0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (1,027 puan) tarafından
Kızlar 2 gün önce olan depreme bizde yakalandık ve sabaha kadar dışarıda bekledik bebeğimde var üstelik donduk yani bizde arabası olan herkesin arabaya binip sığındığını gördük baktık arabalarının içine girip yatıyorlardı ısınıyorlardı iç geçirdik bizimde olsaydı bizde üşümezdik en azından dedik eşim o günden sonra kafayı araba almakla bozdu ve gözümüzde çoğu şey kaldı mesela beraber istediğimiz yerlere hiçbir zaman gidemedik araba şart yani ama şöyle kredi borcumuz var ve eşimin ehliyeti yok tam anlamıylada bilmiyor bende var fakat bende nerdeyse unuttum yani baya oluyor alalı o da diyor uygun fiyata gördü alalım dedi kapıda kalır bazen sürer öğrenirim diyor ileride pahallı olur dedi ama öğretecek kimse yok bende dıyorum ehliyet al birazda olsa toparlanırız bilmeden olmaz bence yaa bilmiyorum onun üzülmesi en çokta canımı sıkıyor ve herkeste olup onda olmaması zoruna gidiyor diye düşünüyorum ve laf anlatmakta zorluk çekiyorum size sorayım siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz? 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Deprem bir afet ama araba bana gore her sekılde sart temelin varsa 2-3 ders alırsın dıreksıyon dersi yıne ogrenırsın bence de araba alın
(1,027 puan) tarafından
Ya kuzum öylede 7500 tl kredi borcumuz var eşim askeri personel düşünüyorum kredi çeksek bir daha nasıl öderiz diye
tarafından
Şimdi şöyle ulkemızın durumundan öturu bugun alamadıgımız hersey 3 gun sonra daha pahalı oluyor, gecen sene kayınvalıdemler araba almak ıstedı cok yuksek vs dedıler esım zorla aldırdı kredı cektık 250ye aldık suan 350 oldu araba, kredi de 5bın odesenız, maas artışı olunca cok zorlamaz dıye dusunuyorum, bana göre araba ınan ev gıbı sart bırsey, bızım arabamız kapıda durur cok bınmeyız, esım işe ekıp arabasıyla gıder bende heryer yakın dıye yürürüm ama gecen ay bakımdaydı hastaneye gıtmemız gerektı afalladık bır an alısmısız cunku, borcsuz bırsey alınmıyor ne yazık kı
-Reklam-
0 oy
(3,013 puan) tarafından
Paran varsa şimdi alın hergün zam geliyor sonrada ehliyet alır hem de dener kolaylık olur derim
(1,027 puan) tarafından
Canim 7500 tl kredi borcumuz var yani her ay ödüyoruz eşim askeri personel maaşını tahmin edersin bu yolla bir daha kredi çekilir mi o da var yani
(3,013 puan) tarafından
Borç ödemek çok zor ya
0 oy
tarafından
Bütçeniz varsa alın canım dursun sen yavaş yavaş ilerletirsin eşin de senden kurstan öğrenir bir şekilde. Madem niyet etmiş ertelemeyin bence. Aldığımızda bende çok bilmezdim 4lüleri yakıp süre süre öğrendim araba olmadan öğrenmek çok zor 
(1,027 puan) tarafından
Orası öyle tabi de zorlanırız diye de düşünüyorum kredi borcumuz var
tarafından
Aylık 7500 kredi demişsin canım zorlar gibi ama kapatma kredisi çekmeyi deneyin ne kadar olacak hesaplatın ona göre karar verin isterseniz
(1,027 puan) tarafından
Evet ya baya zorluyor onu yazmayı unuttum birde bebek var tamam maaşa zam gelir ama herşeye geliyor çok zor bence ya 5 yıl birde kredi canim
tarafından
O zaman biraz daha beklesin canım ya sa dediğim gibi kapatmayı sorun arada çok fark olmazsa çekin ama şu aralar faizler pek iyi değil
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Arabayi alsın sonra kursa yazılsin kursta öğrenir ocaktan sonra herşey 2 3 katı olacak 
(1,027 puan) tarafından
İşte kredi borcumuz var canım aylık 7500 tl
0 oy
(52 puan) tarafından
Araba alacaksanız hemen alın derim. Çünkü gün geçtikçe pahalanıyor. Biz de yazın almak istiyorduk. İstediğimiz fiyatı vermedikleri için arabayı satıp almadık. Şu an köpek gibi pişmanız ikimizde. Şimdi elimizdeki para daha düşük modele yetiyor. Para varken hemen alın bence.
(52 puan) tarafından
Sizi zorlayacaksa bilmem. Araba kredilerinin faiz oranı da ev kredilerinden daha yüksek. Ödeyebileceğiniz miktarsa borca girin. Baya zorlayacaksa girmeyin bence. Şimdi ötv indirimi var. Arabaların fiyatı düştü. İkinci ellerde düştü ama ocakta yeniden zamlanacaktır.
(1,027 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum bana kalsa bugün olsun şöyle diyeyim eşim askeri personel 7500 tl kredi borcumuz var elde desem birikimim 35 gr bileziğim var satsam yine kredi çekicem arabada 250 bin tl nasıl öderiz onu düşünüyorum.
(52 puan) tarafından
Aylık 7500 mü? Toplam mı?
(1,027 puan) tarafından
Aylık 7500 tl canım
(52 puan) tarafından
Askeri personeller ne kadar alıyor bilmiyorum. Ama bulunduğunuz yer (il ilçe metropol) de geçinmenizi etkiler. Bizde bir arabayı almak için uğraşıyoruz. Pek borca girmeden (arabayı satıp) yapmak istiyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Bizim de ev kredisi var. Bitmesine de 4 yıl var. Bizim avantajımız küçük ilçede oturuyoruz.
0 oy
(407 puan) tarafından
Paran varsa araba almak  
0 oy
(2,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kredi çekmeden alabiliyorsaniz hemen alın. Kapıda dursa bile kârdır ki süre süre öğrenir. Yok haram olan kredi ile bu yola çıkacağız diyorsanız arabasız kalmanız daha hayırlı bana göre.
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Önce araba bence. Kardeşim de önce arabasını alacak sonra kapıya bırakıp askere gidecek gelince ehliyet alacak. Her gün her şey artıyor.
(1,027 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla o da lazım ya ama kredinin üstüne bi kredi olur mu Bilmiyorumki herşeyi de geçtim benide en çok düşündüğüm bebeğim.
(3,151 puan) tarafından
Olur canım eşin galiba askeriyede benimki de askeri personel. Kaç kredi çekti 5 senede hatırlamıyorum. Çekti araba aldı sonra çekti borçlarını falan kapattı. Başka bankadan çekti diğer bankayı ödedi falan yani veriyolar düzenli ödüyorsa taksitlerini
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Tatlım araba olduktan sonra öğrneiliyor bak burada hep anlatıyorum ben sürdüysem herkes sürer. Hem ehliyetin varmış. İstersen direksiyon kursunun birine git. 2 saat direksiyon dersi al. Benim arkadaşım öyle yapmıştı. Unuttum diyerek şimdi usta şoför araba alabileceksiniz alın büyük ihtiyaö 
(1,027 puan) tarafından
Evet benim var babam öğretmişti bende peşine düştüm aldım halada biliyorum ama biraz gitmiş gibi sürmeye sürmeye eşimde bilmiyor bende diyorum olsun ama bi kredimiz var bir daha krediye girersek olmaz yani nasıl geçiniriz araba 250 bin bende de 35 gram bilezik var başkads hiç yok yani 220 bin kredi çeksek kim bilir ne kadar faizle geri ödiycez
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Kız ehliyet fiyatı da uçup gidiyor bence ehliyet ide alsinn
(1,027 puan) tarafından
Ya valla ben aldım 1500 tl verdim şuan 2000 olmuştur bende diyorum alsın da şuan yazılsa bilse mecbur ocaktan sonra alır canım ya
(8,986 puan) tarafından
2 kaldı mı kuzum ben aldığımda 3 idi şimdi 6 dan başlıyor geçen burda biri 10 diyordu
0 oy
tarafından
Kesinlikle alın arabayı uyguna da bulmuşken 
(1,027 puan) tarafından
Kız uygun da kredi borcumuz var 7500 tl araba için alırsak o da 7000 8000 tl faizide yüksek baya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nalankt (1,027 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 734 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde Semagktrkl (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 729 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde Semagktrkl (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 372 göst.