0 oy
238 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar 4 gün önce esimle tartıstık sebebi cok da önemli değil ama büyüdü esim is yüzünden sinirliydi o gün üstüne benle de tartısınca mesele uzadı. Gurbetteyim ne ana ne baba ne bir arkadas ne de komsum var. Dört duvar yalnızım kafamla konuşuyorum. Kafamda bu mesele bosanmalara gidiyo o senaryoları yazmaya basladım yalnızlıktan. Esim 4 gündür sadece soru sorduğumda evet hayır diye cevap verıyo. 1 senelik evliyiz ve bu 1 sene annesi ailesi sapık teyzesi yüzünden cok sarsıldı(anlatmıstım) 1 senemiz kaos icindeydi. Yeni kendimize ceki düzen verip herkesi dısımızda tutmaya baslamıstık yine kaos cıktı. Not:kavgamız baska bi sebepten olsa da sonucu ailesine annesine bağlandı. Çok yalnızım aynı evin icinde iki yabancı. Düsman gibi. Sadece yemeklerime eline sağlık diyo. Gemileri yakmaya cok müsait olan bu beğenmiyosan kapı orda tarzında sözleri oluyo. Bu da beni adım atmaktan uzaklaştırıyo. Evliliğin ilk zamanları böyle mi olur bunlar aşılır mı? 27 yasında evlendim 28im su an biterse eğer dula cıkar mı adım :(

7 Cevaplar

0 oy
(103 puan) tarafından
Evliligin ilk yili ciddi sorunlarla karsilasabiliyoruz canim sacma sapan fikirleri kafandan cikar bu bir seytanin vesvesesini dinleme esinden özür dile zamanla oda hatasini anlar emin ol oda yakinlasir sana 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canım bunu eşinle aranda çözmen gerekiyor. Biz ne desek boş çünkü en iyi birbirinizi siz tanıyorsunuz. Ama şöyle söyleyeyim dışarıya göre hareket etmeyin. Önceki olayları bilmiyorum hiç görmedim burda ama ne olursa olsun eşinle senin arana üçüncü kişilerin yaşadığı şeyler girmesin. Bu olaylardan siz kavga etmeyin. Evet eşin işte stres yapıp evde patlayabilir kızabilir. Biz de 1 senelik evliyiz bazen bizde de olur ama öyle çok sürmez. Biliyorum ki biz evde ne kadar yoruluyorsak onlar da yoruluyor bunalıyor. El işi oluyor Bi şey demiyorlar evde bize tepki gösteriyorlar. Karı koca arasında öyle şeyler olması normal canım. Bu zamanlarda bir tarafın susması lazım. Ha sus kendini ezdir demiyorum ama sen üsteledikçe o üsteledikçe sonuç çok kötü oluyor maalesef.. Biraz zaman ver sakin bir zamanda konuşmaya çalış. İlk adımı sen at ne kaybedersin ki.. Siz yoldaşsınız hayat arkadaşısınız. Konuşup anlaşın bu küslük böyle sürmesin. Ve unutma ki

Bir Müslüman bir Müslümana üç günden fazla küs kalamaz...

İnşallah her şey hallolur güzelim sen kendini üzme <3

(161 puan) tarafından
Teşekkür ederim insallah söylediğin anlattığın gibi su gibi çözülür.
0 oy
tarafından
Canım daha çok yeni evlisinizzz ohooo biz ilk zamanlar neler neler söylerdik birbirimize zamanla bomboş şeyler için evliliğimizi yıprattigimizi fark ettik sen olumlu ve ılımlı yaklaş asla ailesini araya koyma kapının arkasında olanlar orda kalsın aşk dolu yuvanizda dolu dolu aşkınızı yaşayın birbirinizi yıpratmaynn güzel bir masa hazırla akşam böyle mumlar güller olsun güzel giyin makyajini yap eşini güzel karşıla öp sarıl bugün herşeyi unutalım birbirimizi yaşayalım falan de onunda hoşuna gider bak nasıl sana tapıyor:) ılımlı ol hep güzel yaklaş eşin ailesini bile unutacaktitrr 
(161 puan) tarafından
Denerim teşekkür ederim:(
0 oy
tarafından
Çocuk yoksa otur konus gitmiyorsa ayrıl bitsn niye dula ciksn ki çevreyi boşver evin içinde yasadgni sen bilirsn
tarafından
Ayrıl demek ne kadar kolay çözüme ulaşıp güzel bir evliliği sağlamaya yardımcı olmak yerine ayrıca daha çok yeni evliler her evliliğin ilk yılı böyle problemler oluyo
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Bir gün de evli olup ayrilsan adın dula çıkar bu toplumda :) ama ne önemi var milleti neden düşünüyorsun bende 5 senedir evliyim çalışan anneyim iki evladım var eşim hiç destek değil seninki eline sağlık diyormuş hiç değilse.. birgün boşanırsam.adim neye çıkarsa çıksın hiç umrumda olmaz yeterki mutlu olayım .. ama siz daha yenisiniz evlilik 5 seneden anca oturur derler 
0 oy
(14,955 puan) tarafından
Evliliğin ilk yılı sorun oluyor diyorlar . Ben çok şükür öyle büyük problemler yaşamadım. Herkes yaşayacak diye bişey yok. Eğer eşin sana kapı orda tarzı konuşmalar yapıyorsa eşine çok da güvenme derim. Aranız düzelse bile şahsi fikrim ama hemen çocuk dusunme iyice evliliğiniz otursun. Eğer sıkıntınız yoksa o zaman düşünürsün. Hem bosansan bile adın dula çıksa ne olur. Dul olmak kötü bişey değildir. Kendini evliliğe mahkum hissetme 
0 oy
(17,639 puan) tarafından
Adım atan sen olma o zaman yalnızlık Allaha mahsustur bişeylerle oyalan onunla arana mesafe koy ki anlasın dünyanın onun etrafında dönmediğini bi zahmet baktın olmuyor bakma bi laf var ya sessiz kal sessizliğinden anlamıyorsa onsuz kal kimse senden değerli olmasın 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
0 oy
3 cevap 111 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatma.nurr. (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 410 göst.
0 oy
6 cevap 110 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde 04Ceylat (25 puan) tarafından soruldu

377,940 soru