0 oy
972 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar pazar günü doğum yaptım kaynanam çok konuşan her şeye müdahale eden hiç bir şeyden memnun olmayan biri kendi lohusalık döneminizde nasıl baş ettiniz kaynananiza 

55 Cevaplar

0 oy
(498 puan) tarafından
Ay bunları  okudukça aldığım karardan nekadar haklıymışım dedim :) mayısta dogumum var eşim yıllık iznini o zaman alacak beni o bakıp yardımcı olacak baska kimseyi istemiyorum dedim hatta annen bizde kalsın vs der asla istemiyorum bilgin olsun evimde tek ve sakin olmak istiyorum dedim. Çünkü kaynanam eltimin dogumunda yanina gidip kızı aglatmisti en son eşimi arayip ben kocama laf anlatamiyorum kardesim olarak ananı sen al basimdan demisti. Esim olur ablam gelir yeter. 
(44 puan) tarafından
Benim o imkanım yok maalesef yeni taşındık evim.hazir değil erken doğum yaptım bir de bu şartlarda bu kadinla uğraşıyorum
(498 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sabır çekerek 2 hafta kaldım geri evime gittim şükür 
(44 puan) tarafından
Bir yerden sonra o da kar etmiyor bugün diyor ki acaba sütün kalitesiz mi o yüzden bebek sarılık olur
tarafından
Valla benim sütüm resmen fiskiriyordu bebeğin yüzü hep süt oluyordu ama gel gör kaynana diyordu sütü yetmiyor süt az bebek doymuyor bebege mama verelim daha neler neler doktor bile diyordu anne sütü yeterli
tarafından
Bebeğim şuan 10 aylık halen der sütun yetmiyor bebek aç bebek günah şükür bebegimde güzelce yer doyduğu kadar sonra kendi kendi mışıl mışıl uyur
(44 puan) tarafından
Ben yeni doğum yaptım ve ilk bebek 3 gün oldu daha süt zaten basta gelmez bildiğim kadarıyla çok şükür günden güne de artıyor beni strese sokuyor ama
tarafından
Sabır çek Rabbım sen yardım et başka birseyler düşün yoksa kafayı yersin Allah yardımcın olsun işin zor asla yaranilmaz
0 oy
tarafından

Ayy resmen benim kaynanami söylemişsin ben bişey diyemiyordum banyoya lavaboya gidip sinirden avucumu isirdigimi bilirim :woot:

