0 oy
156 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (872 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Yine ben sorularla geldim. Kızımın dişleri çürüyor ve biliyorum ki kendi kendine düzelmeyecek. Gün de 2 kez fircaliyoruz, bakımını yapıyorum. Ama yine de çürüdü dişleri. Emiyor. Kızım 22 aylık. Doktora gittik ve doktor da dedi tedavi olması gerekiýor. Tedavi de genel anesteziyle yapılması gerekiyor. Anesteziyi gazlı dedi doktor, serum da takacaklar dedi. Neyse Eşim le konuşuyoruz o anestezi gazının adını yazmıştım okuyoruz. Korku moduna girdik. Neyse. Genel anesteziyle çocuklara dia tedavisi yaptiranlar var mi? Nasıl geçti? Yan etkisi oldu mu? Elimden tutun kızlar.

7 Cevaplar

0 oy
(679 puan) tarafından
Başka bi doktora daha mı gosterseniz genel anestezi hafife alınacak bişey değil 
(872 puan) tarafından
Başka doktorla görüştük o dedi ki şimdi bekleyelim ağrı olmayana kadar ellemeyelim diyor. Ama eşim Her Zaman yanimda olmuyor tek başına nereye gidecem. Gündüz bişy bulutum belki ama akşama doğru ağrı başlarsa diye korkuyorum. Çocuk dis doktorların de randevuları 1 hafta önceden dolu.
(872 puan) tarafından
Bir de başka dişlerine sırama riski var dedi. O da doğru. Sinirine kadar çürüme inerse ağrı durdurulamaz.
(872 puan) tarafından
Bir yandan bem de narkozdan korkuyorum bir yandan kızımın canı acımasın istiyorum. Diş ağrısından ben de korkuyoum.
-Reklam-
0 oy
(613 puan) tarafından
Kuzenimin kızı oldu ama o 4 yaşındaydı 
(872 puan) tarafından
Yan etkileri oldu mu? Ve nasıl anestezi oldu, bilginiz var mi
(613 puan) tarafından
Yok canım 2,3 sene geçti uzerinden
(7,123 puan) tarafından
Kız nichin dikkatimi çekti çok tatliiiiiiii
0 oy
(872 puan) tarafından
Post yukarı çıksın diye belki görmeyen arkadaşlar postu görür umuduyla kendi kendi postuma yorum yapıyorum. Hiç böyle bir huyum  yok ama napim kızım için soruyorum:)
0 oy
(997 puan) tarafından
Canısı o bebiş imkanı yok dişleri yapılırken uslu durmaz en mantıklısı genel yapmaları hafif oluyor onlarn kullanidi ya çabuk kendilerne geliyordu hastalar korkma bence
(872 puan) tarafından
Çok saol canim. Eşim le o gazların yan etkilerini okuduk kalp krizine akciğer ciğer için kötü etki yapabilir diyor. Ama ben de diyorum calpolun bile yan  etkisi olabilir. Hem de şimdi yaptırmazsak yarın daha kötü olacak
(997 puan) tarafından
Ya bebeğim dediğin gibi herşeyin yan etkisi var hiç interntten okumayın onlar insanı ölmeden mezar a koyuyor Dr muzu dinleyin sadce derm
(872 puan) tarafından
Aynen ben de öyle diyorum. O kadar riskli olsaydı doktor o kadar bebeklere diş tedavisi yapamazdı ve devlet yasaklardi
(997 puan) tarafından
Aynen kaç tane bebeğe uygulnmkstir ki yaptırmadan ilerde büyük sorunlar a yol acar
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Aynı durumdayızzzz benim ki bide 15 aylık :(  bı macun söyledi ama fayda yokkk dişler gidiyo :((((
(3,446 puan) tarafından
Evet GC toot mousse diye bişey
(872 puan) tarafından
Sen hangi sehirdendin onu da konuştuk galiba. Doktor araştırdın mi
(3,446 puan) tarafından
Yok onu konuşmadık, İstanbul'dayım sen ?
(872 puan) tarafından
Ben Izmirdeyim canim
(872 puan) tarafından
O macunu ben de uyguluyorum ama başka dişleri de lekelenmeye başladı.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım benim ablam genel anestezi bölümünde yatan çocukların kayıtları ile ilgileniyor zaten anestezi yapmadan önce belirli kan tahlilleri felan yapıyorlar ona göre anestezi veriyorlar.

