0 oy
143 göst.
Diğer kategorisinde (909 puan) tarafından
Anneler çocunuzun persentil tablosu nasıl

5 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kiloda biraz önden gidiyoruz  biz 
(909 puan) tarafından
Bizim boy kilo kafa önden gidiyor
(5,311 puan) tarafından
Bizim ilk aylar öyle idi şükür düzeldik kilo önden gidiyor sdece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benımkı önde bıraz ama görünüş olarak degıl
(909 puan) tarafından
Canım kilo boy kafa çapı hepsi orantılı ama şuan 30 aylık. Gelişimine bakınca önden gidiyor. Biz doğduğu günden bu yana hep takip altındaydık. Şuan 34 haftanın persentil tablosu olarak görünüyor. Yanlış anlamadım canım. Sen kontrol götürünce bakmışlardır sorun görmemiştir canım. Yoksa takip altına alırdı
(775 puan) tarafından
Benimki 23 aylık şimdi kaç yaş kıyafet giydiriyosun ben 4 5 yaş bazen 6 aklıma takıldı bende bir götüreyim hiç öyle bişey duymadım canim yaa
(909 puan) tarafından
30 aylık persentil tablosuna göre 32 aylık olarak görünüyor canım. Boy 100.kilo 17.kafa 51.5 olaması gerekiyor bizim ki 53 geldi. Kıyafet 4 yaş giydiriyorum.
tarafından
Kızım 26 aylık boy 92 cm kılo 16.5 kafasını bılmıyorum 4-5 yas gıydırıyorum doktorumuz hıc boyle bısey demedı garıp gercekten
(909 puan) tarafından
İnan okadar çok yoruldum ki. Her doktor kontrolünde üzülerek çıkıyorum. Kalbinde delik var. Utangaç testis var. Anne karnında pulmoner sektrasyon tanısı konuldu akciğer ile alakalı. Yani çocuk gelişimi iyi arada her çocuk gibi hasta oluyor. Noroloji doktoruna götürmüştüm 6 ay önce hiç bir sıkıntı yok sadece 6 ay sonra yine gel dedi. Bizi metabolizma doktoruna yönlendirdi ona gittik 10 tüp kan alındı oğlumda içim parçalandı. Sonuçlar temiz çıktı sadece gelişimde gerildik olursa gel dedi ne gibi gerilik olursa gelelim dedim yürümesinde konuşmasında dedi doktor. Çok şükür gerilik yok. Dün çocuk doktor götürdüm boy kilo bakıldı kafa çapı 53 gelince noroloji tekrar gidin Bi baksın eğer uygun görürse sizi beyin cerrahı gönderir dedi. Şimdi bu çocuk yediği içtiği yarıyor gelişimi önde diye ne diye ordan oraya sürüklüyorlar anlamış değilim.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Buyuk kızım öyle hem tr nin hemde isvecin persentil tablosunda boy ve kılo olarak üstte
(909 puan) tarafından
Peki bu oradaki doktor birşey diyor mu
(11,217 puan) tarafından
Boy ve kılosu orantılı yasıtlarından yuksek sadece
(909 puan) tarafından
Benim oğlum yaşıtlarına göre önden gidiyor oda 37 hafta dünya geldi demek 40 hafta olsaydık düşünemiyorum
0 oy
tarafından
Ikisi de üst sınırda canım maasallah ama görünürde pek bisey yok 
(909 puan) tarafından
Bizim görünürde boy olarak ve kafa olarak bariz az belli ama orantılı
0 oy
(7,605 puan) tarafından
Kızım boy olarak önden gidiyor. Aile yapısı olarak da bakmak lazımpersentile
(909 puan) tarafından
Ben 165 eşim 175.
Abşm ve kardeşim 1.92 boy onlar çekti
(7,605 puan) tarafından
Aile çok önemli bir etken işte. Benim kızım da eşimin tarafına çekmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
14 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
10 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysudemir. (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde SnurT (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 39 göst.
10 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysudemir. (25 puan) tarafından soruldu

376,971 soru

11,282,060 cevap

34,684 kullanıcı

...