0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebege zarari varmi 2 haftada bir ultrasona girmenin doktor yok dedi ama yinede emin olamadim

15 Cevaplar

+1 oy
(7,018 puan) tarafından
Hicbir doktor zararli demez tabiki muslugunu kapatmaz durduk yere ama radyasyon veriyor bebeğe isik ses veriyor ve bilmedigimiz seyler daha kizim ya yuzunu eliyle kapatirdi ya arkasini dönerdi görmek icin yurutup tekrar bakardi hep simdiki aklim olsa baktirmazdim ama ilk olunca hem bilincsiz hemde korkulu oluyorsun gormek istiyorsun abd de hamilelik boyunca 3 kez bakilirken ülkemde hergun git hergun bakarlar 
-Reklam-
+1 oy
(262 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Elbette zararı vardır illa ki ama doktor gerekli gördüyse tabi ki de gidilir o kadar olacağını sanmam netice de hergun saatlerce ultrason altında durmuyoruz ki radyasyon denen şey artık her yerde. Şu an günlük aldığınız radyasyon miktarı 2 hafta da bir gireceğiniz ultrasondan daha fazla. Eliniz de ki telefonun vücudunuz da ki her hangi bir yerine değmesi hatta özellikle uyurken baş ucunuz da olması aslında tehlikeli bisey.
(2,194 puan) tarafından
Bende telefonların daha zararlı olduğunu düşünüyorum hamileyken ama malasef alışkanlık olmuş bırakamıyor insanlar
(262 puan) tarafından
Tabi ki de öyle. Sadece telefon değil elektronik cihazların hepsi evde radyasyon yayıyor. Kanser vb. Gibi hastalıkların çoğalmasının sebebi  gelişen teknoloji yuzunden yani oyle sadece gıdalar falan filan değil. Bu tür şeyler gözle görülmediği için kimse farketmiyor ama gelişen teknoloji hastalıkları da çogaltti.
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bende yok diye biliyorum. 
0 oy
(2,786 puan) tarafından
Kız zararlı olsa doktorlar bakarmiydi ya sağdan soldan duymalarla kendinizi kasmayın ben sürekli gidiyordum bebeğim hareket etmiyordu pek hiç birşey de olmari
0 oy
tarafından
doktor beni her hafta cagrdi ama gitmiyorum sonucta ultrason elektrik radyasyon vs yayar bebege
0 oy
(313 puan) tarafından
Maalesef zararlı. Ama genelde doktorlar zararlı demez çünkü işleri bu. 
(11,217 puan) tarafından
Yani kim işini baltalar:)
0 oy
(785 puan) tarafından
Doktor zararlı derse para nasıl kazanacak ultrason çok yüksek ses dalgaları yayıyor ve anne karnında ki bebeği strese sokuyor çok girmemek gerek ama tabi mecbursak tabikide bakmak gerek 
(7,204 puan) tarafından
Buna ek yaydığı ışık bebeğin gözüne zarar veriyor şimdi çocukların %70 gözlüklü
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Röntgen değil sonuçta canım röntgen radyasyon içeriyor. Hamilelere röntgen çekmezler bilirsin değil mi! Çekecek bike olsalar özel bir aletle girersin.

Ultrason ses dalgası canm o kadar rahatsız etmez. Bebeğe zarar vermez. Zarar verecek olsa doktorlar önlemini mutlaka alırdı. İki yada 5 dakikalığına ultrason ne zarar verebilir ki sen düşün
0 oy
tarafından
Hiç yok korkma 
0 oy
(7,204 puan) tarafından
Zararlı bence
0 oy
tarafından
Ultrason radyasyon değil ses dalgası ile görüntü alır, güvenlidir yani.
0 oy
(3,242 puan) tarafından

Son 1 ay haftada iki gün ultrasona giren ben usulca veda ediyorum buradan:angel:

Şaka bir yana bebeğim 2 aylık oldu bile bir sıkıntı yok :)

0 oy
tarafından
6 kere girdim hqmileligim boyunca.  Bana doktorum cok girme dedi.  Zorunda olmadikca 2 haftada 1 girmeyin.  

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 190 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 187 göst.
28 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ranamm (1,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu

374,664 soru

11,206,683 cevap

34,509 kullanıcı

...