0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (1,079 puan) tarafından

Merhaba kızlar 7.5 ay önce bir kız çocuğuna sahip oldm Allah'm herkese nasip etsn evlat .. benm sorum yukarıda.. kızım 3 yaşına gelmeden ikinciyi doğurmak istiyorm yaşım 28 ikinciyi doğurana kadr 30 u geçerm annem abimden ve benden önce ikiz kız çocuğu doğurmuş ama doğduktan sonra biri 6 ay yaşamış bir 9 ay malesef.. ilk çocuğumda çok istedm olsun ama olmadı araştırmalarima  göre ikincide ikiz olma ihtimali daha çok oluyomus anne yaşının biraz daha büyük olması ve annenin soyunda ikiz olması daha çok etkenmis.. Ben yine istiyorm oğlan kız fark etmez eşim de 2 düşünüyor 3 olursa nasl bakacağız daha birincisinde zorlandk diyor.. eşim memur kayannam kayın babamın durumu da iyi eşimde oyle anlayışlı insan çocukla flan ilgilenir o hem bakamayz diye korkuyor ikiz olmasına hemde her şey pahalı oldu nasl yetişcez diyor bende korkarsan olur bak diyorm :) ikinci çocuğu ikiz olan var mı yada ailesinde ikiz olupta ikiz doğuran cevaplarınızı bekliyorm hanımlar  :)

28 Cevaplar

+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Bu kadar şeyi bunu sormak için mi yazdın asdfghjk ikiz nasip işi canım Allah bilir orasını boş ver akışına bırak nasibinde varsa olur zaten
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kaynanam 13'üncu hamilelikte  ikizi yakalamış baci wjsj o da eşim ve kaynım sjs
tarafından
Maşallah kız ona doğum kontrol hapı fln icirin yoksa yine doğuracak gibi :d eskiden çocuklar ne güzeldi kendi kendine buyur giderdi ne otizim hastalığı vardı nede gelişim geriliği ekmeği suya doğra ye gitsin şimdikiler hemn hasta yok otizim bu çocuk yok dikat dağınıklığı bla bla sinir oldum:d
(996 puan) tarafından
Eşinle kaynin tek yumurta ikizi mi peki benziyor mu
(1,079 puan) tarafından
Annemin teyzeside 3 tane ikizi doğurmuş  5 i ölmüş 1 tanesi kalmış  :) oda 10 u geçkin doğurmuş  :)
tarafından
Yok kiz menopoza girmiş simdi dogurmuyor 70 yaşında sjjs

Yok baci cift yumurta ve alakaları Yok biri baba tarafına biri anne tarafına benziyor ☺☺☺
(12 puan) tarafından
Ya ne güzel çocuğunuz çok şanslı kalabalık halası amcası olucak keşke imkan olsada bizlerde doğursak 15 tane :)
0 oy
tarafından
Önce bi ikiz olsun ondan sonra düşünün Allah ne isterse o olur araştırma fln hikaye 
(1,079 puan) tarafından
Tabu ki de öyle Allah'm her şeyin hayırlısını nasip etsn
0 oy
(11,217 puan) tarafından
34 yasındayım anneannem 2 kez ıkız dogurmus. Anne tarafımın halaları teyzelerı hep ıkız. Kız kardesim ıkız dogurdu. Eger 1 2 yıl sonra dogurursam bende ikiz bulucam gibi: D
(1,079 puan) tarafından
:))) muhtemelen
(11,217 puan) tarafından
Tabi Allah nasip etmişse:)
0 oy
tarafından
Bizde hiç ikiz yok ne eşimde ne de bizim tarafta 2. Gebeliğim ikiz oldu çift yumurta ikizi ama 31 haftalıkken büyük bebeğimin kalbî durdu  10 gün Sonra da 32+5 te doğum yaptım hayırlısı sağlıklısı olsun hakkınızda inşallah 
(1,079 puan) tarafından
Amin inşallah  :))
0 oy
(6,210 puan) tarafından
Kız bismillah dur önce bir hamile kal ikiz olsun da ondan sonra düşün ne malum olacak soruna gelince de görümcemin oğlunun ikizleri oldu Şu an 1 yaşındalar ama o kadar zor o kadar zor ki anlatamam yani Şahsen ben dışarıdan bakan birisi olarak çok zor olduğunu görüyorum bir de annesini görsen artık bitmiş durumda bir de kız benden 1 yaş büyük mesela 24 yaşında ikizler Bir de oğlan çocuğu Ya birini kucağına alıyor öbürü ağlıyor beni neden almadın diye birinin elini tutuyor öbürü uzanıyor benim elimi tut e şöyle bir şey var ikisi Ayrı ayrı odalarda asla uyumuyorlar İlla yan yana olacaklar ve masrafları o kadar zor ki bir paket bez bir hafta gitmiyor Bir kutum ama bir hafta gitmiyor çok zor yani
(1,079 puan) tarafından
:)) çok aceleyim galiba Allahım neyi nasip ederse o olsun bakalm hele kızım az daha büyüsün de
0 oy
(4,939 puan) tarafından
İmiz çocuk genelde bnde duydum anne tarafında olunca annede yüksek olurmuş bizde ikiz çok ama bmde yok ikimci çocuğum tek kuzum 
0 oy
tarafından
Benim de ikiz kardeşlerim var benim iki kızım var ikizimjz olmadı ama en çok erkek geni baskın oluyor bilmiyorum ne kadar doğru 
(427 puan) tarafından
Tam tersi canım ikiz gen anneden geliyor eğer anne olacak kişinin tarfinda varsa ihtimal yükseliyor
tarafından
Evet ikiz kız kardeşlerim var ama benim olmadı
(1,079 puan) tarafından
Bende anne tarafı diye biliyorm
(4,213 puan) tarafından
Cift yumurta ikizi genetiktir ve anne tarafindan gelir. Tek yumurta ikizi şans.
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Bu postta yazdıkların hiç içimi açmadı diyebilirim çünkü babam ikiz. İlk çocuğum tek. Biz 2.bebegi bile çok ileride dusunuyorken sen diyorsun ki doğurduğun tek olmayabilir ikiz olabilir :D Yarabbimmmm sen isteyene ver Allah'ımmmm. Ailemde ikiz var evet dayımin ikiz kızları var tek yumurta. Bakımı ciddi anlamda zor yengeme anneannem arada birde annemle teyzem yardım ediyor öyle geçinip gidiyorlar. Mesela keşif döneminde normal de tek bebeğin dağıttığını toplarken sen iki bebeğin dağıttığını toplayacaksın :D 
(1,079 puan) tarafından
Söyle düşününce cok zor gerçekten  :)) sizin çocuğunuz kaç yaşında
(14,025 puan) tarafından
2bucuk canım
(1,079 puan) tarafından
Anne tarafında olması daha çok etken oluyomus ama bilemiyorum oladabilir olmayadabilir :))
(14,025 puan) tarafından
Aman Rabbim isteyene versin inşallah ben başa çıkamam tekim birde
0 oy
(4,213 puan) tarafından
Canim cift yumurta ikizi genetiktir. Tek yumurta ikizi ise tamamen şanstir. 

Bu arada tebrik ediyorum seni,2.yi dusunuyosun ve ikiz olmasini istiyosun. Ben tek yeter dusuncesindeyim suan 1 yasinda :) . Kismet bi isler. Cok istiyosan tup bebek yaptir.
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Hiç belli olmaz canım sülalede tek ikiz ben varım
0 oy
(3,072 puan) tarafından
Babaannem ikiz dogurdu 4 kızı var bir kızı da ikiz dogurdu. Benim bildiğim ikiz yumurtlama genlerden geçiyor yani anneden kıza geçiyor. Veya yaşla yani 40 yaş civarı hamile kalindiğinda ikimiz olma ihtimali artıyor, bi yengem de 41de ikiz dogurdu.  
0 oy
(933 puan) tarafından
Sana şöyle söyleyim annem ikiz doğurdu çift yumurta kız erkek

Annemin babası ikiz çift yumurta kız kardeşi var 

Baba tarafından dedemin kendinden sonra ki doğan kardeşleri ikiz çift yumurta 

Diğer kardeşinin çocuğu ikiz tek yumurta 

Amcamın kızı ikiz doğurdu  çift yumurta 

Ablam 3 doğum yaptı hepsi tek

Ben 3 kez hamile kaldım 2 si 9.hafataya gelmeden düşük oldu tekti 

Ve şuan 20 haftalık hamileyim bu bebişim de tek.  Bu kadar çok ikiz varken piyango bana çıkmadı. Yani denemek lazım☺
0 oy
tarafından
Annem ikiz doğurmuş ama ölmüşler 2 çocuğum var bende ikiz olsun çok istedim olmadı ama şuan ikiz gibiler :D belki 3. De olur şaka şaka 
0 oy
(656 puan) tarafından
Kardeşlerim ikiz ama annemin 3. Hamileliginde olmuş. Nasip bu benim ikinci hamileliğim bende olmadı ablamdada olmadı 
0 oy
(462 puan) tarafından
Bence nasip benm ailemde üçüz bile var , eşimin annesi ikiz , eşimin teyzesinin çocukları ikiz bende çok istedim genlerden geçer belki diye ama olmadı :):) eşimin teyzesinin ilk çocukları ikiz :)
0 oy
(12 puan) tarafından
Benim ablamın bir düşüğü oldu iliz olduğunu düşündüğümüz ardından çok geçmedi tekrar hamile kaldı yine ikiz söylenene göre ilki ikiz olmayınca ikinci gebelik ikiz olmaz derler ama halamın bir oğlu var 2. Gebeliğinde ikiz kızları oldu  baba tarafımızda çok sayıda ikiz var hatta 3 üz bile var yani hepte 2. Gebelikte ikiz-üçüz oldu 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Eşim ikiz 

Benden küçük ikizler var annem doğurmuş 

Teyzemin kızı ikiz doğurmuş 

Aynı teyzemin gelini ikiz doğurdu 

Ben ilk çocuk tek ikinciye Allah büyük rabbim ne nasip ederse baş göz üstüne diyorum :)) şüphem var gebelikle ilgili hamileysem kaç hafta sonra yazarım ikiz yada tek diye değilsem de yapacak bişey yok
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Kayınvalidem ikiz doğum yapmış ikiside vefat etmiş 4 tane çocuğu var hiç ikiz olan yok görünmenin damadı ikiz çocukları tek onlarında olmadı 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kuzenimin ikinci hamileliği ikizzzz ailemizde hiç yok

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 göst.
8 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Hakan22 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 226 göst.
11 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruyam1212 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sevvallllllll (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Nursel45 (15 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,348,025 cevap

34,814 kullanıcı

...