paylaşımlari corona insanların  kanına  vicdansızlik  salgıladi  galibaa :angry:

(17 puan) tarafından
Anlamadigim bu insanlarin asgari ucretten haberleri yokmu 4bin 5 bin ev kiralari
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Allah yardımcınz olsun canm cok zor ama kışın ortasında söylencek şey değil en az üc ay önceden haber etmesı gerekıyodu sıkayet edebılırsınz
(17 puan) tarafından
Ev sahibim bile ev ariyor bize iyi niyetlemi yoksa biran once cikip gitsinlermi diye yapiyor anlamadim
(2,705 puan) tarafından
Iyi nıyettır o zaman yanı neden ugraşsın yoksa banane der çıkardı
0 oy
tarafından
Ben de aynı durumdayım ev sahibi kızım gelecek evi şubat ayına kadar boşaltın dedi ev fiyatları İstanbul da malum ve gerçekten artık ne yapacağımızı şaşırdık Allah yardımcımız olsun 
(17 puan) tarafından
Amin canim rabbim yardimcimiz olsun insallah
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun bende aylardır ev arıyorum anlıyorum seni 
(17 puan) tarafından
Allah razi olsun rabbim darda koymasin insallah
tarafından
Aminn
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun ama sizin bu şartlarda olmanızın sebebi ev sahibiniz değil ki bir ev ne zorluklarla alınıyor insan kirası da 1 ay marketimi bari yapsın ister muhtemelen ucuza oturduğunuz için çıkarıyor 
(17 puan) tarafından
Yok canim kirayi arttiralim dedim derdim para degil dedi oglu yeni evlendi bizim duzenimiz bozulmasin diye cikartmadim sizi dedi oglu izmitte kiraci onun kiracisida 5 binden 7 bine cikartmis kirayi ev sahipleriyle tartismislar cocukta ben evimde oturucam demis hakli olarak
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Valla herkesin derdi bu devirde bu olmuş gerçekten Allah kirada olan herkesin yardımcısı olsun zor kardesin ya
(17 puan) tarafından
Amin allah razi olsun rabbim kimseyi darda koymasin insallah
(1,392 puan) tarafından
Amin kuzum
0 oy
(240 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun seni en iyi ben anlarım 3 yıllık oturduğum evden bı ayda çıkarıldım 4 çocukla dediler gibi ev aradığımı bilirim ne yemek ne uyku agladigimi bilirim evet çocuklu ailelere ev vermiyorlar en son dıştan ev ama dükkandan bozma bı girişe girdim ne parkesi var ne mutfak dolabı daha doğrusu bı mutfak tezgahı bile yoktu o kadar deyim sırf çocuğumuz var diye bu zulmü yaşıyoruz Allah yedirmesin  o ev sahiplerine 
(17 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun insallah ne yapicaz kimden yardim isteyecegiz bilmiyorum
0 oy
tarafından
Bende darıcada oturuyorum ev sahibi bizede başladı çıkın demeye ben 1.000 tl ödüyorum ev sahibimde kirada 3.500 ödüyor %25 zam yapabildiği için her sene evime geçicem diyor bende baktım ev yok hamileyim martta doğumum var martta kadar çık diyor kızım var 19 aylık para desen yok bir çıkmaya 10.000 para lazım doğumda olcak bende çok kötü durumdayım ALLAH yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun canım çok üzüldüm

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 274 göst.
14 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,612 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 467 göst.
18 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 395 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde Mrvumt00 (45 puan) tarafından soruldu

379,864 soru

11,370,932 cevap

34,854 kullanıcı