0 oy
161 göst.
Aile kategorisinde (968 puan) tarafından
Ev sahibi evi boyatiyor birazda eksikler var bana boya parasini ben isci parasini siz vericeksinz dedi ayriyettem depozito istiyor  oyle mi oluyor bu depozito oyle seyler icin alinmiyor mu 1 kira bedeli 1 depozito birde boyaci parasi oducez 

7 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Hayir canim depozito ayrı,biz kaynanamin evini kiraya verirken oturacak olan kişi evi boyatti parasını verdi bide ayriyeten depozito verdi sözleşme olmadığı için 1 aylik kira bedeli almadik,girerken evi kendi boyatıp oturduğu için çıkarken boyatmadi çünkü boyasiz tutmuştu,çıktıktan sonra ödemediği o ayki kirayı elektriği ve suyun parasını düşmüştük yani depozito parası yine bize kalmadı onun parası çünkü 
(968 puan) tarafından
Her tutan ev mi boyuyor zormus ben suanki eve yaptigm her masraf kiradan dusuldu boya dahil bide depozitodan dustu bz buraya gene baya iyi girmisiz kadin 2.500 boya parasi cikartinca sasirdm emlakcindegil dedk boya parasi cikti
(9,626 puan) tarafından
Canim her tutan boyamaz ama bu seferde şu şekilde olur eger sen hazır boyanmış evi tutarsan çıkınca mecbur boyatmak zorundasın yani yine aynı kapıya cikiyo o yüzden boyayıp oturmak en iyisi,en azından çıkınca boyamaya ugraşmazsınız
-Reklam-
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Vallahi canım hiç bu işlerden anlamam Hani kirada oturmadığım için ama mantık yürütürsek Eğer depozitoyu bilmiyorum da boya ve işçinin ondan çıkması lazım Sonuçta onun evi ve orada oturacaksın Eğer sen yaptırırsan kiradan Düşmek zorunda diye biliyorum Belki yanlış da biliyorumdur bilen arkadaşlar gelir şimdi
(968 puan) tarafından
Bende bu mantikta dusundum ama degilmis herhalde
0 oy
(129 puan) tarafından
Depozito evden cikarken evde bi zarar veya boyada yıpranma vs olursa siz tekrar para vermemeniz için onceden alınıyor 
(968 puan) tarafından
Smdi boyayi bzmi yaptirmis oluyoruz
(129 puan) tarafından
Aslinda bi nevi oyle oluyor siz depozito veriyorsunuz çıkarken boya parasi vs vermemek icin onden vermis oluyorsunuz eger bunun açıklamasıysa
(968 puan) tarafından
Depozito ayri o zaman ben cikarsam depozito mu alicam boyamicam
(129 puan) tarafından
Depozitoyu alabiliyor musunuz bilmiyorum 1 kira bedeli verdiyseniz eve zarar vermediyseniz anlaşmaya bagli 1 ay kira vermeden de oturabiliyorsunuz ama tabj dedigim gibi anlaşmaya bağlı
0 oy
tarafından
Eğer yeni badana yapılmış eve girerseniz, badana yaptırarak çıkarsınız. Eğer kirli bir eve gidiyorsanız, çıkarken badana yaptirmazsiniz. Bunun kuralı budur. Kontrata da yazılır. Girerken 1 kira bedeli depozito ve peşin olarak 1 aylik kira ödersiniz. Yani adam badana konusunda saçmalamış, simdi çıkarken de temiz ev verdim yaptırın demesin. Ya adam hepsini yaptırsın, çıkarken de siz yaptırın. Ama siz daha uyguna buluruz derseniz siz yaptırın, çıkarken de bir şey yaptırmayın. Kontrata yazmayı unutmayın. Sözleşmeyi iyi okuyun.
(968 puan) tarafından
Bz eve bakarken daha evin icinde boyaci vardi 1600e boyalari aldm ve diger masraflar benm 2.500 lira iscilik parasini siz verin dedi
tarafından
Siz bilirsiniz, o zaman çıkarken de aynı şekilde yaparsınız, ama tam tersini. Yani boyayı siz alırsınız, işçiliği o verir
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Girerkende çıkarken de biz boyattik .depozitoda siz evden çıkarken birşeye zarar verdiyseniz karşılamak için aliniyor
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Biz kiraciyken evi boyattigmizda kiradan dusulurdu bilmiorm net bilgim yokk
(968 puan) tarafından
Aynen bzde oyle yapmistik smdi tasininca kadin bnden boya parasi isteyince bi arastiraym dedm ama oyle oluyormus

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 79 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 745 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ayparstugba (2,223 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 224 göst.