0 oy
82 göst.
Diğer kategorisinde (10 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar 20 günlük bebeğim kakasını yaparken zorlaniyor ve yapamıyor ne yapmam gerekiyor emziriyorum ve Aptamil mama veriyorum gün içinde iki defa veriyorum idrarını gün içinde 4-5 defa yapıyor ama kakasını çok zor yapamıyor çok ağlıyor ilk gebeliğim çok ağlayınca tedirgin oluyorum ne yapsam kabizligini giderebilir doktora götürdüm 10 gün yapamazsa getir diyor ama çok ağlıyor susturamiyoruz kıpkırmızı oluyor lütfen bir fikir verir misiniz :(

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canim mamasina birazcık zeytinyağı kat ver kıyamam yaa
(10 puan) tarafından
Ne kadar vermeliyim bir tatlı kaşığı ideal olurmu
-Reklam-
0 oy
(10 puan) tarafından
Başka bilen yokmu 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm cok cok kücğk mamayı bıraz sulu ver buyuk ıhtımal mama kabız yapıyor sende yedıgıne ıctıge dıkkat et bolca kayısı dut ve ıncır tuket coxuga geçer düzelir insallah mamaya sulandır ver sıvı fazla gidince düzelir benım kzıımda dogdu dogalı kabız 5gun yapmadıgını bılırım lane.t olsun cok bılmş doktorlar 10gün normal dedı durdu bı ınsan bıle 2gun yapmayınca dayanamıyor onlar napsın.bagırsak sındırım sorunu cıktı bırazda genetık bır bucuk yasına geldı hala kabız dogru dürüst kaka ne bılmıyorm.mamayı gerekırse degıstır kabız yapmayacak bısı al kolık bebeklere ozel gaz yapmayan mamalar var.azda olsa poposuna zeyınyagı sürebılırsın oda etkıe dıyor rahat yapar cok kucık içir demek isterdim ama kucık asitli olr zarar verır ona o yuzden poposuna pamukla kulak çöpüyle ufak ufak yagla rahat yapsın karnını ov sıcak tut bebegı yüz üstü yatır cok faydası oluyo bunların
(10 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim şimdilik zeytinyağını poposuna sürmeyi deniycem artık korkuyorum çok kötü ağlıyor Allah korusun nefessiz kalıcak diye korkuyorum ilk zamanlar rahat yapıyordu son bir buçuk haftadır hiç yapamıyor nerdeyse bebeğim hep sıcak kalorifer açıyorum ekstra olarak UFO açıyorum demir ilacı kullanıyorum bebeğimde demir vitamini kullanıyor acaba ondanmi oluyor
(2,705 puan) tarafından
Aa bak onlar aklıma gelemdı tatlım d3ve demır ılaclarıda kabız yapma ıhtımallerı var evet sen doltora danıs yada bı eczaneye sor kabız yapmayan gaz yapmayan bısı al bana yapmaz onlar dedıler ama cokkez denedım kesınlıkle etkısı oluyo:) evın sıcaklıgıdan bahsetmıyorm canm ev alırı sıcak oluncada rahatsız olr o kadr sıcaga gelemez bebek elı yuzu soguk olabılır cunkı kan dolasımı tamamlanmadı o yuzden el ayak ucları soguktur cok aldırıs etme bu duruma ayagını sıcak tut karın agrısına ıyı gelıyor yumusatıyor karnını onu demek ıstedım  yag sürebılırsın karnına elınde varsa lavanta papatya yad anormal bebek yagı ne varsa artık karnına masaj yap
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Canım bende kabız değil gazını çıkarmaya çalışıyor benim kızım öyleydi çok götürdüm hastaneye doktor hep gaz dedi yeni doğan bebek 10 güne kadar normal dedi 
(10 puan) tarafından
Allah'a şükür fazla gaz problemi yok sadece kakasını yapamadığı zaman çok şiddetli ağlıyor hastaneye götürdük bişey demiyorlar gönderiyorlar niye geldiniz gibi bir muamele görüyorum ozelede götürdüm hicbisey vermiyorlar gönderiyorlar
(1,313 puan) tarafından
Canım 1 çay kaşığı zeytinyağı ver bide Aptamil bazı bebeklere ağır geliyor istersen onu değiştir ama zeytinyağıni kesin ver ben iki kizimada çok verdim doktor önerisiyle
(10 puan) tarafından
Hangi mamayı önerirsiniz zeytinyağında vericem birazdan manasına katip
(1,313 puan) tarafından
Bebelac Gold deniyebilirsin ben kızıma verdim hiç bir sorun yaşamadım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 133 göst.
0 oy
2 cevap 127 göst.
18 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 17anneyiz (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
0 oy
0 cevap 65 göst.

379,725 soru

11,367,218 cevap

34,850 kullanıcı

...