(44 puan) tarafından
Ben sinirden ağlayacak gibi oluyorum bazen o kadar gıcık ki bebeğime bakıyorum diyor öyle ustten bakma bebeğe günah bakmama bile karışıyor sanki çok günahı sevabi bilir ya
0 oy
(4,790 puan) tarafından
Eşim bana çok düşkündür. 12 yaşındaki kızım bile bir laf etsin ona bile çok zor katlanır. Ha bu iyi bir şey mi? Bazen delirtiyor bu özelliği anneme babama bile düşman kesilebiliyor bana laf söylediklerinde annesi o nedenle beni el üstünde tutar. Lohusalığım da kimseyi eve sokmadı hastalanırız diye. Kendi koştu her şeyime Allah razı olsun.
0 oy
(1,631 puan) tarafından
Yemeğimi yaptı ayağıma getirdi her işimi de yaptılar annemle ortak canım karışmadi da yani ben iyiydim açıkçası Allah yardımcın olsun 
(44 puan) tarafından
Allah razi olsun dua edin en yakın zamanda evime geçeyim daha fazla dayanamayacam çünkü
(1,631 puan) tarafından
Bilirim canım arkadaşım aynı senin gibiydi birdaha çocuk yapmam bende kırk sendromu oldu der hatta kadın bıktırdı bunalri aralarında yatardı çocuğu kimseye vermezdi gece uyurken yanına almış bir kez bir haftalık çocuğu kız bir uyanmış çocuk yok falan ay daha neler neler Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah kalbine ferahlık versin rabbim
0 oy
(2,145 puan) tarafından
Sinirlenecegimi bildiğim için en baştan soyledim kimseye ihtiyacım yok kendim bakarim diye öylede yaptım.
(44 puan) tarafından
Benim öyle bir imkanım yok su an malesef
0 oy
(942 puan) tarafından
Ayy bende hiç dayanamadım hep surat astım beni kocama şikayet etmiş. Lan ben daha yeni doğum yapmışım 3 gün olmuş. Acilarimla uğraşıyorum çocuğa alışmaya çalışıyorum. Gitmiş kocama bana niye gülmüyor demiş. Allah'a havale ediyorum. Daha birsuru şeyler de. Söylemiş. 
(44 puan) tarafından
Benim ki de telefonla konuşurken duyuyorum doktor dedi süt için bol su içmen lazım kardeşiyle konuşuyor diyor o kadar yiyor ki yemesine göre günde 40 bardak su içmesi lazim içmiyor dua edin en yakın zamanda evime geçeyim doğum yaptığımda kilom 80 di bu arada boyum 170 sadecr 10. Kilo aldım hamilelikte bebek de erken geldi gelişmedi ona rağmen doğurmadan önce diyordu yemesine göre bebeğin 10 kilo almasi lazimdi dedim ben 10 kilo aldım mi ki bebek alsin siz ne kadar yiyorsanız ben o kadar yiyorum
0 oy
(613 puan) tarafından
Doğum yaptım Eve geldim 2 saat durdu gitti eşim söyledi daha doğum yapmadan çok gelmeyin kadın yeni doğum yapmış olacak diye. O yüzden şükür sıkıntı çekmedim annem vardı.
(44 puan) tarafından
Ben ondayim mecburen evimiz tam hazir değil yeni taşındık gaz yok keşke benim de öyle bir şansım olsa
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Edemedim kovdum :) 
(44 puan) tarafından
Ben kovamiyorum çünkü mecburen ondayim evimiz yeni henüz gaz daha çekilmemiş o yüzden ben geldim mecburen yaptıkları çok batıyor bana artık sinirimi bozuyor her şeye karışıyor ya 3 gün oldu doğum yapalı anlayış hiç yok
(13,316 puan) tarafından
Annene gitsen
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Lohusayken en fazla 2saat gördüm annem baktı Allah razı olsun ondan
0 oy
(4,903 puan) tarafından
Dogum olcagi hafta korona olsular, kendisi iyiydi ama testi pozitif cikti, ilk 1 ay gelmedi. Annem kaldi zaten. Geldiginde de cok biseye karismadi, karisamadi yani,, izin vermedim. 3 aylik bebegimi goturcekmiste kulak deldircekmis bana sormuyo bile. Cevabini aldi sesini kesti. 
(44 puan) tarafından
Ben cevabını veririm onlarda kalıyorum eşim için kötü olmak istemiyorum bir de benim.ki bana bir sey sorulduğunda benim adıma cevap veriyor konusmama fırsat vermiyor o derece
(4,903 puan) tarafından
Yani bende zamaninda esim icin cok sustum ama ben sustukca onlar abartti. Esimde yani baktin haksiz durumda bile ses etmiyo. Simdi benim sesim cikiuo diye benden once uyarir beni savunur. Hadi bi de kendimi gectim ama soz konusu bebegim. Kimse kusura bakmasin.
0 oy
(1,341 puan) tarafından
Normal her zaman ki gibi davrandım ama yanımda değildi telefonla da müdahale etmiyor 
0 oy
(532 puan) tarafından
İlk başlarda eşimin ilk eşinden olan oğluna o bizim torunumuz başka çocuk torun istemeyiz dediklerinde çok zoruma gitmisti neden benim çocuğumu istemediler diye smdi diyorum ki iyiki öyle demişler :D onlarla mı ugrascam.  Çok şükür bana gelen giden olmayacak. Benim zaten kimsem yok bir eşim bir ben darısı sizlere olsun insallaaaah 
0 oy
(871 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun lohusalığını mutlu geciren 1 kişi görmedim kendi dogurmuş gibi davranıyordu kadın

0 oy
(2,671 puan) tarafından
Vallahi çok zordu kimseye katlanamiyorsun ben eşime söylemiştim sağolsun arkamda duruyordu :⁠-⁠)botdahaki doğumda kalmayı dusunmuyrm
0 oy
tarafından
Tamamen kulaklarımı ve gözlerimi ona kapadım ne derse duymazlıktan geldim ne yaparsa görmezlikten geldim bi gün çok konuştu boş konuştu oturdum ağladım eşimde bu kızın yanında saçma sapan konuşacaksanız hiç konuşmayın dedi o oldu bir daha ağzını açmadı 
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Benim bebeğim emmiyodu uyuyodu sürekli uyanmiyordu ağzına sıktığımı bile yutmuyordu bu yüzden ilk 2 hafta zayıfladı çok sıkıntı yaşadım kendimi harap ettim sürekli içsin diye çabalıyorum. Sarılık olmasın diye... Kaynanam da herşey gözünün önünde olmuyo gibi ben emzirmek istemiyorum da bebeğe biberon veriyom gibi kendini ver deyip duruyo çok bunaldım gittim eşime ağladım buda gördü bı daha yuttu seslenmedi. Bide sezeryan olduğum gün hastanede kendi rahatsızlandı yattı refakatcimdı ama kendim başımın çaresine baktım mecbur. Genede kendi annem gelmedi o geldi Allah razı oldun ne deyim.
tarafından
Aynısını benimki de söyledi canım sen oğlanı bilerek emzirmedin dedi
(1,321 puan) tarafından
Benimki açıkça söylemedi de hani öyle davrandı mesela doktor mama ver bebek zayifliyor diyo kaynanam sütünü ver kendini ver deyip duruyodu
0 oy
(1,169 puan) tarafından
pandemi ve sokaga cikma yasagi vardi koyden gelemedi bn annemi hile farkinda olmadan kırdım iyiki kaynanam yoktu yani yoksa çekemezdim
0 oy
tarafından
Allah razı olsun o olmasa bır gram uykuya hasret yasardım ıkı ay boyunca grldı gıttı boş bırakmadı esım gece calısırken yanımda kaldı dönuşumlu baktık 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah merhamet versin kalbimize 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 250 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Esramp (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 242 göst.
20 Aralık 2023 Aile kategorisinde Achelia (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 110 göst.