Benim oğlum dişten değil ama başka bir rahatsızlıkla ilgili operasyon geçirdi anestezi verdiler uyanması kendine gelmesi kolay oldu zorluk yaşamadık 21 aylıktı o zaman bence zaman ilerlemeden yaptır ilerlerse daha çok zor olur 
(872 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun. Haklisin canım. Şimdi yaptirmazsam  yarın çok kotu olacak ve kızım acı çekecek. Diş ağrısından çok korkuyorum.
(3,681 puan) tarafından
Saol canım size de geçmiş olsun.
Tahlilleri temiz çıkarsa anesteziden korkma canım dediğim gibi ablam dış bölümünde genel anestezi çocuk yatislari ile ilgileniyor sıkıntılı birşey olsa yada tehlikeli anlatır hiç duymadım dış sıkıntısı yapmadan önlemi almalısın dış ağrısından maf olur
0 oy
tarafından
Ya canım kardeşim o yaşlardan beri hep diş ağrısı çekti küçük olduğu için bir şey yapamayız dediler hep ağrı kesici verdiler şurup yani şimdi 6 yaşında dişleri çürük halen düşmüyordu annem götürüyor kontrole işte uyusturup çektiriyorlar eğer ağrı kesiciyle falan geçiyorsa genel anestezi falan bir şey yaptırmayın Allah korusun küçük ya kardeşime hangisine gittiysek bir şey yapılamaz şimdi demişlerdi eğer riskli olmasaydı onlar da yaparlardı yani bir de kan ilacı falan mı verdin niye böyle oldu ki dişleri genelde kan ilacını düzgün verilmeyen çocuklar böyle kardeşimin kan ilacından dolayıydi
(872 puan) tarafından
Yok canım kan ilacından değil. Gece emiyor, sabaha kadar. Kan ilaçları dişlere leke birakmayandan kullandık. Ayrıca bildiğim kadar kan ilacı sadece leke yapabilir ama çürümez. Ama 6 7 yaşına kadar kullanıcak bu dişlerini, nasıl hep ağrı kesici sürüp verecem onca sene. O daha zararlı değil mi. Özel çocuk dis hekimi mi ellemeyelim dedi sizlere çocuk 6 yaşına kadar acı çekmiş. Çocuk dia hekimleri olmazdı bence eğer küçük çocuklara tedavi bakım yapılmazsa.
tarafından
Çocuk diş hekimi canım devlete götürdük kaç defa hep dediler 7 yaşında düşecek ama düşünüyorlar çürüduler küçüklukten beri mahvoldu çocuk kırılıp duruyor ama kökü kalıyor defalarca bende anneme dedim bu dişler çekilir görürsün dedim ve şimdi çektiriyor küçücük çocuk var ya içim gidiyor hani uyusturuluyor öyle ama ne bilim genel uyutma kötü diye biliyorum tabi iyice araştırın mecbur kalınca yapılacak yapan nasıl oluyor iyi bir doktora götürün
(872 puan) tarafından
Evet haklısın ben de genel anestezi diyince korkuyorum. Ama gittikçe daha kötü olacak sağlam dişlerine sıçrayacak. Kızım acı çeker. Hem de dia çürüme köküne kadar giderse enfeksiyon olacak. Onyuzden iki kötülük içinden en az olanını seçmek lazım. Daha araştırıyorum. Anesteziyi gazla yapacaz dedi. O gazlari da araştırıyorum.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 170 göst.
5 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arya 56 (1,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 97 göst.
26 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yyidmb73 (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,349 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yekta.16 (49 puan) tarafından soruldu

374,561 soru

11,202,155 cevap

34,499 kullanıcı

...