0 oy
175 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,673 puan) tarafından
Kızlar bnm yaptığım kavurma eti çok sert ve tatsız oluyor diğer yemeklerim de sıkıntı yok ama eşim istedi akşama yapicam okadar da özeniyorum olmuyor bı türlü 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,096 puan) tarafından
Domates ,biber ,kapya biber ,soğan,sarımsak bunlar çok güzel lezzet veriyor sote gibi denediniz mi hiç ?
(1,673 puan) tarafından
Denedim de eşim kavurma seviyor en çok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yapacağın tencereyi iyice kızdır sonra etleri at içine mühürlensin o zaman pamuk gibi oluyor suyunu salıp çekene kadar karıştırma 
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Dana etiyle mı yapıyorsun canım.
(1,673 puan) tarafından
Evet dana eti
(2,352 puan) tarafından
Kuyruk yağı koy biraz seviyorsanız tadını baya guzellestiriyor. Sonra yağını iyice kızdır az yağı at etleri yüksek ateşte ilk çevire çevire pişir 10 dk filan sonra orta kısık ateşte kapağını kapat pissin tadına bak pismediyse su ekle pişene kadar en son pişince tuzunu soğanı filan at . Afiyet olsun ☺️♥️
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Düdüklüde kaynat sonra
0 oy
tarafından
Eti önce mühürle suyunu çıkar güzelce çevirerek kızart canm
0 oy
(924 puan) tarafından
Kuyruk yağı seviyorsan öyle yapabilirsin canım yağını salınca kıkırdakları al. O yumuşak yapıyor 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Düdüklüde önden muhurleyerek kavurun varsa iç yagi da kavurun iç yağı yoksa tereyağ ve zeytinyağı. İçerisine defne yaprağı 1 tane, karabiber biraz kekik varsa biraz biberiye, bı tatlı kaşığı kadar sirke ve bir kesme şeker tuz atın eğer suyu varsa kendi suyuyla kapatın kapağını. 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Çok pirince kuru oluyor bir de domates falan koyabilirsin ama az koy tadı kaçmasın 
0 oy
tarafından
Dudukluye etleri köy birazda kuyruk yağı ekle bir yada iki soğanı büyük büyük dörde böl koy içine kuyruk yağı koymuycaksan biraz su ekle çok değil ama sonra en kısık ateşte kapağını kapat tuz felan hiç bir şey atma bu aşamada sonra pişince aç kapağı kuyruk yağı koydiysan yağ ekleme koymadiysan az bir şey yağ ekle iyice kavur suyu varsa ama hala içinde yağ eklemeden bekle suyunu salana kadar kısık ateşte karıştırmaya devam et sonra yağı ekle sonra pul biber kimyon tuz karabiber ekle biraz daha kavur efsane oluyor eşim çok sever kavurmayi ama her kavurmayi yemez ben yapıyorum çok severek yiyor
(1,673 puan) tarafından
Bnm eşimde öyle ya et tavuk olucak illa teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 186 göst.
0 oy
15 cevap 384 göst.
13 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 021821 (1,369 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 250 göst.
12 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 021821 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 342 göst.
19 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 021821 (1,369 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,205,779 cevap

34,506 kullanıcı

...