+1 oy
340 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Allah vadenizi doldurmussa depremden önce milyon tane şey var başınıza her an her şey gelebilir bak mesela geçen yeni atanmış üç aylık bir öğretmen şehit oldu ondan önce bombalı saldirida nice kişiler vefat etti ondan da önce yine bir çok kişi maden kazasında vefat etti ben de eskiden depremden çok korkardım ama simdi umursamıyorum depremden hiç korkmuyorum evim çok coook eski deprem riski de var ama bilemezsin belki yepyeni evde oturan depremde ölür siz yine önlem alın deprem anında çök kapan halini alın ama zaten hepimiz öleceğiz bugün ya da yarın kim dunyaya kazık çakmış ki yangından da olebiliriz simsekten de elektirik de carpabilir yılan da isirabilir arabada çarpabilir araba çarpıp ölme riski depremden ölme riskinden daha çok  ev üstünüze de yıkılsa enkazdan sağlam çıkma ihtimaliniz çok ama çok yüksek yeterli sağlam eşyanın yanında durun 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Rabbım beterinden korusun ama bende çok büyük bir travma olmuş malesef :(

tarafından
Kız İnanki gereksiz bir travma kendine güven deprem provası yap evinde evin en güvenilir bölgesini seç mesela genelde banyodur tavanı daha ince
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hep rabbime sığınırım ama gerçekten depremden aşırı korkarım bir bebeğim var onun için daha çok korkarım aşırı panik biriyimdir deprem olsa ben bebeğimi nasıl koruyacam ne yapacam diye dert ediniyorum her deprem olduğu zaman içime çok kötü öküz oturuyor ne yapsam etsem olmuyor birsey olacakmış gibi :(
tarafından
Kız geçen İzmir depreminde anne ayrı yerde bebek odasında yalnız bebek yaşıyor anne öldü vadesi dolan gidiyor anlayacağın
0 oy
tarafından
Allah'ım korusun inşallah hepimizi 
tarafından
Amin canım da zaten bir gün öleceğiz Allah hayiirli ölümler nasip etsin
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Haklısın korkmamak lazım ama tedbirsizlik çok fazla ülkede. Çök kapan tutun tekniğini bilmeyenler var hastalar yatalaklar ya da sırf durumu yok diye kötü durumlarda çalışanlar. O madenler bi bizim ülkede ölüm tuzağı başka ülkelerde bi araştır bakalım ne koşullarda çalışıyorlar. Demirden çal betona kum karıştır sonra ölünce vadesi gelmiş. Evet vade gelince ölüyoruz ama önce tedbir sonra tevekkül demişler. 
tarafından
Kız adam depremden değil deprem korkusundan kalp krizi geçirmiş ölmüs . Benim evim çok beter 99 depremi görmüş çok eski bir ev canım kiraciyim mecburum oturmaya mecburiyet varsa insan böyle canını riske atıyor ama dediğim gibi vade meselesi
(1,246 puan) tarafından
O kadar da değil canım stresten kalbi dayanmamış ama işte onun da zamanı dolmuş demekki. Ama diyorum ya önce tedbir. Biz elimizden geleni yapalım gerisi takdiri ilahi. Seneler önce de Japonya'da 2 kişi ölmüştü byle bi depremden 2si de türk biri camdan atlamış korkudan diğerine başka bişey olmuştu. Bi bizde var böyle tuhaflıklar :) trajikomik:)
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Geçen gün bı söz okumuştum. 

Tüm gece hastanın başında dua eden kişi sabahı görememiş ölmüş. Hasta iyileşmiş kalkmış diye. Bu tarz biseydi. Beni çok etkiledi bu söz. Kimin ölüp kimin kalacağı belli olmaz gerçekten. Dediğin doğru 
0 oy
tarafından
Ben öleyim ama evladlarıma birşey olmasın evladımın doğduğundan beri 2. Deprem bu şimdi biri karnımda biri kucağımda dün gece o anda sadece çocuklarımı düşündüm eşimi bile umursamadım çocuğumun üstüne kalkan oldum dolap kapaları tak tak vuruyordu ALLAH herkesi korusun....
0 oy
(3,547 puan) tarafından
Depremden korkum yok sadece panik biriyim düşündüğüm tek şey imanlı ölmek cennet ehlinden olmak Peygamber efendimize komşu olup onun sancağı altında toplanabilmek Rabbimin azabından kabir azabından cehennem azabından korkum var Elhamdülillah 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Valla haklısın Elazığ depreminde annemlerdeydim binalar hep eski yani Allah tamamlamadi demekki yoksa o sarsıntıya o evler nasıl ayakta kaldı anlamadım herkesin vadesi var dediğin gibi 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben korkuyorum canım önce tedbir sonra tekbir demişler yatakta yatıpta ben zaten ölecek olsam ölürüm demekte doğru değil bence tabiki ölüm geldiyse yolda kaçarken de gelir rabbim korusun 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 355 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Princess_s mother (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 411 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 525 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 352 göst.