0 oy
486 göst.
Aile kategorisinde (248 puan) tarafından
Dün para istedim 100 lira neymiş efendim ben gereksiz şeyler alıyormuşum ya bakıyorum da gereksiz bisey yok bana göre ha bi musluk başlığı aldım olmadı bi o gereksiz geri kalan bana göre gerekli hep böyle yapıyor bisey diyince ne yapcan yok böyle sanki ne alıyorum 

25 Cevaplar

0 oy
(613 puan) tarafından
Elhamdülillah değil 1 istesem 10 verir. 
(248 puan) tarafından
Cebinde 5 lira olsa alsam 40 tane laf eder bana bnde hic yanasmma cebine arada isterim ihtac olan şeyleri almak için başka yok zaten ailem destekçi
-Reklam-
0 oy
tarafından
100 liranın hükmü mü var ki laf ediyo, 10 lira gibi bişey şimdi 100 lira
(248 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bacım ya
0 oy
tarafından
Evlenmeseydi o zaman senin cebine 100 TL koymuyacaksa niye evlendi 
(13,821 puan) tarafından
Arkadaş kendi sormus zaten eşiniz cimrimi diye nasıl cevaplar bekliyordun o zaman soru yanlış...sana da gelince arkadaşım çok haklısın 100 lira nedir şuan İnanki her şey ucmus
(1,368 puan) tarafından
Soruyu soran kişi durumumuz yok aldığım şeylere esim laf ediyo diye paylasmamis ki. Cimrilik yapiyo anlamında sormuş soruyu. Esimizin kötü huylarini görmezden gelerek mi ahiret kazancaz.
(483 puan) tarafından
Aslsmyr Cok geçim ehlisiniz masallah
Bu cümlemde post sahibi için kadin kötü  bir şey demiyor
(799 puan) tarafından
Hanımefendi ye ben bir şey demedim ki eşi 100 TL veriyor ise buna cimri denmez
Harcamalarınızı neden lüzumsuz görüyor sun
Vs dıe konuşulabilir
Ne cimri adamsın vs deyıb ortamı germek yerine
Ayrıca da eşindir hak ediyor mu bu kelimeleri vs demek amacım
Eşin kolay kazanamıyor sen fakirsin demedim
Ama eşin demek ki bu kadar bütçe ayırıyor demek istedim
Sığara kullanmıyorum fıyatlarındanda haberim yok
(13,821 puan) tarafından
Canım cebinden beş lira alsa laf edermiş bu adam cimri oluyor malesef ki eşi de zaten konusyodur illaki bu durum konuşmakla geçse geçerdi huy süt değişmez
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Arada lafını eder konuşmak için konuşur ama esirgemez çok şükür ben onun yaşadığı evi düzene sokup çocuklarımıza bakıyorsam o da benim istediklerimi almalı hayat müşterek.
(248 puan) tarafından
Nezman para istesem laf eder sorgular
(2,097 puan) tarafından
Canım sen de sürekli isteme aylık bir mebla belirleyin yatırsın hesabına ya da en baştan versin sürekli yüz göz olmak hoş değil bence de.
(248 puan) tarafından
Weriyor ki öyle bende onla yüz göz olmaya meraklı değilim kuzum
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Yok değil şükür ama bazı insanlar öyle mesela paraya kıyıp şu almayanlar var dışarda hiç sevmiyorum ya bu hareketleri
(248 puan) tarafından
Ewlenmeden önce böyle değil di böyleydi bana öyle göstermedi yani birgun demedi al şunu da git bisey al demedi
0 oy
tarafından
Elinde ne kadar varsa verir Allah'a şükür Allah yardımcın olsun cimri adam çok zorrr çok 
(248 puan) tarafından
Amin kuzum
0 oy
tarafından
Cimri değil benimki tutumlu bizden evden çocuklardan bisey esirgemez sağolsun 
(248 puan) tarafından
Bacım bende sonuçta ewe kendimize alıyorum ama esirger 100 lira ya
0 oy
(407 puan) tarafından

Benimkide pazara gideyim diye 600 bırakmış bende hepsini harcadım bunu aldım diyorum bana ne söylüyorsan ne istiyorsan onu al diyor :D cimrilik nedir gormedim

(248 puan) tarafından
Benim kide tam tersi vermez sorgular bende baba ewinde görmedim ama burda çok gördüm
(407 puan) tarafından
Zor valla cimri insanla hayat sürmek ben şimdiye kadar gormedim ne baba evinde ne koca evinde açıkçası görsem beni evde tutamazki başlarım sana deyip ise gider kazanırım harcardim
(248 puan) tarafından
Bebeğim war küçük yerde yaşıyorum iş imkanı yok ailesi bakmaz çocuğu ma ewde iş de bulamıyorum yok 15 yıl kendi ayaklarımın üstüne duran bi insandım
(407 puan) tarafından
Iste çalışan kadınlar evde durunca birde üstüne böyle adamlar evlenince sinir olmaması normal zaten
0 oy
tarafından
Bizde şöyle bisey var biseye ihtiyacimiz varsa söyler beraber aliriz bi kerede gereksiz dememistir..
(248 puan) tarafından
Walla gereksiz birsey almadım paramı çöpe atmadım yani kuzum çocuk değilim
tarafından
Bazi erkekler öyle ya kendileri en gereksiz seyi alir ama senin icin cok onemli olan sey onlara gereksiz..
(248 puan) tarafından
Sorma ya gider kendine mont bot alır böyle şeylere takıntılı ewde da war yani yeni her sene alır ama gerekliymis eski mis kendini de küçük Emrah yapıyor
0 oy
(768 puan) tarafından
Yoo değil bir tane evimiz kira da onun kirasını ben alırım sormaz bile ne yaptın diye 
(768 puan) tarafından
Kizz güldürdün Allah napmasin seni :)))
(248 puan) tarafından
Walla öyle bacım :)
(768 puan) tarafından
Kız bacım amann hepsinin bir huyu var işte benimkide aşırı anakuzusu tuvalete giderken bile anasıyla gitmek istiyo o derece
(248 puan) tarafından
Benim kinin çok huyu war kuzum ama ana kuzu değil ama bisey olunca annem bilir annem büyük falan der değişik bi adam
(768 puan) tarafından
Ooo benimkinin anası herseyi biliyo anası doktor öğretmen tamirci herseye bilgisi var işte evde bisey bozulsa anasını ariyo bu böyle oldu napak diye kızım hasta olsa anasını arıyor hasta ne yapak diye eşim 31 yaşında annesiyle gidiyor hastaneye bisey olur annemi ara sor o bilir der ya havle ya havle yazarken bile geldiler bana sinirlendim:)))
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Benim ki de çok müsrif en sevmediğim özelliği müsrif olması
(248 puan) tarafından
Nasil düzelecek bilmiyorum
(7,684 puan) tarafından
Düzelmiyor ne demişler can çıkar huy çıkmaz
(248 puan) tarafından
Haklısın walla
0 oy
tarafından
Yok değil çatır çutur para harcarim sagolsun sesini etmez 
(248 puan) tarafından
Ooo öyle yapsam uykular haramdır
0 oy
(540 puan) tarafından
Ya çok kötü bir durum bu gerçekten inşallah düzelir Allah'ım yardımcın olsun
(248 puan) tarafından
Asko 40 gelmiş bu saatten sonra umudum yok böyle para weren adamlar kadınlar onla birikim yapar ya ben hiç görmedim walla 10 lira bıraksa 20lirA alir
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Çok savurgandi ama şuan orta ne savurgan ne cimri istemesem bile verir bana yanıda kalsin der sağolsun

Seninkide insAllah düzelir zor valla cimri insan

0 oy
(1,092 puan) tarafından
Benim eşim şöyle böyle demiyim belli ki bu durumdan çok uzuntulusun ama bu devirirde 100 liraya ne kalmış Allah aşkına iki ekmek bı paket yumurta alıyorsun 70 lira tutuyor saçmalamasin yani sende bence hiç alınma üstüne sonuçta memleketin hali bu napicaksin acmi kalicaksiniz evde 
0 oy
(606 puan) tarafından
Çok şükür ki değil ne desem alır para istemem hayatta zaten onsuz bi yere ćkmam ama bir şeyde gözümü koymz
0 oy
tarafından
İstersem varsa verir 
0 oy
(66 puan) tarafından
Hayat pahalılığından haberi var mı acaba 100 tlye ne yapulıuyo ki zaten
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Yok valla öyle değil ben istemeden  lazım olmasa bile verir dursun cüzdanında diye sağolsun eli boldur hiç öyle demez 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Cok şükür bize karşı cimri değil ama kendine çok cimri hic bise almaz ben almasam 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 241 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 561 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 213 göst.
0 oy
28 cevap 644 göst.
23 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu