0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
8 yıldır gurbetteyim avantajları çok karışan yok istediğim yere istediğim zaman çıkıp giderim onu çağırmasam darılırmı bu hafta uğramadı küserlermi derdi yok, çocuklarımı istediğim gibi büyütüyorum laf kalabalığı yok. Ama artık dışarı avm gezme şeyleri de eskisi gibi istemiyorum. Her akşam mecbur yemek yapmaktan hadi yapamadım eşim yapıyo mutfak yine göçüyor dışarıdan söyle değil de hani bir akşam da ne bilim yemek yapmayınca anne veya kaynana yemeğe gelecez demeyi çok arıyorum. Hafta sonumuz hep aynı çocuklar da sıkılıyor kuzenlerim var toplanır yer içerler kardeşlerim bekar hadi gelin veya biz gidelim kafamız dağılsın çok arıyorum. Çok sıkı fıkı olmak istemiyorum yine ama en azından bugün temizlik yapacam çocuklara biraz bakın o bile yok.

Öyle aile ortamını arıyorum ne bilim 8 yıldır gurbettyiz anne babalarımız belki kaç yıl daha yaşayacak şu yalan dünyada görmüyoruz.

Doyduğun yerimi doğduğun yerimi evet ben de istediim iş fırsatı çıkınca gidelim diye ama bu yönler den eksik hissediyorum. Eşimin ailesi de orda, biz onlardan uzaktayız. Sabah oldu çok istediim bir an kardeşlerimle annelerle kahvaltı yapalım çocuların ortamı değişsin hep aynı aynı evin içinde akşam ediyoruz psikolojik olarak da yoruldum ya komşularım aileleri burda hep birlikteler boşlukta bir kahve çay içiyoruz ama olmuyo yine de

4 Cevaplar

+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Bende 7 yıldır gurbetteyim tamda anlatigin gibi ama benim kayınbaba tarafı burda o yüzden hiç güzel değil madem gurbetteyim keşke onlarda başka yerde olsaydı 
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bende 6 yıldır yurt dısındayım en azından eşimin aılesi burda 2 kaynıö bide kaynanam cok birbrmize gıtmeyız ama dışarda bulup bir yerlere giderz cocuklara degişiklik oluyor
0 oy
(9 puan) tarafından
En güzeli uzakta olmak boşver sıkma canını insan arıyor aramıyor değil ama yakın oluncada istediğin gibi olmuyor. 7 yıldır 2 tarafada uzaktayım dediğin gibi çocuklarımı istediğim gibi yetiştiriyorum karışan yok laf eden yok arada görmelerine rağmen düzenleri bozuluyor yakın olsam hiç tutamam.
0 oy
(461 puan) tarafından
Dedem vefat etti annem 1 yıldır görmediği için çok ağlıyordu bende suan gurbetteyim zorr

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 249 göst.
7 Mayıs 2022 Aile kategorisinde 175766 (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
24 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 273 göst.
0 oy
35 cevap 1,112 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu