0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde (229 puan) tarafından
Daha önce post açmıştım bebek tedavisi için memlekete geldim kaynanamların hiç haberi olmadı söylemek istemedim (çünkü diğerinde çok kırdılar beni) eşimle öyle anlaştık şükür tedavi başarılı oldu haftaya nasip olursa evime gidicem bi 3 veya 4 aylık olana kadar da söylemeyi düşünmüyorum ama 4 aylık olunca nasıl söyliycem bu seferde baştan neden söylemedin falan sıkıntısını çekmek istemiyorum ama şimdi de söylemek istemiyorum ne yapmalıyım?? 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet 4 aylık olsun öyle şöyle bence. Nazardan korktuk dersin. Kimse bişey demez
(229 puan) tarafından
Yine söylerdşm ama bneim bi gebelik daha başımdan geçti düşük oldu tedaviyle ydi oda kaynanama tembih etmiştim kimse bilmeyecek kimseye birşey söyleme diye herkese söyledi tedaviyle olduğunu halbukı zaten sebesiz olmuyor benden mi oğlundan mı belli değil ve o dönem çok strese girdim tedavi olduğum için mecbur hep uzandım büyük geline açıp dedikodumu yaptı bir tane bardak kaldırmıyor muşum falan..
-Reklam-
0 oy
tarafından
4 aylıkken falan söyle bence hareketlerini tam hisset öyle söyle benimde bir dusugum oldu bizde ilk kimseye söylemedik ikinci gebeliğimi kimsede birşey diyemez 
(229 puan) tarafından
Değil mi öyle yapayım rabbim inşallah nasip etsin söylerim o gğne bi geleyim de
tarafından
Aynen hareketlerini tam hisset öyle söyle hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebeğini kuzum
(229 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(12,531 puan) tarafından
Öncekinde söyledim herkese söylediniz falanda dersin canım normal hamilelikte bile ilk üç ay tehlikelidir süreçtir ben ailelerin bilmesi gerektiği taraftarıyım ama senin kayinvaliden bu hakkını kötüye kullanmış o güveni kaybettirmiş hatta bence cinsiyeti falan belli olsun ondan sonra de 
(229 puan) tarafından
İnan hiç söylemek istemiyorum da mecburum benim ailem biliyor çünkü onların yanında tedavi oldum ben düşük yaparken nöbet geçirmisim hastane annemde bnei görünce düşmüş bayılmış ona bile söz etmişler çok abarttı bilmem baya şeylerde varda
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Benim ilk gebeligimde herhangi bi sıkıntı olmamasina rağmen 12nci haftada söyledim tekrar nasip olursa yine 3ayin sonunu beklemeyi düşünüyorum 
(229 puan) tarafından
Anladım canım sağol öyle yapıcam yada cinsiyet belli olunca söylerim
0 oy
(229 puan) tarafından
Kimse yokmu fikir verecek??? 
0 oy
(2,302 puan) tarafından
Boşver söyleme eşinle anlaşmşsn zaten nazardan dolayı kimseye demek dersin 
0 oy
tarafından
Evet ne kadar geç söylersen o kadar iyi olur,çünkü şimdi basliycak tüh bu da düşerse diğeri öyle olduya belki bu da düşer hele biseyler alma vs der, canını sıkar ve insan ister istemez kafasında kurar ve hiçbir şeye hevesin kalmaz sakın siyleme 
(229 puan) tarafından
Haklısın canım sağol
tarafından
Benim de ilk düştü canım ilk gün ağladım sonra dedim ki kendine gel mevlam verirken iyi de alırken kötü mü, hemen toparladım kendimi, hamile kaldım tekrar,kimseye söylemedik bur kaç kişi dışında ama onlar aynen böyle dediler hele bekle doğum yaklassin nolur nolmaz acele etme diye, valla bi delirdim ağzıma geleni saydım bunu diyenlere, çok şükür bebeğim kucağımda, Rabbim ömrünü uzun etsin inşallah
(229 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim sana bağışlasın ya tabiki rabbim aldıysa vardır bi bildiği ama ilk ti bende fazla duygusalım atalatamadım atlatamadn zaten bir sürü şey yaşadım o dönemde baya stresli geçti benim altınım çalındı peşine gebelik oluştu boş kese denşldi sakat denildi her şey yani şimdi bundada korkuyorum inan ki
tarafından
Amiiiiinnnn canım inşallah.
Hiç aklıma getirme kötü şeyler, ilkler genelinde düşükle sonuçlanıyor herkesten duydum, inşallah sen de sağ Salim sagliklica kucağına alırsın canım, Rabbim korktuğumuzu başımıza getirmesin inşallah
(229 puan) tarafından
İnşallah canım amin
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bilmedim dersin üstüne gördüm de geç canım benim annem 9 ay regl olmuş öyle olan insanlarda var bilemedim dersin 
(229 puan) tarafından
Haklısın olmadı öyle yaparım
(2,194 puan) tarafından
Nazar falan dersen bizde kem gözmu var der belki yanlış anlar öyle de bence canım
(229 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 904 göst.
26 Haziran 2022 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 417 göst.
25 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,632 göst.
6 Temmuz 2021 Aile kategorisinde cemilee.miray (51 puan) tarafından soruldu